Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna jest ta kona. W zasadzie na starcie nie wymaga zadnych upgradow i dodatkowo dozywotnia gwarancja na rame. Z drugiej strony troche droga. Za 6k mozna spokojnie cos poskladac na Salsie, surlym czy genesisie- ja tak wlasnie zrobilem. Ze stockowych do glowy jeszcze mi przychodzi charge plug ale nie wiem jaka opone zmiesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- oczywista SALSA Vaya, tarcze, stal i 42C, no i to salsa.... ;)  http://salsacycles.com/bikes/vaya

- zawsze możesz uderzyć do Rycharskiego, wylutuje Ci piękną ramę pod 42c, tarcze, mufy. Z mtb bywa róznie ale szosa i przełaj to jego świat. Plus taki, że zawsze potem masz gdzie ramę naprawić, nawet za kilka lat.

- nawet spec się postarał i pokazał świetnego(mówcie co chcecie,mnie się podoba) AWOLa: http://www.specialized.com/us/en/bikes/road/awol

Tak na szybko, sama stal, większość raczej nie tania, i do zbudowania, ale przynajmniej seryjna i ogólnodostępna, bo sporo sprzętu w tym całym  wątku to jednak pojedyncze wypusty z manufaktur.

 

- Salsa ładna, podoba mi się

- Rychtarski - jest to jakaś opcja, chociaż na początek wolałbym chyba gotowca, żeby móc trochę pojeździć i po czasie stwierdzić, że np. mostek 1cm krótszy/dłuższy czy nieco inne gięcie kierownicy (o ile 'górala' poskładam pod siebie nawet bez przymierzania się do niego - wiem jaki mostek, offset sztycy itp. to z szosą i pochodnymi dłuższej styczności nie miałem)

- Spec też ok, tyle że długi. Kilkucentymetrowej długości mostek mi się nie widzi ;) (ew. prosta kierownica)

 

Stalowa miałaby być rama, wideł może być włóknisty. Trochę tego jest na rynku (głównie trekkingowe, także pod tarczę),

myślę że bez problemów dałoby się znaleźć coś pasującego wizualnie i wymiarowo. Do dwóch miałem okazję upychać starego

Little Alberta 2.1" (46 czy 47mm balon, z kilkumilimetrowym luzem, ale się mieścił).

Salsa Colossal byłaby ok (rama stal, wideł węgiel), ale miejsca na opony za mało. No i oś 15mm na froncie to raczej przesada

w tego typu rowerze.

 

 

Fajna jest ta kona. W zasadzie na starcie nie wymaga zadnych upgradow i dodatkowo dozywotnia gwarancja na rame. Z drugiej strony troche droga. Za 6k mozna spokojnie cos poskladac na Salsie, surlym czy genesisie- ja tak wlasnie zrobilem. Ze stockowych do glowy jeszcze mi przychodzi charge plug ale nie wiem jaka opone zmiesci.

No właśnie, 6 kilo złotówek... Trochę dużo, zwłaszcza że część osprzętu i tak bym pewnie wymieniał pod swoje gusta/potrzeby.

Edytowane przez rzymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ale to tak a'propos ogólnego braku opcji sztywny stalowy widelec czy tez pijesz do tego co Koń i On-One mają w ofercie?

 

W pełni sztywnego, stalowego Inbreda nie ma już na rynku od końca 1-wszej generacji Chowu Wsobnego... Tu i ówdzie czasem trafiaja się używane, mocno schłamstane sztuki...

 

Poza tym nie jest chyba tak źle ze stalowymi, sztywnymi widłami. Jest wszak Surly , Niner , Soma , Salsa , Gusset...

 

A to tylko kilka stock'owych przykładów. Jak pogmerać głebiej, albo poza oficjalnym obiegiem (Szajsbuk, nieoficjalne sety rozbiórkowe w sklepach itp) to i Singulara, Konia, Genessis'a i insze trafisz...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego tematu, bo myślem, że mogę tu o toto zapytać. widziałem w roweru rambolabambola, że wsadził sztywniaka i tu nasuwa się pytanie z mojej strony. czy alumniowa rama ze sztywnym widelcem nie dostanie za bardzo w kość? bo mam ciche plany, aby do swojego scotta wsadził surly trolla. raczej jeszcze po płaskim, czasami w las, ale to bez szaleństw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Znajdzie się jakaś ciekawa konkurencja dla tego typu roweru?

 

rzymo, przyjrzyj się też Gienkowi i Transsition (niedawno mi gdzieś śmignęła sama rama w dobrej cenie, chyba na jukejowym ebaju).

 

I jeszcze trochę poza kategorią Stoemper Eddy ze Springfield na rurkach TrueTemper Platinum OX. (http://stoemper.com/the-bikes/eddy/)

 

twentytree-eddy-bike-600x380.jpgtwentytree-eddy-bike1-545x380.jpg

twentytree-eddy-todd-logo-290x225.jpgtwentytree-eddy-dropout-290x225.jpgtwentytree-eddy-200x300.jpg

twentytree-eddy-cockpit-600x380.jpg

 

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli o drop'y chadza - Genetic pomimo iż na stronce jeszcze się nimi nie chwali to już zajawkuje w swym katalogu takie oto cudo - Digest - wydaje się być ciekawą alternatywą dla hiszpańskiej gejozy.

 

Dwa zdjęcia gienka Caribou w wersji...supermini ;)

 

A na deser ramset Longitude, nie pytajcie ile waży bo w trakcie pomiaru waga pękła z wysiłku... Po odejściu od Reynolds'a jakość wykonania nieco siadła(co widać na fotach haka, w miejscu ich łączenia z piórami) ale w tej cenie nie ma co oczekiwać wykończenia na miarę choćby Wąsatego Toma. Dużo gratisów, co cieszy, chociaż tak naprawdę kierka nie bardzo mi leży, stery dadzą radę dopóki się nie zarobię na coś lepszego, ale miło że dodali tubkę farby oraz napinacze koła. Trzy przelotki do kabli są wkręcane od spodu górurki gdyby się komuś zamarzyło prowadzić przódrzutkę.

Oczywiście tak długo dumałem nad Knard'ami że je wykupili(w zwijanej wersji, drutówka jest dostępna ale jakoś mi się nie widzi). Zastępczo na dzieńdobry przyjdą grube Ardenty i powinno być dobrze. Zresztą, tak sobie dumam iż na Paprykarz jesienny to wolałbym Dirt Wizzard'y, choć jakoś im nieśpieszno z dystrybucją. 

Zdjęcia samej ramy zatem(nie chcą się tu wklejać), reszta albo do obejrzenia na Paprykarzu albo tutaj na krótko przed!

 

 

POZDRo-:ver


p.s. do Rzymo'wych rozterek: jeśli chcesz ok. 45mm kapcie to o gienku zapomnij. Udąło mi się tam władować Knard'y 41 i to by było na tyle  :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rigidbok.jpgrigidfront.jpg

Jak jest:

- Sztywno (3psi  tył, 2 psi przód)

- Różnokołowo ... tak jakby (28x2.0, 29x2.3, obręcze 18mm)

- Bezwzględnie i bez przebaczenia. Każdy błąd kosztuje ból.

- Zupełnie inaczej. Każdą koleinę, każdą ścieżkę, każdy korzeń odkrywam na nowo.

- Elegancko. Ascetycznie i estetycznie.

- Przekaz mocy z rowerzysty na rower to po prostu nieporozumienie. Teraz dopiero czuć, jaki ogrom mocy marnowało się amortyzatorem.

- Pogańsko i nietypowo

 

Jak nie jest:

- Nie jest lekko. Widelec Charge 29er waży 1450g z rurą o długości 195mm.

- Nie jest zwrotnie. Geometria G2 lekko ucierpiała.

- Nie jest miękkusio i miło. Ten rower po 20 minutach jazdy w lesie styrał mnie, tak jakbym dwie bite godziny go katował ... i chcę więcej.

 

Jak będzie (zależne od budżetu):

- szerokoobrączkowo i mlecznie (zapewne WTB ST i25)

- wołowo (Brooks B17)

- inna aranżacja kokpitu. Może jakaś nietypowa kierownica.

 

END.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marathon Dureme niebywale dobrze trzyma się każdej nawierzchni. Tylko piaskowe podjazdy o sporym nachyleniu stanowią wyzwanie. Nie zmieniłbym tej opony na żadną inną.

Dla porówniania, Big Apple się ślizgało niemiłosiernie, nawet na płaskiej i suchej nawierzchni.

Ciśnienia są tak wysokie, bo na 18mm obręczach opony mają tendencję do pływania przy niższych ciśnieniach. Poza tym przyspieszenia i prędkość cenię sobie bardziej niż własny komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

 

 

- Sztywno (3psi  tył, 2 psi przód)

 

 

Rili mejt?  Albo sie Koledze jednostki miary popierzajaczkowaly, albo czas najwyzszy wyrzucic manometr na hasiok . Takich cisnien to nawet opona 5 cali na obreczy 100mm nie osiaga...

 

Genetic wyglada interesujaco, ciekawe jak cenka...

 

A obrecze Traversa tak jakos niezwykle podobne do Velocity Dually.. Alu to czy wungiel?

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolbambol

pisz list do Mikołaja, sensowna rama ulży wnetrznościom.. ;)

nie ma porównania jeśli gadamy o jeździe z amorem i bez, moc to jedno

 ale śmiem twierdzić że z amorem czuję się mniej pewnie

prędkości na sztywno mniejsze, w terenie, ale w moim wieku to detal

 

 

 

Edytowane przez drezyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

zerkam na wpisy Adamosa, Lorda i Ramola - obfity piątkowy wieczór!

Adamos - nie tylko pramonstery ale i prabikepacki ;) i te bidony na widle (!), kolejny dowód, że wszystko już było, a nam pozostało nie tyle odkrywania świata co jego (pseudo)ulepszanie
Rambol - w czarnobiałym wygląda na mniej gliniasty - brawa, a potem zmienisz sobie wideł na taki z 60mm offsetem i wróci nirwana (najlepiej w secie z ramą jaką Ci podesłałem hehe)
Kaza - toś mnie zaskoczył ramiakiem! kolejne świeże mięso na mielonkę paprykarzową będzie. 
A kiera jeszcze ciekawsza, z foto wygląda na idealną (głownie chodzi mi o przejście z górnej półki w chwyt, ostry zakręt i dobry chwyt pod kątem), trza pisać do Mikołaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...