Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, widze ze lubisz Anarchy drazyc temat;]

 

opieram sie na doswiadczeniach mi znanych; mamy takiego Bartka jednego, ktoremu do zwyklego calowego widla (reynolds 531) adapter dorabial Kamil (Velokraft); chlopak kurierowal wtedy i potrzebowal tarczy do ostrzaka; rower zwalnial przewaznie podrzucajac tyl i hamujac przodem; zyje, ma sie dobrze z tego co mi wiadomo (a rower jezdzil calorocznie)

dlatego nie mam nic przeciw, sam sobie tak planje cosik dorobic i kosztowac mnie to bedzie nie wiecej niz 5 dych; widocznie na Scianie Zachodniej ceny uslug tez macie zachodnie;)

 

pzdr i rob jak tam chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

porcelanowy -dokładnie TAK. brrrrrrr
Ale, że nie ma prawie wcale (bo Ivan ma jak by nie było ale do 40mm) wynika z prostego faktu, że gdy nasi pra-człeki używali takiego śmiesznego systemu jak jeden cal to na świecie były tylko canti i supermocne V-ki (i "U" i inne takie tam) dopiero cztery ery później kosmici w Egipcie pokazali co to jest PRAWDZIWY HAMULEC. Obie epoki rozminęły się mocno czasowo...

Zimny, ja cenię sobie naszą polską zaradność. Ale jeszcze bardziej cenię swoje ostatnie krzywe zęby i "piękny" uśmiech. Jestem typem co zanadto ryzykować nie lubi. Wolałbym tak jak pisałem wymienić sterówkę na 1 cal w gotowym widle 1 1/8 niż dospawać mocowanie do arachitycznego widełka.
Nawet na tyle wstawia się poprzeczki wzmacniające a mamy tam niby konstrukcyjny trójkąt i nie powinno być problemów.
Oczywista, jak Tobie się uda (czego bardzo życzę), i po dłuższym okresie nadal nic się nie będzie działo przemyślę swoją zachowawczą postawę ;)


ps: 50zł za robotę z materiałem? To jak coś -wysyłam Ci wideł ;) A może ramiaka Kuwy też mi zrobią pod tarcze? Zapytałbyś?

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

O ile nie brzydzisz się hitenu, to na szybko i po taniości masz takie wynalazek : http://www.ebay.co.uk/itm/26-MTB-ATB-FORK-WITH-V-DISC-MOUNT-1-STEERER-25-4mm-260mm-STEERER-THREADED-BLK-/390996025136?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item5b092ddf30

 

Szacunek...

I.

PS

 

 

Akrigg jak zwykle PRZE-KO-ZAK :icon_mrgreen:

 

Widzisz Prezesie? Wszystko w dolnym chwycie, Wystarczy tylko nieco kierkę popchnąć ku ziemi :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... hamować, w dolnym chwycie hamować :P

 

Jak sterówka Prezesie - tzn jak długa - bo mnie sekretarka nie połaczyła dziś popełudniem, to sie koleżka-retro też może rozgladnąć...

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

A widziałeś Prezesie jak ten OG wyglada z boku?

 

HBOOOG_P6.jpg

 

Piszą ponadto, że daje to ekwiwalent 710mm prostej... Hmmm... niecałe 20 funia za alu... A może tak do testów bym sobie na Gwiazdke sprawił? Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiesz, te filmiki.. pokaż mi ilu z nas nie tylko w dolnym ale i górnym, ba! i nawet na zwykłym 29" robi to co najlepsi na tych filmach.. :)

Kolego, zalega Ci bezpańsko answerowe cudeńko a Ty na to się on-onowe COŚ napalasz..  ;)
Mnie stykło zjeżdżać na ..mary(?) u nas na korzenistym zjeździe.. no i jak pod górę na tak mocno gietej kierze jest poezja, poezja(!) tak w dół jak dla mnie sraka-padaka. Brak pewnego chwytu, dziwne zjeżdżanie dłoni do środka. Nie, niestety jak na razie - nie.

Ster pomierzę i dam znaka na prywatnym ale wiadomo - dłuższa rura cieszy bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No widzisz Prezesie bo jak wziąłem 20/20 do ręki to mi nie przypasował. Odrazu... Ale taki Figiel, coś marudził, ze sztywny jak psi kutacz i wogóle to dla mnie było cudo. Maryśka za wąska, to może by tak tego OGa potestować? Bo w sumie czemu nie. Jak nie przypasi, zawsze moze poleżakować w kartonie, albo może kto w Kraju-Raju przytuli...?

 

Owijka... Sam używam namietnie PRO Smart Gel Tape. Nie wiem jak sie ma grubością do onego Ćinka ale ja tam w pyte zadowolony. A na dodatek przekładanie proste jak śik Eskimosa na śniegu. Bo sie nie klei do kiery.

 

Zawsze można walnąć dwie warstwy standardowej taśmy, też ćwiczyłem, dla ekstra komfortu...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tam nie ma kleju Adamos, tylko szerszy niż zazwyczaj pasek żelu-sylikonu. Dlatego tak łatwo przekładać i się nie świni.

 

Odrazu uścislam, nie, nie zanotowałem żadnych problemów z niekontrolowanym przemieszczaniem sie owijki po kierownicy, jeżdziłem w upale, deszczu i błocie, nic sie nie przesuwało.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Wolfhound zdaje się.

i ma chłopak rację. Może nie ma tu charakterystycznej poprzeczki jak w tym ślicznym paprykarzowym:

hambonewiesenburgerbagshawbikes049.jpg 

ale występuje typowe dla tej rasy podgięcie ogona, rozdwojenie podsiodłowej i..blaszka na sterowce :D

 

ps: ten rudzielec chodzi za mną od czasu gdy go zobaczyłem po raz pierwszy

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Gięta sztyca mi się nie widzi, za to reszta... uuuhhhuuuu... wytrysk :)

Kolor świeny :D

 

Poszukiwanie stalowego fulla zawiodło mnie na:

http://www.ridemonkey.com/threads/weird-new-steel-full-suspension-touring-bike.178280/

I do fotek:

tout-pana-comp.jpg

 

tout-pana-rack.jpg

 

a stamtąd na stronę producenta:

www.peterwhitecycles.com

tylko coś tego bajka na niej znaleźć nie mogę :)

 

Inne rowery nawet fajne, mimo że mnie takie formy ogólnie nie pociągają :)

 

TTBERF1.jpg

 

I paskują:

TTMetro_brown.jpg

 

Metropolitan_Riemen_details-010.jpg

 

I te barankowe cosie mają:

Atlantis-9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

full w stali jest chyba tak samo sensowny jak full w facie

 

poprawcie mnie jesli sie myle

 

Rowery generalnie są bezsensowne, o ile nie traktuje się ich TYLKO i WYŁĄCZNIE utylitarnie...

 

yarr, za zadawanie takich pytań w tym wątku właśnie zasłużyłeś na karną blachę w czoło...

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...