Skocz do zawartości

[obręcze] Szerokie obręcze do 29er-a


Piotrek2234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli przymierzam się do składania kół 29er. Obecnie do mojego Inbreda mam założone DM24, w rozmiarze 26", więc jest to trochę "low rider" - zatem powoli przychodzi czas na złożenie czegoś odpowiedniego. Podobają mi się szerokie obręcze (DM24 mają 32mm szerokości zewnętrznej) i chciałbym na takich złożyć też "słusznej wielkości" koła. Jakie zatem obręcze powinienem wybrać?

 

Z obręczy szerokości wewnętrznej powyżej 24 mm znalazłem następujące modele:

 

Sun Ringle MTX 33

Rigida Big Bull

 

Jakie jeszcze obręcze są warte rozważenia i kosztują w okolicach 100 zł za sztukę? Warto brać wersje spawane i oczkowane? Co wybrać, co się lepiej sprawdzi?

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc w dokonaniu trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtb frequency i23

 Mały ot: dziś dotarła do mnie ta właśnie obręcz - wygląda świetnie :)

 

Nie wiem czy do 100zł będzie coś spawanego i szerokiego. Może coś używanego się trafi na allegro.

Edytowane przez mitbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun Ringle MTX 33 spawana, oczkowana, 32H jest za 130 zł - 25,5 mm, Rigida Big Bull widziałem za niecałe 30 EUR - 25 mm. Czy te wspomniane przeze mnie obręcze nie będą mocniejsze, niż WTB Frequency i23, skoro są o połowę cięższe (czyli mają bardziej masywny i szerszy profil)? Nie zależy mi na masie roweru, a prawie 200 zł różnicy w cenie obręczy to dla mnie sporo. Używanych nawet nie szukam, to raczej bardzo niszowa kategoria ;) W rozmiarze 26" można dostać sporo obręczy DH i FR, a tutaj już nie jest tak prosto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun Ringle MTX 33 spawana, oczkowana, 32H jest za 130 zł - 25,5 mm, Rigida Big Bull widziałem za niecałe 30 EUR - 25 mm. Czy te wspomniane przeze mnie obręcze nie będą mocniejsze, niż WTB Frequency i23, skoro są o połowę cięższe (czyli mają bardziej masywny i szerszy profil)? Nie zależy mi na masie roweru, a prawie 200 zł różnicy w cenie obręczy to dla mnie sporo. Używanych nawet nie szukam, to raczej bardzo niszowa kategoria ;) W rozmiarze 26" można dostać sporo obręczy DH i FR, a tutaj już nie jest tak prosto...

 

Equalizer 27 (130z) są dość szerokie, ale pewnie na nie już trafiłeś, i Fireeye 2928 (160z).

Inne, jakie mi przychodzą na myśl, są z grupy 200zł+.

Jeśli musisz kupić już, to MTX 33. Ale jeśli wyciśniesz z siebie trochę cierpliwości,

to uzbierasz te extra 200-300z na WTB i nie będziesz żałować.

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Szerokie, ale na pewno poza budżetem to Velocity P35 - 30mm wewnętrznie, Salsa Gordo - wewnętrznie 30mm, ale jak widzę wypadła z oferty Salsa i trzeba conajwyżejsz szukać overstoków lub Pacenti DL31 - wewnętrznie 26mm.

 

Osobiście używam P35 w pełnosztywnym Romku, chodzi bez najmniejszych zastrzeżeń...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

 

Szerokie, ale na pewno poza budżetem to Velocity P35 - 30mm wewnętrznie, Salsa Gordo - wewnętrznie 30mm, ale jak widzę wypadła z oferty Salsa i trzeba conajwyżejsz szukać overstoków lub Pacenti DL31 - wewnętrznie 26mm.

 

Niemiec obiecuje Gordo za dwa tygodnie http://www.hibike.com/shop/product/p0664f508ea16a2647ed79029b5e02f46/s/Salsa-Gordo-Disc-rim-29-32-hole-black.html, tyle że cena jak za zboże po suszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie MTX 33 jest w cenach 170-200 zł, czyli chyba przestał być obręczą wartą uwagi...

 

naprawdę nie znajdę niczego wartego zakupu, szerszego od i23, w cenie do 200 zł? Podoba mi się ta Gordo, jakby tylko cena była za 2 szt... P35 też spoko, też droga... naprawdę, nie robi mi różnicy, czy obręcz będzie ważyła 600, czy 900 g - mam szanse znaleźć coś szerokiego i rozsądnego cenowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie MTX 33 jest w cenach 170-200 zł, czyli chyba przestał być obręczą wartą uwagi...

 

naprawdę nie znajdę niczego wartego zakupu, szerszego od i23, w cenie do 200 zł? Podoba mi się ta Gordo, jakby tylko cena była za 2 szt... P35 też spoko, też droga... naprawdę, nie robi mi różnicy, czy obręcz będzie ważyła 600, czy 900 g - mam szanse znaleźć coś szerokiego i rozsądnego cenowo?

 

Canfield brothers zbywają się za oceanem obręczy dh po 39 usd/szt.

Trzeba przejść przez całą kalkulację, żeby wyświetliło cenę z wysyłką.

29. calowe mają 28 mm szer. zewnętrznej - http://canfieldbrothers.com/store/index.php/closeouts/components/canfield-brothers-wheelset-replacement-rims.html

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Canfield brothers zbywają się za oceanem obręczy dh po 39 usd/szt.

Trzeba przejść przez całą kalkulację, żeby wyświetliło cenę z wysyłką.

29. calowe mają 28 mm szer. zewnętrznej - http://canfieldbrothers.com/store/index.php/closeouts/components/canfield-brothers-wheelset-replacement-rims.html

 

 

Już nie ma obręczy 29".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTB i25 dostępne na razie tylko w USA, w Europie ni ma to i w Polszcze ni ma.

Znając praktyki różnej maści dystrybutorów klamotów rowerowych  - w Polsce pojawią się już w marcu/kwietniu 2014 r.

 

Ale obym sie mylił ... 

 

PS

Ja to raczej taki niedowiarek jestem (jeśli chodzi o zapewnienia różnej maści dystrybutorów klamotów rowerowych).

Dla przykładu - perypetie z terminem pojawienia się ram Peak 29er model 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

I25 jest do wzięcia na CRC:

 

http://www.chainreactioncycles.com/wtb-frequency-i-25-rim-29-2013/rp-prod107300?utm_campaign=bazaarvoice&utm_medium=Default&utm_source=AskAndAnswer&utm_content=Default

 

Potwierdzone z CRC że jest to wersja 29", przeczytajcie questions

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę temat:

 

Tylne do ostrego 29 na mleko:

(czyli musi wytrzymać skidy czasami po dziurze czy głazie na zjazdach niewielkich, trudniej pupę unosić, rzadko wyjdzie skok nad korzeniem)

 

Tylko nie królicze dziuple:)

 

Czy ktoś ma już jeżdżone sugestie z tą listą związane? Nadział się na dobrą cenę gdzieś? Szuka podobnych?  Odradza Flow Archa? (jeżdżę na Crestach z 2,0 szprychą w górach i na tył to nie widzę Cresta w ostrym, ze strachu. Że przestanie być taki miękko elastyczny. Tylne koło nie powinno mi się rozłazić bo opona gruba i widełki wąskie.

 

Jakieś sugestie ? Podziękuję :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat:

 

Tylne do ostrego 29 na mleko:

(czyli musi wytrzymać skidy czasami po dziurze czy głazie na zjazdach niewielkich, trudniej pupę unosić, rzadko wyjdzie skok nad korzeniem)

 

 

Jakieś sugestie ? Podziękuję :)

 

Wspomniane wyżej Pacenti DL31, o wewn. 26mm, dostępne jeszcze w Superstars przy zleceniu budowy kół. Gdzie indziej w Europie już z nimi krucho.

Spank Subrosa, wewn. 25mm http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=31805;page=1;menu=1000,2,302,303;mid=0;pgc=5056:6136

Sixpack S.A.M., wewn. 25mm http://www.hibike.com/shop/product/pcced98d860f74fc4ba14d891f1f08cf2/s/Sixpack-S-A-M-disc-rim-29-32-hole-2014.html

Tactic mają wewn. 23mm, te 21mm ma Sentinel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...