Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dobrze zmierzyłeś nogę ? Jestem 9cm niższy, a nogę mam krótszą tylko o 2cm. Jeśli faktycznie jesteś tak zbudowany, to raczej szukaj czegoś innego, bo przekrok będzie ok. w rozm. L, ale rower krótki.

 

No chyba niekoniecznie za dobrze ;)

Tak to jest jak się samemu mierzy i do tego nie dość mocno wciśnie poziomice w jajka.

 

Po ponownym pomiarze (asystowanym) i sprawdzeniu wychodzi długość nogi 94-95 cm, powiedzmy że ta mniejsza długość (choć nie wiem czy ten jeden centymetr robi już jakąś różnicę).

 

To jak by to wyglądało w takim razie ?? Teraz już kalkulator proponuje rozmiar XL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci przeszkadza niski przekrok ? Wysoki, to rozumiem. Ważne, aby sztycę dało się odpowiednio wyciągnąć, a z tym (o ile masz faktycznie nogę 88cm) nie powinno być problemu.

Dłuższa "górna rura" wpływa (jak się łatwo domyślić) na pozycję, jaką przyjmujesz (mniej lub bardziej wyciągnięta) ze wszystkimi tego konsekwencjami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

Mam kłopot przy wyborze ramy. Mój wzrost to 192cm, a  długość nogi 91-92cm. Chce kupić ramę 21" która ma wysokość rury podsiodłowej 533mm i długość 613mm. Przy tej konfiguracji sztyca będzie wysunięta na około 25cm i mam obawy czy przy mojej dużej wadze będzie się gięła. Rama w rozmiarze 22,5" ma długość 644mm i wysokość 570mm. Czy według Was 22,5" to za dużo? Dodam, że nie będę się ścigał, a rower 29 ma być uzupełnieniem fulla, więc raczej spokojne wycieczki, bez gór.

Edytowane przez grabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki to rower, ale 15cm sztycy w ramie (dla długości 400mm) to bezpieczna wartość z zapasem  (większość sztyc ma tzw. min. insert 10cm). Tak wiec pod tym względem możesz spokojnie brać pod uwagę rozmiar 21" - sprawdź tylko długość sztycy i jeśli jest krótsza (np. 350mm), wymień od razu na 400mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musisz sprawdzić, kwestia wysokości główki w tej ramie, mostka, gięcia kierownicy itd.

Mam na podobną wysokość wysuniętą sztycę i  siodło praktycznie w poziomie z gripami. 644mm to już bardzo długi rower, nawet przy wzroście 192cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Szybkie pytanie: decyzja zapadła i wybór roweru też trek X-caliber 9 tylko mam wątpliwości odnośnie rozmiaru ramy 19,5 (18,5) czy 21,5 (20,5) mam 188 wzrostu długość wew nogi 90 cm. Jeździełem na jednym i drugim i na obu teoretycznie czułem się dobrze na 19,5 musiałem wyżej sztyce podnieść aby osiągnąć lepszą pozycję, nie chcę kupić zbyt krótkiego na którym będe wyglądał jak na rowerze komunijmy ale też za dużego żebym nie był wyciągnięty jak Jezus na krzyżu :).

 

Dzięki z góry za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco przewrotnie odpowiem :skoro na obu "teoretycznie" czułeś się dobrze, to "praktycznie" oba nie pasują ;-) No chyba, że ta geometria G2 tak magicznie działa na testerów ...

W każdym razie rozmiar 21,5 wydaje mi się zdecydowanie za duży (65,9 górnej rury !), wiec jeśli już, to max 19,5"

Przymierzałeś się do innych marek w rozm. 19-21" ?

P.S

widzę, ze Trek oferuje coś na kształt BG FIT- "Precision Fit"  - pytałeś sprzedawcę, czy zrobią Ci "dopasowanie" rozmiaru przed zakupem ?

 

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem niemal pewny, że 19,5 będzie dobra ale jak usiadłem na 21,5 to miałem wrażenie, że tyłek nie ucieka za siodełko tak jak to było przy mniejszym rozmiarze.

Sprzedawca nie oferował nic takiego jak precision fit ale dzisiaj idę do nich i jeszcze raz pojeżdżę na obydu rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ramę Droessiger ale fulla 26". Jeden z użytkowników tego forum mi ją polecił. Stosunek cena/jakość jak dla mnie bardzo ok. Teraz przymierzam się do 29" i zachęcony pozytywnymi doświadczeniami mocno rozważam zakup drugiego Droessiger'a.

Edytowane przez grabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost masz konkret, ale wydaje mi się, że ten drossiger w rozmiarze 22,5 to jakaś pokraka straszna.  Mam Speca stumpjumpera HT 29er w rozmiarze 21" moje wymiary 192 cm i noga 93cm, i myślę, ze spokojnie mógłbym mieć rozmiar 20 cali bo ten jest dla mnie  delikatnie za duży i będę szukał mniejszej ramy. Natomiast z Twoimi gabarytami przy założeniu, że siodło wyżej jakieś 4-5 cm to spokojnie ze sztycą 410mm ogarniesz i jeszcze będzie wymagany zapas. Spec w rozmiarze 21 ma efektywną górną rurę 640mm więc to samo co drossiger a za to jest niższy o 4cm i nie wygląda pokracznie:) Także jak masz możliwość przymiarki to sprawdź speca w rozmiarze 21, bo może nie potrzebujesz krążownika 23 calowego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby masz rację ale problem w tym że ciężko dostać dużą ramę Speca, pozatym jak rama jest duża to można stosować krótkie mostki. tak przynajmniej prawi nabial i sam już nie wiem. chyba zaryzykuję i sam się przekonam czy to pokraka bo nie kosztuje majątku (mogę ja mieć za ok550zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...