Skocz do zawartości

[geometria/rozmiar ramy] watpliwosci, pytania, odpowiedzi


kreciatko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli -przy wzroście- 180 cm nie masz nieproporcjonalnie krótkich nóg, to rozmiar 51 cm będzie jak najbardziej odpowiedni.

Przekrok byłby ostatnią rzeczą, o którą bym się martwił:  przy ramie 51 cm będziesz mieć więcej luzu niż w np. Canyonie AL SLX 44 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem od doboru rozmiarów nie jestem, ale:

1. mam akurat również 185cm (tyle, że noga 88cm)

2. miałem Cube Analog 29 (geometria bodaj ta sama)

3. zależy, jak jeździsz

Cube w rozmiarze 19" był dla mnie za mały (pomimo, ze niektórzy taki rozmiar mi doradzali swego czasu) - przede wszystkim za krótki.

21" był ok. 

Natomiast Ghost przez analogie rozmiar 20,5 (top tube = 610 = cube)

Edit: ACID ma jednak TT=620mm, więc nieco dłuższy (21") od Ghosta 20,5"

 

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem, a co byś doradził? ogólnie zamówiłem grand canyona al 5,9 ale o ponad poltora miesiaca mi odlozyli wysyłkę więc chce ich olać i kupić coś innego. A może jednak warto poczekać? Na plus ghosta wygląd na plus cube recon. Jest to mój pierwszy powiedzmy "profesjonalny" rower i co do geometrii ciężko mi się określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec w rozmiarze 19" ma długość 625 mm horyzontalnie (to więcej niż Cube 21" czy Ghost 20,5" o których pisał @kubasias) , to już jest bardzo dużo jak na 180 cm. wzrostu, 21" to całkiem bezsensowny pomysł.

 

PS

@kubasias , jeśli chodzi o długość ramy, to powinieneś rozpatrywać te rowery raczej w rozmiarach 21" czy 20,5" - mają przekrok niżej niż Canyon L ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoć.
Się kroi zakup tego czegoś http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3282#tab-reiter2
Co sądzicie? Czy przy 174cm i 82 przekroku "M" będzie taka jak trzeba.
Wspierałem się competitivecyclist i powinno być okej.
Dodatkowo użyłem tak mniej na poważnie tego ichniego kalkulatora i wyszło M.
Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

 

 

Sprawa jest dla mnie bardzo pilna ;)

 

 

Mam 184 cm wzrostu, przekrok 86 - 88 cm.

 

Rower to Unibike Fusion Disc 27,5 z ramą 21". 

 

W załączniku dodaję geometrię dla Unibike'ów 27,5", którą wyszukałem tutaj na forum.

 

 

 

Edit: pomyliłem tematy, proszę o usunięcie.

post-176454-0-57803200-1403639931_thumb.jpg

Edytowane przez PB1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako rowerzysta 191/88 mogę się subiektywnie wypowiedzieć w kwestii dwóch modeli:

 

Scott Aspect: L - jest dla Ciebie za krótka, XL-ka za wysoka (przymierzałem i ni groma mi to nie leżało)

Giant Talon (mam model 2013): XL-ka jest w punkt. Długa (czytaj stabilna) podsiodłówka, fajna długość ramy i zaskakująco nisko przekrok jak na ramę o klasycznej konstrykcji. Fajna, kompromisowa rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci, że jest na rynku rama Author Instinct (2013), rozmiar 19' odrobinę cięższa, mnie nowoczesna (zwykła główka ramy, stary typ mocowania hamulca) ale o dłuższej górnej rurze. Mogłaby być bardziej odpowiednia dla Ciebie. Cena w Polsce ok 800 zł, w Czechach (www.axit.cz) za ok. 570 zł. Myślałem o niej ale zdecydowałem się na Peak'a.

Edytowane przez Sagitt77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...