Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie nie, bo S-ka jest za krótka (podanie mostu 100 mm do główki 72' mija się z celem, chyba że 90 mm wystarczy od tego masz kalkulator, wklej wyniki z miarami), tu się będzie rozchodzić czy M-ka (617 mm poziomo) nie bedzie za wysoka, jak bedzie to inna rama. Pocieszając cie, nawet Cube w tym roku w końcu zrobił dobrą ramę na długość (model topowy). Chociaż w tym wypadku to te ramy nie krótkie, a ty raczej jestes pomiędzy rozmiarami, w tym problem. Więc S-ka może da radę z mostem 9 cm .....

Edytowane przez GTZaskar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O jaki model Cube chodzi?
  Nie pamiętam. Topowy 2016, ale jaki to nie wiem.

 

W każdym razie co do Peak-a, to ta rama jednak doszedłem po dłuższym zastanowieniu jest odrobinę za krótka. Gdyby miała kąt główki 71' to te wymiary byłyby ok, a tak jest ciut za krótka i dodatkowo jesteś pomiędzy rozmiarami. Przy kacie głowki 72' mosty powinny byc krótsze niz przy 71' o 1 cm. Czyli powinieneś mieć most 7 cm (ew. 6-8 cm) z S-ką co jest nieporozumieniem, a z M-ką przekrok trza sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obecna rama Author Master 26" ma geometrię:

19" St-ct 483, TT 567, TTh 598, W/B 1078 (jeżdżę z mostkiem 110mm, sztyca bez offsetu jednak siodło wysunięte kilka milimetrów do tyłu)

Vision 29er ma następujące rozmiary:

17" St-ct 432, TT 585, TT-h 606, W/B 1117

19" St-ct 483, TT 605, TT-h 631, W/B 1137

 

Porównując geometrię Vision'ów do mojego obecnego Mastera, który rozmiar byłby odpowiedniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanie o rozmiar ramy Unibike Flite 29 - mój wzrost 193, przekrok 96, waga 98. Mam stosunkowo krótki tułów, i nie chce mocno leżeć na rowerze. Rozmiar L czy XL?

Geometria:

S            M         L          XL

17          19        21        23      Rozmiar ramy  

432        483      533      584    Długość rury podsiodłowej [mm] ST

600        620      645      658    Efektywna długość górnej rury [mm] TT

110        115      125      135     Długość główki ramy [mm] HT

75,5       75,5     75,5     75,5    Kąt rury podsiodłowej SA

70,5       70,5     70,5     70,5    Kąt główki ramy HA

445        445      445      445     Długość tylnego widelca [mm] RC

1082,2   1102,3 1127,3 1140,6 Baza kół [mm] WB

741        781      820      850     Przekrok [mm] PK

 

Z góry dzięki za poradę.

Edytowane przez Matyas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżności w długości rąk, mogą być spore, przy tak długich nogach. Może lepiej wrzuć się na kalkulator i podaj wyniki XC z miarami. Jak masz krótki tułów, a długie kikuty, to i tak będzie trzeba odpowiednio długą ramę. Bez mierzenia, raczej L-ka powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jaka jest wasza opinia na temat ramy trek xcalibera

Mnie jej geometria bardzo pasuje. Nie kasuje kręgosłupa na dłuższych dystansach, a jednocześnie nie czujesz się jakbyś jechał dyliżansem. Na podjazdach przednia opona dobrze się trzyma.

 

Sent from my Letv X500 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem ja poproszę o pomoc. Mój wzrost ok. 173 cm, długość nogi ok. 78-79. Zastanawiam się nad on one inbred (a raczej mocno napaliłem), ale mam problem z wyborem rozmiaru. Aktualnie mój felt ma rozmiar 17,5, podsiodłówka ok. 44,5, a górna rura ok. 54-54 cm, mierzona bardzo orientacyjnie, do tego mostek 100 mm i jeździ się super.
Geo inbreda: http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOVDO126/on-one-inbred-26er-vertical-dropout
Póki co skłaniam się ku 18, aktualnie mam sztycę 350 i do końca zakresu brakuje niewiele. W przypadku wyboru 18 najbardziej się obawiam czy nie będę bił o górną rurę, z kolei w 16 nie wiem czy nie zabraknie mi zakresu na sztycy.

Edytowane przez Piter233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

 

Chce zakupić rower Cube ACID obecnie w dużej -20% promocji.

Jednak nie wiem jaki rozmiar wybrać.

Mam 190cm wzrostu długość nogi około 91-92cm

21 czy 23 całe ?:)

Wszystkie kalkulatory podpowiadają mi ze ramą 53,3 (21) bedzie dobra dla mnie i dla wzrostu i dla nogi jednak na pograniczu :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

21 czy 23 całe ?

 

Możliwe, że ta geometria nie jest dla ciebie. Wklej tu swoje wymiary na kalkulator(link niżej). 21' powinien być dobry, przemawia za tym wysokośc główki, i przekrok, ale dł. ramy wydaje się być mała na ciebie. Tak czy siak, musiałbyś dać most 100 mm, a to i tak może być mało. Przymiarka lub/i pomierz się dobrze. Proporcje 23' sa jeszcze gorsze na statystyczną budowę męską. Cube-a lubią wybierać dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :)

 

Jezdziłem pół rok temu na Cube 21 bo 23 nie mieli w sklepie i z tego co pamiętam to było w porządku ;)

Sprzedający mówił, że jest OK a między kroczem a ramą nie było zbyt dużo luzu więc możliwe, ze 23 byłaby za wysoka. Poza tym ten rozmiar jest chyba dedykowany dla osób które mają 200cm :D

 

Jezdziłem też na Krosie  ( B6) M ( i było OK ) ale jak wsiadłem na L to miałem wrażenie , że jest lepiej.

 

Myślicie, że poradziłbym sobie sam ze zmianą mostka ?  Musze kupić nowy tak ?

 

A jaka w Cube jest długość rury podsiodłowej ?

http://cube.pl/content_2016/703001/geometry/csm_21_787ff8574c.png

 

470 czy 515 ??

 

Bo nie mogę sie w tym połapać, jak 470 to chyba trzeba dać sobie spokój, bo nawet Kross w rozmiarze M ma 480 

Edytowane przez Wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...