Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Co do haków: generalnie poziome potrafią nieźle wkurzyć gdy już ustawimy napięcie łańcucha, zaciski hamulców(nieco lepiej jeśli są montowane "wewnątrz" trójkąta, ale posiadacze Inbredów swoje wiedzą) i przy pierwszym kapciu okazuje się że aby zdjąć koło trzeba poluzować śrubki napinające łańcuch(ok, standard) oraz te mocujące zacisk(ok, to już przesada)  :yucky:  Inna sprawa jeśli ma się poziome dropout'y oraz przerzutkę - trzeba wtedy przy zdejmowaniu koła zabrać spooory zapas łancucha żeby wyjąć koło z haków. Upierdliwe jak komary nocą. 

 

Przesuwane haki wydają się być o wiele lepszym rozwiązaniem - nie ma kombinacji z odkręcaniem śrub aby wyjąć koło...niektórzy jednak narzekają na "ślizganie" się haków, trzeszczenie/skrzypienie/inneniefajnedźwięki oraz na nieco mniejszą wytrzymałość ramy w tym miejscu(?).

 

Pozostaje mimośród w ramie...z podobnymi problemami j.w. a z zalet: możliwość zmiany położenia suportu(choć niektórym i to wadzi) 

 

Zapewne coś pominąłem lub wyolbrzymiłem, więc niech inni użyszkodnicy się popiszą ;)

 

 

Adamos, też kiedyś woziłem pasażera na gapę:

 

IMAGE_D6A33061-AF76-4B28-BD38-2706713726 IMAGE_DE914631-FE5F-4C3D-858B-94F5105375

 

 

POZDRo-:ver

 


p.s.: wszyscy solidarnie trzymają kciuki za szybki powrót do zdrowia Rob'a English - podczas Tour of Aufderheide przy pokonywaniu szybkiego zjazdu wylądował na drzewie i z licznymi obrażeniami trafił do szpitala, Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. INFO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolarz? Zrób sobie kolarz! ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

 

EDYTA: uparcie poprawiam na kola-Ż ale coś się Forum nasze szanowne obraziło i nie uznaje takiego słowa?

Edytowane przez kazafaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, mam nadzieję że Szanowną Koleżankę nie spłoszyły me pisanki - zastanawiałem się nad kolarką ale jakoś mi to nie leży(tak jak prezeska, ślusarka i inne zawody które powinny zostać w "męskiej" odmianie ale poprzedzone wyrazem Pani) ze względu na konotacje z rowerem - kolarką/kolarzówką/szosówką itepe itede! Artysta przeze mnie przemawiał i do sztuki kolaŻu namawiał, a nie szowinista co pragnie by ktokolwiek stąd nawiał ;)

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to koledzy do mnie piszą? :)

spoko może być kolarka:) druga w rodzinie w sumie ale ona jest szybsza na prostej:)

A rowerki super po głowie chodzi kolejny bike najchętniej przełaj (powrót do korzeni ach) lub tłuścioszek. Zobaczymy co z tych marzeń wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
poratujcie w wolnej chwili propozycjami widelca do pompetaminy

 

Salsa Vaya albo Firestarter.

 

Ile dałeś za ramkę i jaki kolor, jeśli to nie tajemnica?

 

______________________________________________________________________________________

 

Wyłapane w sieci. 1982 Paradise Divide Fat Tire Stage Race - Don Cook na przedzie, z drop barem, za nim Wąsaty Tom Ritchey, Clark Roberts w spodenkach Suntour, a po jego prawej, w czerwonej koszulce Joe Murray. :)

 

10557253_809451215755717_117930954824043

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...