Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@am to jest kick shift tam nie ma manetki ani okienka z numerkiem tam sie zmeina bieg kręcąc peadłami do tylu.

Wiem, a co to zmienia, jeśli chodzi o czucie poszczególnych biegów? Zwłaszcza tu, gdzie bieg pierwszy jest słabszy od drugiego o około 38%? To od razu czuć pod nogą na jakim biegu jesteś. Opory pedałowania są znacznie różne.

 

 

 

Nie to żebym miał zły poniedziałek czy jak, tylko rozdwojenie to czy zapychanie dziury w temacie? No i czy wierzysz, że ktoś wyczuje 9% opór podczas pedałowania? (szczególnie ktoś, kto ma taką stopkę ) proszę.....

ja miałem na myśli porównanie do zwykłych piast kulkowych i tych maszynowych, które nie mają takich oporów jak te hope. Gdyby ten SA się kręcił podobnie do nich, to już coś nam mówi o nim. Jeśli koło staje szybko, to dalej nie wiemy, czy coś poprawili w tym temacie czy nie. 9% oporu pod nogą zaczynasz czuć kiedy siekasz setki kilometrów dziennie z rowerem załadowanym i ważącym w granicach 20, 22kg? Bo tak w jeździe miejskiej po parę kilometrów to ma nikłe znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwała, że wyłapałeś właściwe,upomnienie bo temat bikeraftingu kiedyś był tu poruszany ;)

Głupie pytanie ale czy od tamtego czasu coś się zmieniło w otoczeniu? Może mamy tu kogoś  kto się tym więcej interesował? Kto znalazł tańszą alternatywę dla lekkich i drogich pontonów (np: https://www.alpackaraft.com/index.cfm/store.catalog/Packrafts/FjordExplorer)? Ktoś próbował tego na okolicznym jeziorze? :D

Sam znalazłem tylko jednego chłopaka na innym polskim forum, ale nic ponadto. A przyznam sam jestem mocno zainteresowany (tak na dalszą przyszłość).

 

 

czeski gumotex, masz nawet sklep w szczecinie - fankajak - sprzedaje na pewno

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sziszi, gracias.
Sklep pod nosem - podejdę popytam co mieć mogą. Bo ten gumotex (kiedyś go już mi ktoś podpowiadał) może do packraftingu ale do wożenia rowerem nie bardzo. Za ciężkie. Najlżejszy średniej klasy za niezłą cenę !) waży 6kg. To dużo, bardzo dużo jak na jazdę po górach. Szczególnie, że nie można tego podzielić na dwóch. Dla porównania średnia waga kajaka ze strony Alpacka to 2kg, a bywają lżejsze. To tyle co średniej wagi śpiwór, mata i ciuchy - do przeżycia, upakowania w rowerze (choć jeszcze wiosła, pompa, zestaw naprawczy...)
wyzwanie jest!

ps: proponowałem delikatnie niejakiemu Marcelowi z innego forum zaproszenie na Paprykarz, pływał, ma na pewno więcej doświadczenia od większości z nas - mógłby poopowiadać trochę ciekawych rzeczy
..... no i ma stal - Salsę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Raczej ciekawostka niz faktyczny pretendent do zamieszania na Tłustym Rynku ale zawsze warto zobaczyc coś nietypowego nawet w nietypowości....

 

risse-racing-bachelor-double-d-fat-bike-

 

Więcej info na Bajkrumorach a także węglowe kółka Industry9/HED w wadze ponizej 1800 gramocząsteczek Tylko te 2700 waszyngtonów mniej w portfelu :whistling:

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sziszi, gracias.

Sklep pod nosem - podejdę popytam co mieć mogą. Bo ten gumotex (kiedyś go już mi ktoś podpowiadał) może do packraftingu ale do wożenia rowerem nie bardzo. Za ciężkie. Najlżejszy średniej klasy za niezłą cenę !) waży 6kg. To dużo, bardzo dużo jak na jazdę po górach. Szczególnie, że nie można tego podzielić na dwóch. Dla porównania średnia waga kajaka ze strony Alpacka to 2kg, a bywają lżejsze. To tyle co średniej wagi śpiwór, mata i ciuchy - do przeżycia, upakowania w rowerze (choć jeszcze wiosła, pompa, zestaw naprawczy...)

wyzwanie jest!

 

ps: proponowałem delikatnie niejakiemu Marcelowi z innego forum zaproszenie na Paprykarz, pływał, ma na pewno więcej doświadczenia od większości z nas - mógłby poopowiadać trochę ciekawych rzeczy

..... no i ma stal - Salsę ;)

obawiam się, że za rozsądną cenę trudno będzie

 

kończąc offtpa

 

http://www.youtube.com/watch?v=WvosdNO_vI4

 

https://www.youtube.com/watch?v=FXrg0lkEJ6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

sziszi, żaden offtop - rower z pontonem jest jeszcze bardziej nietypowy ... od samego roweru :)
A filmiki tu były, nawet w tym temacie.

To może ja pozwolę sobie - filmik wyłapany na blogu z którego wczoraj wrzucałem tu dziecięcego fata. O pływaniu; że można tanio i nie na końcu świata. Z przymrużeniem oka, bardzo. 
Dobrej zabawy koledzy ;)



  Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, żę nie możesz odpuśćić, po prostu załóż sobie inny temat i tam sobie dywaguj, a tego tematu nie zaśmiecaj 

No przecież koledzy mnie pytają o coś ciągle, to niegrzecznie tak nie odpowiadać, a z drugiej strony odpowiadając też źle, klasyczna opcja bez wyjścia, pozornie ;)

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folly Bryant FaTRoB — Fat Tired Road Bike, co przekłada się wg rodziciela na następujący użytek:

"What these bikes are good at is traversing any type of trail you might find running parallel to the road.

Best described as a Get Rad Machine, they are available in 26″, 650b and 700c configurations — whatever your flavour".

 

folly-bryant-fatrob-1.jpgfolly-bryant-fatrob-3.jpgfolly-bryant-fatrob-4.jpgfolly-bryant-fatrob-7.jpgfolly-bryant-fatrob-11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... i bardzo fajny ten sprzęcik, ale ma dwa podstawowe faile jak na moje oko. Canti i zwykłą szosową kielnię...

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

Jak by ktoś był potrzeboski to Finna Bikes mają już działajacy sklep on-line i Hiszpańską Gejozę aka TFHPC Gravel Series Handlebars mozna zanabyc bez umizgów przez emalię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rove.jpg

 

Co myślicie? Jakoś tak 'podobuje mnie się', nawet bardzo. W sumie od dłuższego czasu myślę właśnie o czymś takim

(najchętniej stal, opony nieco grubsze niż 1.3-1.35", właśnie w okolicy 40-45C no i tarcze).

 

Znajdzie się jakaś ciekawa konkurencja dla tego typu roweru? :)

(jeśli możecie, podrzućcie kilka linków, ja tymczasem zacznę się zagłębiać w kolejne strony tego wątku)

 

I jeszcze szybkie pytanie bonusowe - jak wygląda kompatybilność 9 vs 10 rzędów w komponentach szosowych? Dobrze myślę,

że tak jak w napędach górskich nic do niczego nie pasuje i musiałbym wymienić pół roweru? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

na szybko pierwsze z brzegu co przychodzi do głowy (zaraz ekipa dopisze pewnie resztę), ogólnie: stal, 42c i tarcze kilka modeli dyskwalifikuje (co do Gienka i opon niech wypowie się Kazafaza)
- Singular Peregrine, szalona klasyka na mufkach(!) plus miejsca nawet na 2"; http://www.singularcycles.com/shop/index.php/frames/singular-peregrine.html
- Cotic Escapade - pogadaj z Thomaszem ;), miejsca wg producenta na 42c, tarcze też masz (mnie nie przekonuje monopiwot); http://www.cotic.co.uk/product/escapade#frame
- oczywista SALSA Vaya, tarcze, stal i 42C, no i to salsa.... ;)  http://salsacycles.com/bikes/vaya
- zawsze możesz uderzyć do Rycharskiego, wylutuje Ci piękną ramę pod 42c, tarcze, mufy. Z mtb bywa róznie ale szosa i przełaj to jego świat. Plus taki, że zawsze potem masz gdzie ramę naprawić, nawet za kilka lat.
- jeżeli ma być tanio i przymkniesz oko na mniejszy papeć to z on-ona masz Pompetamine : http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOPO135/on-one-pompetamine-frame 
- nawet spec się postarał i pokazał świetnego(mówcie co chcecie,mnie się podoba) AWOLa: http://www.specialized.com/us/en/bikes/road/awol
Tak na szybko, sama stal, większość raczej nie tania, i do zbudowania, ale przynajmniej seryjna i ogólnodostępna, bo sporo sprzętu w tym całym  wątku to jednak pojedyncze wypusty z manufaktur.

 

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...