Skocz do zawartości

[Amortyzator] SR Suntour XCT V4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem bardzo ciemny co w tych sprawach, dlatego proszę Was o pomoc. Szukałem w internecie jak taki amortyzator  konserwować itp. O dziwo mój amor ma dodatkowo sprężynę, a w necie nie mogłem takiego znaleźć - dlatego też pytam czy jest jakakolwiek różnica w konserwowaniu tego samego amortyzatora ze sprężyną, jak i bez. Czy jest on "olejowy", powietrzny czy jakoś tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż to. Chyba sie nie rozumiemy, muszisz odkręcić czymś te dwa plastykowe pokrętła http://cdn.sulitstatic.com/images/2012/0301/121517270_1211485329f9d8daba71eb303fd0a146df97eb8f90382f92e.jpg czymś co wpasujesz w tamtejsze ząbki

 

Nie rozumiem co mam Ci pokazać. Zdjęcie? Podane wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy..Po tych zdjęciach można wnioskować, że ty nie masz po prostu goleni górnych :P

Tak to wygląda...goła sprężyna i elastomer tam jest.Ale jak to możliwe itp. to ja nie wiem...Wyciągałeś golenie górne czy co bo wygląda to co najmniej dziwnie ;P

 

Takie cudo dostałem jak cały rower kupiłem. Szczerze to dopiero ogarnąłem, że mam inne amory niż inne Hexagony X3 ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam u góry nie ma korków ? Widze tylko jakieś zaślepki...

PS.Bardzo wątpię, że to jakiś Suntour, chyba, że już bardzo wiekowy...

 

Tak. U góry są zaślepki. W opisie na głównej stronie krossa jest tak napisane. Muszę jeszcze zerknąć w instrukcji - lecz teraz nie mam takiej możliwości. Amortyzator podobno jest o skoku 100mm - Skok ma nawet dobry, ale raczej nie 100mm. Muszę jeszcze to sprawdzić ;)

 

Edit; Nie wiem czy naprawdę nie dałem się wyr*chać. Znalazłem amortyzator praktycznie identyczny. Niestety mniejszy skok - i to sporo. 

http://www.######.pl/product-pol-33694-Amortyzator-Suntour-M-3000-28-1-1-8-ahead-z-piwotami-bialy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hexagonie x3 z 2013 powinien być Srsuntour m3010 o skoku 50 albo 63mm. Ty masz m3000 o skoku 63mm z zewnętrzną sprężyną. Z którego roku jest ten rower?

 

Jest z tego roku. Na stronie Krossa pisano, że powinien być właśnie Suntour XCT V4

 

Edit; Wybaczcie za durne pomyłki. Patrzyłem na rok 2012... Znalazłem wszystkie potrzebne mi tematy. Wielkie dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...