Skocz do zawartości

[Firma Kross]Zbiór pęknięteych ram Kross


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wow tyle tutaj napisaliście że ciężko jest się połapać. Małe pytanko, czy jak mam po gwarancji ponad 9 miesięcy i pękniętą ramę, ale śmigane było raptem po asfalcie i czasem po lesie ale na spokojnie. (2000 km) To Kross może mi wymienić ewentualnie naprawić ramę bez ponoszenie przeze mnie kosztów? Dołączam zdj ramy. 

 

https://zapodaj.net/d48a3ed93cee2.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś e-maila w którym napisali: Po analizie zgłoszenia reklamacyjnego serwis centralny Kross, podjął decyzję iż zgłaszana usterka nie może zostać uznana za zasadną. Powody takiego rozpatrzenia reklamacji znajdzie Pan/Pani w poniższym uzasadnieniu:

Reklamacja niezasadna, ponieważ upłynął termin 2-letniej gwarancji Producenta. Z uwagi jednak na zaistniała sytuację, jesteśmy gotowi przekazać bezpłatnie nową ramę. Nie gwarantujemy tej samej kolorystyki. Pozdrawiam

Fajnie czekałem prawie 5 dni od złożenia reklamacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma rower z tej firmy( https://www.canyon.com/pl/ ) ale nie pamiętam jaki model, wiem że dał coś koło 8 tys. Ma już go prawie 2 lata, zrobił nim koło 30 tys. km bo bierze udziały w maratonach górskich. Powiedział żebym poczekał do jesieni i takiego własnie Canyon'a kupił. Co najfajniejsze to w jego zespole, 4-ech ma tez rowery z tej firmy i polecają nawet najtańszy model, ale lepiej z tylnym amortyzatorem. Bo jak wiadomo zawsze można bardziej miękko pośmigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o dziwo nasza polska rodzima marka DARTMOOR a ma renome na calym swiecie , a nie jakis kross, z krossem to sobie nalezy dac spokoj, na razie jezdze na czeskiej ramie leader fox dragstar model 2004 rok ale mam chrapke na DARTMOOR Roots red devil, rama miodzio ale cena jej z damperem Fox'a daje do przemyslen bo prawie 4700, swoje graty na Deore XT i amor wsadzilbym do niej i hulaj dusza piekla nie ma , bo przeciez to RED DEVIL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

No i stało się, kolejna rama jedzie do reklamacji.

Pacjent to B6 z 2012r obecnie dwa miechy po gwarancji. Po krótkiej rozmowie z panią z działu serwis rama jedzie jutro kurierem do Krossa. Jaki będzie finał nie wiem.

Rama pękła na łączeniu rury posiodłowej i górnej. Na razie pęknięcie bardziej słychać niż widać, dopiero po wyciągnięciu sztycy siodełka widać zarys odkształcenia.

Obecnie czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko to znowu ja.

Właśnie dostałem info od Krossa że reklamację uwzględnili mimo tego że jest już po gwarancji.

Obecnie nowa rama czeka na malowanie. Myślę że w przyszłym tygodniu poskładam maszynkę.

Jak tylko dotrze do mnie to dam znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesteś dobrej myśli uważając, że ktoś z KROSSA czyta ten wątek

Tego nie napisałem.
Ale na pewno temat ten był (jest) miejscem wymiany doświadczeń w tej kwestii więc całkiem możliwe że dalszą formą kontaktu stał się Facebook.
Na pewno m.in. osoby które się tu wypowiadają "ruszyły" Krossa i wreszcie coś zaczęli działać próbując poprawić wizerunek co cieszy.

 

Bo cóż, w bazie ciekawych cytatów z forum mam zapisane takie słowa

 

 

 

Ehhh po prostu kross. Chciałeś kupić rower a kupiłeś kross'a  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

jest na pewno drożej , a przynajmniej bedzie w roku 2017, sa sprzedawcy ktorzy wycofuja sie z krossa poniewaz ceny na rowery przed sezonem 2017  sa tak duze ze sprzedawcy , gowno zarobia na sprzedazy krossa i rezygnuja z zamowien przed sezonowych, o ile osprzet jest jak najbardziej topowy no bo kross postawil na SRAM to ramy przyszlosc pokaze ale sa jeszcze bardziej odchudzone , topowy rower do xc wazy ponizej 8,9 kg , z aluminium nie mam pojecia , na pewno nie jest dobrze , poniewaz kross wkraczajac na warszawska gielde , jest zmuszony do podnoszenia cen zrownujac je z takimi topowymi markami jak Cannondale, Trek , i wiele innymi , to dla Krossa nie wroży najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na pewno drożej , a przynajmniej bedzie w roku 2017, sa sprzedawcy ktorzy wycofuja sie z krossa poniewaz ceny na rowery przed sezonem 2017 sa tak duze ze sprzedawcy , gowno zarobia na sprzedazy krossa i rezygnuja z zamowien przed sezonowych, o ile osprzet jest jak najbardziej topowy no bo kross postawil na SRAM to ramy przyszlosc pokaze ale sa jeszcze bardziej odchudzone , topowy rower do xc wazy ponizej 8,9 kg , z aluminium nie mam pojecia , na pewno nie jest dobrze , poniewaz kross wkraczajac na warszawska gielde , jest zmuszony do podnoszenia cen zrownujac je z takimi topowymi markami jak Cannondale, Trek , i wiele innymi , to dla Krossa nie wroży najlepiej.

Chłopie ogarnij interpunkcję. Losowo rozrzucone przecinki, brak kropek, o gramatyce nie wspomnę.

Kross postawił w wyższych modelach na SRAM, w niższych nadal jest Shimano. Z dostępnością przedsezonową nie ma problemu. Swój rower kupiłem zaraz po wypuszczeniu go z fabryki. Ceny nadal są atrakcyjne, a sama procedura reklamacyjna w razie czego przebiega bezproblemowo. Jak widać w tym temacie, bez problemu wymieniane są nawet ramy po upływie gwarancji. Na nowe modele gwarancja jest 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...