Skocz do zawartości

[Firma Kross]Zbiór pęknięteych ram Kross


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

A mi tak Kross A6 z 2013 popękał w 3 miechy zaczeło się od tego pęknięcia z opaskami potem przedłuszka hamulca tył na spawie potem to przy suporcie na Y i 1.5km to większe które już udupiło rower. Ale Firma Kross się spełniła wszelkich starań aby zrobić coś z tym problemem czego jestem im wdzięczny pozytywnej decyzji, fakt że od 6 miesięcy próbowałem się do nich dodzwonić aż się udało bo za spawanie gość chciał 150zł za szt, jedno na początku pospawałem to z trytytkami. Czasem warto żyć dobrze z firmą temat na spokojnie był brany.

 

post-191980-0-74648900-1445850736_thumb.jpg

post-191980-0-02373500-1445850741_thumb.jpg

post-191980-0-70355300-1445850745_thumb.jpg

post-191980-0-44827900-1445850750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rama: b9 '14 pękła w zakręcie[ karbon], wrażenie - nagły brak przyczepności na tylnym kole...

jak się położyłem na asfalcie przy prędkości około 40 km/h to cały bok prze-szorowany, spodenki dw, koszulka dw ...

z tydzień wcześniej zauważyłem że pojawiły się odpryski lakieru w tym miejscu ale myślałem że to uszkodzenie od piachu lub kamieni...

sprawa w Krossie nadal nie załatwiona...

namierzyłem kolegę też z 3M na to samo uszkodzenie tylko po drugiej stronie: wg ewidentnie problem z ramą..

sprawę oddałem do prawnika... i czekam...

Gwarancja definitywnie wg Krossa w moim przypadku nie wchodzi w gre... podtrzymują że uszkodzenie nie wynikło z wady materiałowej...

pozostaje iść do rzeczoznawcy i do sądu jeżeli chcę...

Koszmar...

Zaproponowano mi w ramach dobrej woli inne rozwiązanie ale kosztowne...

Generalnie nie polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej :-)

 

Zauważyłem na ramie mojego Krossa z 2014 roku dziwny odprysk farby, który wygląda tak jakby powstał pod lakierem bezbarwnym. Zastanawiam się nad tym, czy przypadkiem nie pęka mi w tym miejscu rama przy spawie rury podsiodłowej z górna rurą. Obawiam się czy nie będę zmuszony szukać nowej ramy. Jako, że rower teoretycznie jest na gwarancji, w praktyce raczej Kross nie uzna mi gwarancji chociażby ze względu na to, że z oryginału została tylko rama, hak przerzutki, mostek i kierownica. Poniżej dodaje 2 zdjęcia, żeby ktoś bardziej doświadczony w tych sprawach potwierdził moje obawy, bądź je rozwiał.

 

    70988e1710a903ecm.jpg   749620482200218am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niecałych trzech latach przekonałem się o jakości Krossa. Rama Kross Level A4.

Więcej informacji pod linkiem. Proszę udostępniać, może ktoś to dostrzeże.

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1083530305045500&id=100001656211148&set=o.119131168115527&source=48&refid=17&_ft_=top_level_post_id.1083530305045500%3Atl_objid.1083530305045500&__tn__=E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się jako kolejny zadowolony klient po @MichalKepa  :thumbsup:

Pęknięcie zauważone 2 dni temu, dzisiaj rano telefon i miła pani prosiła o wysłanie zdjęć uszkodzenia jak i całego roweru.

2h później mail z odpowiedzią, że sama reklamacja jest bezzasadna, ale mimo wszystko rama będzie wymieniona i na dodatek zasugerowano mi, że mam wysoko wysuniętą sztycę i może bym chciał żeby wysłali ramę w rozmiarze 21  :w00t:

Także chłopaki na spokojnie i sprawa załatwiona, pojutrze będę miał nową ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2h później mail z odpowiedzią, że sama reklamacja jest bezzasadna, ale mimo wszystko rama będzie wymieniona

O ile dobrze pamiętam ktoś na forum wspominał że takie załatwienie sprawy "reklamacji nie uznajemy ale ramę z dobrego serca wymienimy" jest mniej korzystne dla klienta, także musiałbyś poszukać na ten temat chyba że wyjaśniający i tutaj się zgłosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker, Nie mam nawet podstaw ani serca szczerze mówiąc, żeby sądzić że jest to mniej korzystne, bo gwarancja na rower skończyła się 19 kwietnia 2015 roku...  :sweat:

Cała procedura reklamacyjna, mimo braku gw, skończyła się praktycznie po 3h.

Zestawiając to czego dziś doświadczyłem z tym, co wyczytałem wcześniej na forum, możesz sobie wyobrazić moje zadowolenie kiedy byłem przygotowany na wydanie niemałej kwoty na nową ramę (a którą ciężko znaleźć w odpowiadających mi kolorach) i nagle takie zaskoczenie  :thumbsup:

 

@Up. Pęknięcia się kompletnie nie spodziewałem, bo ciągle była mowa, o tym że A2-A5 nie pękają (ta sama rama). 

Co do PR, to cóż chyba na tym to polega i jeśli będzie to działało tak jak teraz, to Kross od konkurencji nie będzie odstawał w żaden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, obecnie jestem na zakupie nowego roweru enduro - budżet ok 10k - i mocno zastanawiam się nad Moonem 2.0 oczywiście 2016. Czy problemy które opisujecie z ramami były bardziej z początku produkcji, czy dot. wszystkich ram?? Powiem szczerze że na obecną chwilę to kross ma chyba najlepszą cenę w stosunku co do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat głównie dotyczy sztywniaków. Z Moonami problemy były innej natury choć ramy również pękały, pękają. Główne problemy to śruby, uszkodzenia wahacza, łożyska. Modele 2016 są wydaje się mocno poprawione. Trzeba czasu na oceny. Co by nie pisać to zbyt nowa konstrukcja by wszystko było ok. W identycznych pieniądzach jest Regina Gianta. Dużo lepszy i już dość sprawdzony sprzęt. Osobiście na dzisiaj ciułając kasę chyba bym Moona nie zaryzykował. Bardzo im kibicuję i czekam czy problemy zostały rozwiązane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dla mnie Kross jest ju z spalony. Nic więcej nie kupię tej marki i będę wszystkim odradzał zakup tej marki. Mam osobiście B6 i w nim pękła rama. Na gwarancji w Krosie odpisano mi  "niewłaściwe użytkowanie roweru" Zero pytań. Wszystko ładnie wyglądało do chwili zakupu. Później to gnojenie klienta.

 

 


Witam.

Dla mnie Kross jest ju z spalony. Nic więcej nie kupię tej marki i będę wszystkim odradzał zakup tej marki. Mam osobiście B6 i w nim pękła rama. Na gwarancji w Krosie odpisano mi  "niewłaściwe użytkowanie roweru" Zero pytań. Wszystko ładnie wyglądało do chwili zakupu. Później to gnojenie klienta.

 

 

post-195933-0-67724500-1461614738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

właśnie trafiłem do grona "zadowolonych" Klientów Kross'a. Moja rama b7 2013, która kilka miesięcy temu upłyneło 24 miesiący zaczyna pękać na na trójkącie pod suportem.

 

https://www.instagram.com/p/BFYfXH7Hr5F/?taken-by=lukasz9011 

 

Rower dotatkowo został zmodernizowany: wymiana napędu na wyższa grupe SLX. Wydaję mi się, że nie mam już szans nic uzyskać od świetnej firmy Kross i pozostaje super rame krossa wywalić do śmietnika? 

 

#krossjednapasja #kross @krossbikes @kross_racing_team #dziekuje #popoltoraroku #kross2rio #krossb7 

 

tutaj kilka # dla Krossa, żeby dział marketingu mógł łatwiej znaleźć ten temat! na pewno się to im przyda! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest temat o pękających ramach, a ta rama właśnie zaczyna pękać, co z tego, że jest z 2013 ...

Poza tym "zbiór pękniętych ram"  czyli na dobrą sprawę o każdej pękniętej ramie Kross można tu napisać, nawet Kross Vision Ion, czy Vision Xao z 2001, byle się nie powtarzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wystarczy suche info bez tego dorabiania ideologi co jest spalone czy nie. Jeszcze chwila i co niektórzy chcieli by rekompensaty za kilkuletni produkt co już zakrawa na kpinę z kilku powodów. Smród się ciągnie ale są jakieś granice śmieszności. A o czym ma świadczyć pochwalenie się pękniętą 15 letnią ramą akurat tej marki to już zupełnie nie ogarniam. No chyba, że to ma być nobilitacja dla Krossa, że wyklepał świetną ramę i tyle wyżyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, spróbujcie zadzwonić (nie napisać) do firmy i przedstawić problem na spokojnie. W moim przypadku została mi przekazana po gwarancji nowa rama, z tym że wymiana we własnym zakresie :)

Widać, że Kross jest świadomy problemu, tylko nie wiem czemu po takim czasie dalej zleca produkcję tej samej firmie. Problem jest łatwy do rozwiązania, ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...