Skocz do zawartości

[Firma Kross]Zbiór pęknięteych ram Kross


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokój z tą pieczątką - przegląd nie ma wpływu na pęknięcie ramy, bardziej chodzi o komponenty roweru - ale jako, że są to elementy eksploatacyjne, to i tak czy on jest czy nie, można reklamację odwalić. Osobiście też nie miałem żadnych przeglądów a moja reklamacja została, że się tak wyrażę "uznana" - tzn. rama została naprawiona - ten przypadek jest troszkę poważniejszy, więc pewnie kolega dostanie nową ramę... doradzam ją sprzedać, dołożyć trochę grosza i kupić coś konkretnego.

Nie wszystko co krajowe jest warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krossb6shermanrip.jpg
 
 

B6 2012 - ta sama sytuacja. 

Wyrazy ubolewania polały się w innym temacie ;)

 

A z aktualności to dziś rower z Gdyni ruszył kurierem do Krossa. Proponowali nawet bym oddał go w Serwisie Autoryzowanym w Gdańsku, ale miałem nie po drodze. 

Więc na razie zachowują się godnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pękanie ram nie do końca jest winą Krossa, tzn. oczywicie ramy są sygnowane "Kross", ale chyba cały czas robi je firma "Kinesis" a ramy tej firmy pękały (pękają) również w rowerach Kona, Kellys, Jamis i jeszcze kilku, oczywiście Kross jest odpowiedzialny za nadzór techniczny więc i  jakość.

Miejmy nadzieję, że ujawnione przypadki wpłyną na lepszy nadzór i poprawę trwałości - niestety szkoda, że kosztem klientów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra,mi w tym samym miejscu peklo...Dzia rower oddalem do sklepu...Kolego tobie kazali caly rower wyslac czy tylko rame? Boje sie ze z nowa rama za chwile bedzie to samo:(

 

Mial rozmiar L jakbym ich poprosil wymienili by juz nowa na Xl? Bo wtedy jeszcze nie produkowali a rozmiar L to chyba za maly dla osoby 190? Moze oczywiscie o kross level b6

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szynas222 wydaje mi się, że jeśli ci uznają to za prośbą powinni się zgodzić na odesłanie ramy w XL. W moim przypadku za dopłatą miałem nawet możliwość wzięcia karbonowej ramy A9, ale totalnie się to nie opłacało, bo ileś części z roweru musiałbym wywalać i wymieniać na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały rower wysłałem, na ich koszt więc mi to nie robi, a pracuje w miejscu gdzie się dziesiątki mebli pakuje codziennie więc nie było problemu. Owinołem go grubą folia bombelkową. 

Cały rower ze względu na to pewnie by zobaczyli czy nie jest po wypadku na przykład. 

Nie ma co płakać, trzeba działać. 

Jeszcze 2 razy połamiemy i zwrot kasy = nowy rower na jesień :P tym razem stalowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeszcze 2 razy połamiemy i zwrot kasy = nowy rower na jesień  :P tym razem stalowy.

 

Dobrze, że doszedłeś do takiego wniosku. Ja też jestem za rowerami na ramie stalowej. Tylko, że teraz kupno ramy stalowej graniczy z cudem. Czasami można na allegro kupić rowery używane z ramą stalową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle ze stalowymi ramami. Oczywiście pozostaje allegro, ale wybór jest przeogomny: scotty, spece, treki, cannony, gianty, GT, normalnie masa do wyboru do koloru. Tylko z rozmiarówką 17"-18" ciężko.

 

Mówisz o 29erach? Tylko z rozmiarówką cięzko...to tak jak by mi się podobały buty, są miliony par, ale z rozmiarówka ciężko :)

 

Btw nie o tym temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szynas222 wydaje mi się, że jeśli ci uznają to za prośbą powinni się zgodzić na odesłanie ramy w XL. W moim przypadku za dopłatą miałem nawet możliwość wzięcia karbonowej ramy A9, ale totalnie się to nie opłacało, bo ileś części z roweru musiałbym wywalać i wymieniać na nowe.

 

A ja bym musial cos zmieniac??? Ile kazali ci doplacac do carbonu??? Nie wiem czy tez brac xl bo zeby sie za duza dla mnie nie byla.... :(

 

Ciekawe tez ile jest warta ta rama moja i w jaki sposob by ja wycenili...Bo mam odpowiedz od przedstawiciela ze na 100% wymienia....Chyba juz znaja problem z tymi ramami...A moze poprawili juz je w procesie technologicznym i nowe sa pozbawione wad.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa idze do przodu. Lecz tym razem sklep GreenBike nie podbił karty (nie zauważyłem tego) - załatwiają to z Krossem, może uda się telefonicznie, albo kurierem.

 

Człowiek z Krossa dzwonił i wziął sobie do serca, że rower chcę mieć na majówkę ze względu na wyjazd. Sam o tym mówił.

Nie pytałem jak to rozpatrzą - ale to chyba oczywiste.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z szybkości działań ludzi z Pszasnysza i sklepu GreenBike.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglada tak ze przedstawiciel krosa zadzwonil do sklepu i kazal im przeslac zdjecia peknietej rany na adres mailowy serwisu krosa po czym oni wysla po ten rower swojego kuriera....Twoj rower juz jest w krosie? Mam wyjazd na weekend majowy i boje sie ze mi nie zalatwia sprawy....:(

 

P.S. Tobie wymienia caly rower czy tylko rame? Bo jak beda chcieli caly rower to ja im wysylam z moim amorkiem

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cały rower? Uspokuj hrmony :P Myślę o nowej ramie.

 

Tak jest w Krossie, nadali kuriera w poniedziałek do mnie do firmy i spakowałem sam i nadałem na ich koszt.

Ja od razu napisałem maila na serwis Krossa, opisałem pęknięcie (bez fotek) i jak ono powstało, nadali nr reklamacyjny (kazali go napisać na opakowaniu) i przysłali DHLa.

Napisałem, że chcę ramę z rocznika 2013 (może się uda :) ) i że rower jest mi potrzebnyna majówkę do Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cały rower? Uspokuj hrmony :P Myślę o nowej ramie.

 

Tak jest w Krossie, nadali kuriera w poniedziałek do mnie do firmy i spakowałem sam i nadałem na ich koszt.

Ja od razu napisałem maila na serwis Krossa, opisałem pęknięcie (bez fotek) i jak ono powstało, nadali nr reklamacyjny (kazali go napisać na opakowaniu) i przysłali DHLa.

Napisałem, że chcę ramę z rocznika 2013 (może się uda :) ) i że rower jest mi potrzebnyna majówkę do Szwecji.

Ale chyba rama na rok 2013 niczym sie nie rozni tylko tym ze ma wstawki czerwone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglada tak ze przedstawiciel krosa zadzwonil do sklepu i kazal im przeslac zdjecia peknietej rany na adres mailowy serwisu krosa po czym oni wysla po ten rower swojego kuriera....Twoj rower juz jest w krosie? Mam wyjazd na weekend majowy i boje sie ze mi nie zalatwia sprawy.... :( P.S. Tobie wymienia caly rower czy tylko rame? Bo jak beda chcieli caly rower to ja im wysylam z moim amorkiem Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Nie ma podstaw do wymiany roweru - w najgorszym przypadku wymianie ulegają części które w nowej ramie są w innym systemie czy rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no ja jeszcze poczekam...rower jeszcze w sklepie kazali wyslac zdjecia dzis znow zeby wyslac skan karty gwarancyjnej i wtedy wysla swojego kuriera...Troche dlugo to trwa...Jaki miales rozmiar tej ramy bo nie wiem moze mi na xl wymienia....

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wiec sprawa wyglada w ten sposob ze poniedzialek rower w calosci odbiera kurier krosa woec pewnie na wtorek bedzie u nich...Jest szansa ze na piatek odesla? Do ciebie kolego rower juz idzie? Czy jeszcze bedzie u nich kilka dni lezal?

 

P.S. wiem ze nie maja takiego obowiazku a ty masz m przy jakim wzroscie?

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3 dni oczekujesz że Kross załatwi roszczenie...? Nie dziw się jak im zejdzie z tym ok. 14-28 dni + czas przesyłek kurierskich.Kolega na załatwienie swojej sprawy oczekiwał ponad miesiąc i nadal nie jest zadowolony.Raczej nic już u Krossa nie kupi. http://www.forumrowerowe.org/topic/130046-rama-p%C4%99kni%C4%99ta-rama-kross-level-a8-2011/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie nie pokoi bylem dzis w sklebie i kross level b6 ma takie same malowajie tylko juz nie matowe tylko blyszczace....Pozatym na gorze jakas siateczka taka dziwna....Moje pytanie czy moge odmowic przyjecia tej ramy bo w sumie jest inna.....Okropnie wyglada...

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...