Skocz do zawartości

[Firma Kross]Zbiór pęknięteych ram Kross


szynas222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w dniu wczorajszym pekla mi rama w miejscu widocznym na zdjeciu...Podczas jazfy nagle strzelilo i jest po sprawie....Rozumiem rower oddac do sklepu? W jaki sposob argumentowac roszczenia gwarancyjne do producenta?

Rower uzywany w xc

6u9ugaju.jpg

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama ma gwarancję na pęknięcia, ale w karcie gwarancyjnej napisane jest że roszczenia gwarancyjne wyklucza dokonanie zmiany w specyfikacji roweru bez zgody producenta. W rowerze z tematu został zmieniony amortyzator - więc taka zmiana podciąga się - patrząc z punktu widzenia filozofii Krossa - pod ten punkt.

Jak dla mnie wymiana widelca - tym bardziej że jest tego samego typu i skoku co oryginał - nie ma nic do pęknięcia ramy pod suportem. No ale producent to producent i wie lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zespawać zawsze można, tylko wtedy rama powinna ponownie przejść obróbkę termiczną

Czyli rozumiem, że należy: 

1. Zespawać ramę 

2. Przeprowadzić obróbkę termiczną całej ramy wkładając ją do pieca

3. Lakierowanie całej ramy 

Myślisz, że warto to robić? Może od razu lepiej kupić nową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zareklamuj, potem rozpatruj inne możliwości. Zgadzam się z Tobo

 

Jak dla mnie wymiana widelca - tym bardziej że jest tego samego typu i skoku co oryginał - nie ma nic do pęknięcia ramy pod suportem

Reklamacja powinna zostać uznana.....

ot wsio w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,teraz pierwszy przeglad,nie mialem w,sklepie autoryzowantm krosa tylko innym...w tym roku chcialem zrobic drugi przeglad przed sezonem ale sami rozumiecie....to co sklep wysle sama rame czy rower? Moge domagac sie zwrotu gotowki za rame? Bo pewnie z nowa bedzie to samo ....To taka walka z wiatrakami troche...

Moga sie do tych przegladow doczepic?Wole miec pewnosc zeby mi cos nie wykonpinowali...kolego z krossa a6 tobie wymienili?

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to co sklep wysle sama rame czy rower? Moge domagac sie zwrotu gotowki za rame? Bo pewnie z nowa bedzie to samo ....To taka walka z wiatrakami troche...Moga sie do tych przegladow doczepic?

Ja mojego krossa zamawiałem przez sklep internetowy mudserwis. Wyglądało to tak, że sklep domagał się wysłania całego roweru, oni go potem zdemontowali i samą ramę wysłali do krossa (tak przynajmniej wynikało z rozmów z gosciem jak mowił, że otrzymali już ramę od krossa i zaraz go skręcą i wyślą). Co do przeglądów nikt nic nie mówił ani się nie czepiał. Rower serwisowałem w miejscowym sklepie, który nie sprzedaje krossów i nikt nie miał z tym problemu do mnie. A co do zwrotu gotówki to szczerze nie mam bladego pojęcia. Zapytaj się o to sklepu w którym go kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bodajże 3 :P

Tylko w tym roku...

 

1.Kupiłeś rower jako całość, więc wysyłasz jako całość.

2.To czy dostaniesz gotówkę musisz wyczytać w gwarancji ale szczerze wątpię. Zawsze najlepierw jest naprawa/wymiana, później kolejna a dopiero na końcu zwrot kasy.

3.Jak będą upierdliwi to się czepną tego braku pieczątki i odwalą reklamację dlatego imho lepiej skorzystać z ustawy a nie z gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...