Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem roweru.

Wzrost 187cm, noga 90cm, waga 85kg.

Szosa 40%, lekki teren 50%, góry 10%.

Przebiegi 1 000 km/m-c.

Jezdze dynamicznie, choć zazwyczaj samotnie :) Nie startuje w maratonach.

Jestem już wapniakiem i mam problemy z moim 36-letnim kręgosłupem :)

 

Obecnie mam starego HTka, którego mam zamiar utrzymywać jako drugi rower i sprzęt na bardzo ciężkie warunki.

 

Po długiej analizie jestem niemal zdecydowany na Canyona Nerve 8.9 https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3662

 

Problemem jest rozmiarówka. Jakkolwiek do niej nie podchodzę wydaje mi sie, ze L jest za mała a XL za duża. Czy rzeczywiście muszę odpuścić i szukać gdzie indziej (pod uwagę biorę ew. Fuel Ex lub Cambera)? Co myślicie?

Edytowane przez Yaskier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to :

 

  http://www.radon-bikes.de/bikes/mountainbike/all-mountain/slide-29/slide-29-80/

 

Pieniądze te same,wyposażenie podobne,reverb za free,nieco mniej prestiżowa marka,gwarancja taka sama......a co się dzieje w geometrii.....?

Niebo a ziemia w stosunku do Canyona,nowsze podejście do 29era,sporo mniejszy przekrok,łagodniejsza głowka,stromo pod siodłem,większa baza kół i reach.

Rower zdecydowanie bardziej uniwersalny,szczególnie jeżeli nie ma ścigania.

20 stka szyta jak na miarę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że max 500zł więcej i masz zbliżonego sprzętowo SF8 jak dobrze pogadasz z chłopakami w sklepie, kupowałem w tym samym okresie. Przy Twoich wymiarach wbijasz się idealnie w 18,5".

 

Canyon z wysyłką do Niemiec kosztuje 1300 euro, trzeba dodać jeszcze koszt kartonu i kuriera, wychodzi około 40 euro. Nie wymieniam złotówek, więc na tym nie tracę. Jeśli powiedzmy do kwoty 1350 euro dołożę 500 zł daje mi to około 6000 zł. Nie chce mi się wierzyć, że za tyle ktoś sprzeda mi SF8. Jeśli masz jakieś konkretne namiary na "chłopaków" w sklepie, chętnie się z nimi skontaktuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radon bardziej prestiżową marką? widziałeś je kiedyś w łortturze?

 

Erzurum,piłeś ?

 

 

Ciekawa opcja, choć ten Slide to taki Canyonowy Spectral. Rower na cięższe warunki, a rower jak już wspomniałem będzie przewozić wapno gaszone :) 130 skoku to trochę dużo, cierpi na tym m.in. waga, na której tez mi zależy.

 

130 to akurat,na góry może być czasem mało,wagowo róznią się o reverba i lekkie kapcie w Canyonie (stały patent tej marki).

Problem różnicy wagi - nie istnieje,geometrii - jak najbardziej.

Jak chcesz fulla dla fulla - kup Epica  (nie tego z linku poniżej,sprzedany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za sugestie. Przyjrzę sie temu Radonowi bliżej. Nie mam specjalnego doświadczenia z fullami. Co prawda stoi teraz u mnie pożyczona Merida One-Twenty 800, ale to eMka i 26er.

Ogólnie nie chciałbym robić wiochy na szlakach na fullsusie w obcisłej lycrze i SPD bezplatformowych :) Stad celowałem bardziej w trail, AM zostawiajac na boku.

Edytowane przez Yaskier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon z wysyłką do Niemiec kosztuje 1300 euro, trzeba dodać jeszcze koszt kartonu i kuriera, wychodzi około 40 euro. Nie wymieniam złotówek, więc na tym nie tracę. Jeśli powiedzmy do kwoty 1350 euro dołożę 500 zł daje mi to około 6000 zł. Nie chce mi się wierzyć, że za tyle ktoś sprzeda mi SF8. Jeśli masz jakieś konkretne namiary na "chłopaków" w sklepie, chętnie się z nimi skontaktuję. :)

 

Odniosłem się do ceny Canyona z linku który podałeś czyli 5892 zł a porównałem do SF z rabatem 15% czyli 6374 zł.

I to nie jest wygórowany rabat ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to :

 

  http://www.radon-bikes.de/bikes/mountainbike/all-mountain/slide-29/slide-29-80/

 

Pieniądze te same,wyposażenie podobne,reverb za free,nieco mniej prestiżowa marka,gwarancja taka sama......a co się dzieje w geometrii.....?

Niebo a ziemia w stosunku do Canyona,nowsze podejście do 29era,sporo mniejszy przekrok,łagodniejsza głowka,stromo pod siodłem,większa baza kół i reach.

Rower zdecydowanie bardziej uniwersalny,szczególnie jeżeli nie ma ścigania.

20 stka szyta jak na miarę.

Z tego co widzę ten Slide 20 cali jest geometrycznie bliźniaczo podobny do Spectrala w rozmiarze L https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3606

Ponieważ na dużym poziomie ogólności do Canyona jestem przekonany bardziej niż do Radona, rozumiem, ze dla mojej postury Spectral bardziej sie nada niż Nerve i teoretycznie powinien pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

173 cm, noga 79. Czy z podanych poniżej 17,5 podejdzie? Czy 15,5?

Mam problem, ze znalezieniem na żywo w Wawie, a przekrok w geo ma jakoś dziwnie maleje z rozmiarem..

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly_fs/superfly_fs_7/#

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/trail/fuel_ex/fuel_ex_5_29/#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

173 cm, noga 79. Czy z podanych poniżej 17,5 podejdzie? Czy 15,5?

 

 

Jeżdżę na 17,5" przy 174cm i przekroku 84cm ze sporym zapasem, siodło w jarzmie cofnięte +/- 5mm, mostek 80mm. Przy podobnym wzroście i dużo krótszej TT możesz mieć ciasno.

Mam wrażenie, że podane przez Ciebie modele w rozmiarze 15,5" to są koła 27,5", nie pasuje mi rozstaw kół. Trek w najmniejszych ramach SF nie wkłada 29" ale zweryfikuj..

Edytowane przez errwin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zbyt krótką i z większym przekrokiem niż w rozmiarze wyżej. Podałem Ci przykład, że ja musiałem cofnąć siodło aby dopasować rozmiar. Ty jesteś niewiele niższy a w tym przypadku mówimy o kolejnych 3cm na minus, stąd taki wniosek. Oczywiście możesz mieć inne proporcje rąk czy tułowia więc najlepiej się przymierz, ale jeżeli nie planujesz wyścigowego XC to chyba lepszym rozmiarem byłby 17,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar ramy On one Lurcher radzicie wybrać ?

 

Jeździłem na Merdzie 19 cali z kołami 29, w której górna rura miała 620mm + mostek 90mm i było dla mnie bardzo wygodnie, na takim zestawieniu wygrałem nawet lokalne zawody.

 

Rower będzie używany w maratonach i xc.

 

Mam 183-184cm wzrostu, oraz 86-87cm przekroku.

Edytowane przez biegacz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A co poradzicie mnie?

Mam zamiar kupić pierwszy w życiu  29er, bo chciałbym pohasać po górkach. Dotychczas jeździłem po lasach na crossowym Author Mission 24". Mam 186 cm wzrostu, noga 94 cm, waga 73-75 kg, jestem raczej elastyczny, nie bolą mnie plecy, itd. Z obliczeń wychodzi 21", ale tylu ilu zwolenników - tylu przeciwników. W Authorze TT/H to 620 mm, zdecydowanie mogę mieć więcej, bo czuję się nieco za bardzo wygięty na dotychczasowym sprzęcie. Brałem pod uwagę coś na ramie Accent Peak 29 i Specialized Carve Comp, obydwa XL (TT/H około 650 mm). Proszę o opinię. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 186 cm wzrostu, noga 94 cm

 

Jesteś pewny, że dobrze zmierzyłeś długość nogi? Jeżeli tak, to od kroku do czubka głowy jesteś jakieś 3 cm krótszy ode mnie, choć ja mam zaledwie 178 cm wzrostu. Kalkulator rozmiaru na stronie Canyona też niedowierza, że można mieć takie proporcje i prosi o ich zweryfikowanie. Jeżeli faktycznie dobrze się zmierzyłeś, to masz bardzo krótki tułów jak na 186 wzrostu i rama z TT 650 mm raczej nie wydaje się dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpakowałem swój "prezent" i proszę szanowne grono ;) o wzrokową ocenę dopasowania. Rower to Canyon Spectral 29 rozmiar L, czyli rower all mountain/trail, wymiary to seat tube: 485mm i top tube 619mm (dokładna geometria jest tutaj: http://www.canyon.com/en/mountainbikes/bike.html?b=3606), kierowca ma 188 cm wzrostu i długość nogi 91,5cm. Nie brakuje mi długości sztycy, jest jeszcze 4cm zapasu. Pozycja jest bardziej wyprostowana niż na aktualnym rowerze XC, ale czy ma być aż tak wyprostowana? Tzn. kąt ramiona-plecy jest dość ostry, dodatkowo czy siodło znacznie wyżej niż kierownica nie będzie powodowało "spadania do przodu" na zjazdach? Wcześniej testowałem Cube Stereo 140 i tam przy rozmiarze 20" siodełko i kierownica były prawie na jednym poziomie.

 

PS. Pytam o rade, a nie testuje w terenie, bo nie chcę zbytnio brudzić sprzętu, najprawdopodobniej będę go odsyłał w związku z innymi problemami.

 

"plecy proste":

cObVWS.jpg

 

standardowa pozycja:

m0JdiG.jpg

 

sam rower:

oglSHO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że dobrze zmierzyłeś długość nogi? Jeżeli tak, to od kroku do czubka głowy jesteś jakieś 3 cm krótszy ode mnie, choć ja mam zaledwie 178 cm wzrostu. Kalkulator rozmiaru na stronie Canyona też niedowierza, że można mieć takie proporcje i prosi o ich zweryfikowanie. Jeżeli faktycznie dobrze się zmierzyłeś, to masz bardzo krótki tułów jak na 186 wzrostu i rama z TT 650 mm raczej nie wydaje się dobrym pomysłem.

No tak właśnie mam, "trwają prace konserwacyjne" i nie mogę dodać zdjęcia. Wg mnie jestem normalnie zbudowany, tyle, że według standardów ektomorficznych, więc ręce też mam długie, od środka pachy do środka dłoni jakieś 70 cm   :thumbsup:  http://jestemaktywny.wordpress.com/2008/08/14/typy-budowy-ciala-czlowieka/

Jeans'y kupuję długie na 36", rower też chyba muszę mieć długi... A kalkulatory, cóż, to tylko uśredniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...