Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

anarchiusz ostatnio zastanawiałeś się nad alternatywami dla drogich Alpacków

podziękował, ponton to jedno ale towarzysz na wyrypę to dwa. Antka pierwsza spakuje bagaże i kask w Atlas Wysoki czy ..Suwalszczyznę ale na wyrypę typu: Czarnogóra w połowie grzbietami w połowie Tarą zdecydowanie NIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rambolbambol: no to teraz pozbądź się tego dyndającego tałatajstwa z tyłu, nadmiaru zębatek i manetki i będziesz należeć do grona facetów, którzy nie muszą wspominać że są facetami

A potem zapraszam w Beskidy :D

 

@Rambolbambol - następnym razem zadzwoń jak będziesz na testy nocne się wybierać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Maciejas, dziwna ta Twoja rama (no i chyba nie tytan), przyznaj się lepiej u kogo lutowana - kajak czy pepiczki? ;)

 

heheh, no dobra, ja już wiem :) (zdradził Cię ten nietypowy mostek między górnymi piórami), odpowiedź idzie na PW (co wygrałem?)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#1: malowane farbą nie-termoutwardzalną a następnie machnięte do pieca? Ciekawe czy można by zrobić podkład innego koloru(niż biały) i wtedy spróbować połamać zewnętrzną warstwę farby?

 

#2: też stawiam mosiądz...lub tombak ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

edzia: poczytawszy o lakierze-klakierze czuję się nieco mądrzejszy. Fajne to!

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Socjolog: Albo na Helu ;) Próbuj dalej. Wieczorem rozwiążę tę zagadkową zagadkę.

 

Pracę koncepcyjne na umonsterrrowieniem absolutnym - trwają. Ile z tego zostanie na stałe wdrożone - otwarte, głównie ze względu na to, że ten ananas będzie pracować przez cały rok, również w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejas

Nie jest to czasem ta rama, co u ciebie w przedpokoju na wieszaku wisiała? Jeśli tak, to też znam rozwiązanie zagadki. Ale mam też parę pytań:

Czy ja dobrze widzę, że dałeś zębatkę Narrow Wide? Po co, skoro linia łańcucha nie ma prawa się zmienić?

Co to za kierownica? Wyborna w swoim gięciu.

Znalazłeś w Bydgoszczy dobrego kołodzieja?

 

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchiuszu - no dwa zestawy kół to chyba nie przejdą, bo tam alfina siedzi... chociaż, kto wie, kto wie.... Drop będzie, ale trzeba jednocześnie poprawić grzech pierworodny - BB7 są w wersji MTN....

 

@rambolbambol - tak, to ta sama rama, o którą co chwilę ktoś haczył głową :)

 

Dałem zębatkę (razem z korbą) torową, czyli jednobiegową, ale w klasycznym znaczeniu tego słowa (czyli wysokie zębiska równej szerokości). Zresztą linia łańcucha jest największym wyzwaniem w tej ramie z tym napędem (alfiną) i wymaga jeszcze poprawy. Alfina ma tę cechę, że przy standardowych koronkach ma linię ustawioną na ~42 mm, a szeroki tyłek ramy nie pozwala na osadzenie korby (42T) tak wąsko. Dodam tylko, że suport na kwadrat, a szerokość jego to 131 mm ;)

 

Kierownik - to wspominany tutaj wypust z OnOne (tak wiem, chyba mam słabość do nich, ale cenowo przebijają wszystkich na niektóre części, a wykonanie zdecydowanie na światowym poziomie):

HBOOOG_P6.jpg  HBOOOG_P7.jpg

On-One OG (http://www.on-one.co.uk/i/q/HBOOOG/on-one-og-handlebar)

 

Koła plotłem w znanym i dużym sklepie rowerowym na Fordońskiej. Chwalili się, że tensometr zakupili i za drobną opłatą mogą go użyć :D Kiedyś już ktoś napisał - z alfiną jest sporo problemów z dostępnością szprych o koniecznej długości (nietypowa wysokość kołnierza piasty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...