Skocz do zawartości

[damper X-Fusion] O2 RL w Meridzie 96


gab187

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pytanie co do dampera, jest to x-fusion O2 RL w meridzie 96.
Sprawa dotyczy tego, że:
-damper, po zablokowaniu, owszem jest twardy, ale podczas jazdy na siedząco po płaskim(dociskając), lub pod górę, gereralnie pod obciążeniem, damper po pewnym czasie osiada np do połowy skoku(zależnie od ciśnienia wewnątrz). Po odciążeniu tylnego koła wraca do pozycji pierwotnej i cały teatrzyk zaczyna się od nowa.
Podobna sytuacja jest na odblokowanym damperze, z tym, że wtedy oczywiście damper nie jest twardy
Moje pytanie brzmi:
Czy to jest normalne?
Drugie pytanie, to jak ustawiać SAG-czy od razu jak usiąde na rower, powinien się pojawić SAG, czy dopiero po pewnym czasie jazdy(to co opisałem wyżej)?
Pytam, bo ninety-six to mój pierwszy full i nie mam z nimi żadnego doświadczenia.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

P.S. Jeżeli zły dział-proszę o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Drugie pytanie, to jak ustawiać SAG-czy od razu jak usiąde na rower, powinien się pojawić SAG

Tak.

 

-damper, po zablokowaniu, owszem jest twardy, ale podczas jazdy na siedząco po płaskim(dociskając), lub pod górę, gereralnie pod obciążeniem, damper po pewnym czasie osiada np do połowy skoku(zależnie od ciśnienia wewnątrz). Po odciążeniu tylnego koła wraca do pozycji pierwotnej i cały teatrzyk zaczyna się od nowa. Podobna sytuacja jest na odblokowanym damperze, z tym, że wtedy oczywiście damper nie jest twardy Moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne?

​Nie. Prawdopodobnie gdzieś w środku masz nieszczelność między komorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

odświeżę temat
Przede wszystkim dzięki za odpowiedzi :)
Jeszcze chciałbym spytać, czy macie jakiś zaufany serwis w okolicach bielska białej, który mógłby mi pomóc? Tudzież zdiagnozować, co to jest, czy ja nie wyolbrzymiam i pomóc...

Edytowane przez gab187
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat

Przede wszystkim dzięki za odpowiedzi :)

Jeszcze chciałbym spytać, czy macie jakiś zaufany serwis w okolicach bielska białej, który mógłby mi pomóc? Tudzież zdiagnozować, co to jest, czy ja nie wyolbrzymiam i pomóc...

 

 

kolego mam meride 96  i  x-fusion O2  ten typ tak ma z osiadaniem, aczkolwiek na zablokowanym nie sprawdzałem jutro sprawdzę,musisz dobrze ustawić go do swojej wagi

 

co do sag siadasz na rower i chwile czekasz aż siądzie mniej wiecej 1 cm ja ustawiam 95 do 105 psi do wagi 101 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzięki za odpowiedź ale nie bardzo widzi mi się serwis amortyzatora za 300zł gdzie mogę kupić prawie nowy za 500. Czy nikt nie byłby mi w stanie powiedzieć jak sam mogę to sprawdzić? Zapewne to jakiś oring za grosze tylko jak się do niego dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

gab Mam ten sam problem z osiadaniem. Napompowany jest do 105psi przy 78kg mojej wagi,

 

Kuki: właśnie dzisiaj też przestała działać mi blokada skoku, co to za szroty ? Uporałeś się może przez ten czas z tym jakoś ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

PRzejeździłem sezon bez blokady. Xfusion prcuje poprawnie, Niedawno dałem do serwisu w celu naprawy blokady skoku. Gość nie podołał, wystawił diagnozę taką, że spieprzony jest jakis wewnętrzny mechanizm, który musi zamówić. Koszt wymiany ok 150 zł. Jeżeli mowi poważnie, to brak blokady skoku nie był spowodowany uszczelką, tylko calym spieprzonym wew. elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Damper już był w serwisie i nie podołali, z tym że nie pamiętam z jakiego powodu.

Myślisz że wymiana shimow/igły może rozwiązać również problemy które opisywałem na początku tematu? Oprócz tego pojawił się problem z pracą-po kilku kilometrach w lekkim terenie damper zmienia charakterystyke-robi się bardzo zmielony i mało czuły., Wybiera tylko wieksze nierówności

Nie wiem czy jest sens w niego inwestować, czy naprawa nie przekroczy jego wartości, stąd pomysł wymiany, tylko że nie wiem na co :mellow:

Edytowane przez gab187
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...