Skocz do zawartości

[Amortyzator] Dirt Jumper 2 Pomocy !


GaliBiker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od nie dawna kupiem rowerek do skakania, ale mam mały problem. Chodzi o amorek, a dokładnie o DJ 2. Przy małych wybojach (wtedy gdy rower wpada w rezonans) słyszę w amorku stukanie . Nie wiem co z tym zrobić. Odkręcić go też nie mam jak, bo śrubki są tak zrobione że trzeba jakoś specjalnym kluczem to odkręcić. Proszę o pomoc czego może być to wina i jak można było to naprawić ? Oraz czy myślicie że w serwisie rowerowym dadzą sobie z tym rade czy nie ryzykować ?

 

Drugie pytanie, to dołączam zdjęcie roweru i proszę o pomoc, a mianowicie czy ten DJ ma 100mm skoku czy mniej ? Jak był przeworzony to troche oleju mu wyciekło. Jak na moje oko to ma max 80mm skoku, ale to może być wina tego oleju co wyciekł. Więc pytanie, czy jak oddam go do serwisu to po dodaniu/wymienieniu oleju skok wroci do normy ? Sam nawet nie wiem, czy mam amor olejowy, czy powietrzny, czy sprężynowy, bo nie mam czasu na gmeranie w nim z racji pracy. Dlatego proszę o pomoc wszystkich którzy znają się na temacie. DJ 2 jest chyba z 2005 roku (tak mi się wydaje ).

 

Zdjęcie:

https://imageshack.us/scaled/large/22/dsc1790e.jpg

 

Jeśli źle nazwałem temat, bądź napisałem w złym, to proszę o poprawkę. Jestem nowy na tym forum :)

 

 

Pozdrawiam Gali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opis i specyfikację do tego amortyzatora http://www.marzocchi.com/template/detailProdotti.asp?LN=UK&idC=1579&IdFolder=113&idMY=8357&IdOggetto=8461

Stuka bo może oleju brakuje lub ten typ tak ma. Oddaj do serwisu.

 

Dzięki za linka :) Ale sam znalazłem ją bez przeszkód. Chodzi o to, że nie jestem obeznany we wszystkich nazwach technicznych podzespołów tego amorka po angielsku :) Dlatego chciałem spytać kogoś kto miał styczność z tym dj-em.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...