Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Ślicznie by historia wyglądała gdyby w świetle ostatnich wydarzeń Rocky Mt. się dorzucił do pomnika Szerpów w Himalajach...

 

 

...a swoja ścieżką Thorn(ciekawa "stronka" po angliczanemu) się zapewne z Rockym po sądach ciagać nie będą:

 

 

Sherpa560s.jpg

 

 

POZDRo-:ver


p.s.: ciekawie o napędach paskowych popisują na stronie 22   :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem opon semi-slick zamiast tych Kend, akurat w sklepie były w dobrej cenie to kupiłem, po dopompowaniu dziś nie było już problemów z dobijaniem, także jestem optymistą ;) Jak się zużyją, to prawdopodobnie kupię Continental Cyclocross Speed, chyba że masz coś innego do zaproponowania semi-slick 30-35C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ja osobiście bardzo byłem zadowolony z Conti Travel Contact

A że Conti raczej zaniża rozmiarówkę opon - City Contact niby 42c miało 38mm szerokości - to yślę że tak akuracik bedzie te 37c w granicach 33-35mm.

 

A jeszcze wracajac do Rokiego, co to go Adamos zapodał. Wszystko fajnie, ale żeby tak chociaż jakąś gumową osłonke na tego usba zrobili. Rower niby wyprawowy-terenowy a elektryka z gniazdami na wierzchu :down:

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

chyba że masz coś innego do zaproponowania semi-slick 30-35C?


A jak Ci koledzy dobrze radzą w innym wątku, to nie chcesz słuchać... :no: Przerabiałem temat semi-slick w przełaju i to nie jest dobra koncepcja. Lepiej wybrać dobrą, szybką na asfalcie oponę terenową...

 

ale żeby tak chociaż jakąś gumową osłonke na tego usba zrobili. Rower niby wyprawowy-terenowy a elektryka z gniazdami na wierzchu


f**kt, ale to na razie tylko prototyp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem mieć coś "od ręki", żeby nie musieć jeździć na Kendach, ogólnie jestem zadowolony z tych opon, wczoraj po dopompowaniu nie było już dobijania, na nie-piaszczystych ścieżkach leśnych jedzie się dobrze :) Jak już wspomniałem, jak zużyję te albo rzeczywiście zaczną mi działać na nerwy łapaniem gum, to pomyślę nad innymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Osobiście uważam że dobre semi nie jest złe... Szczególnie jak jest sucho i trasa nie jakaś szczególnie wymagajaca. Objazd TPK po głównych szlakach na Travelach to jest naprawde szybkościowa przygoda.

 

Jednakże to takie troche mydlenie sobie oczu. Spadnie deszczyk i taniecpingwinanaszkle się zaczyna :icon_mrgreen:

 

Dlatego mimo dobrych doświadczeń z semi uważam że potencjalne pożytki z nieco lżejszego toczenia się na gładkich i suchych powierzchniach nie rekompensuja utraty uniwersalności.

 

No chyba że przełaj pełni pełnoetatowe obowiazki szosowe, ale wtedy to juz szosowe łysacze bym założył...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ciekawie o napędach paskowych popisują na stronie 22 :mellow:


Przeczytałem...I odnoszę nieodparte wrażenie, że paski jak na razie nadają się jedynie do spodni...;)

 

ale przez sporą część roku tak to wygląda.


Czy ja wiem...? Nie dalej jak w świąteczną niedzielę, wylewałem wodę z butów, a piasek zgrzytał w zębach... B)  Wczoraj też u mnie ostro popadało, ino w nocy. :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Polska Polsce nierówna :thumbsup:

U mię, co popada, to zaraz wyschnie, dlatego Ardenty na kołku, a RoRo w robocie.

 

Było o giętym tyle - LeMond Big Sky SLT:

:

lemond_big_sky_slt-05.jpg

A tu ładniejszy LeMond w tytanie:https://www.flickr.com/photos/76734501@N00/5539977349/sizes/o/

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

...w sumie nie ma żadnych poważnych przesłanek żeby TO tu wrzucać, ale raz - cicho jakoś się tak porobiło, dwa - jak by nie było - to do mojego sztywnego różnokołowca.
W końcu się zabrałem i w miejsce przedniej zmieniarki (przy napędzie 1x8) zapakowałem coś. Przy okazji - @yarr rambolrambol :D  - specjalnie dla Ciebie ;)
Historia w obrazkach :)

na początek mała anarchia i destrukcja  :devil:

DSCN9239.JPG

 

...a potem już było tylko lepiej...

DSCN9243.JPGDSCN9246.JPG

DSCN9259.JPG

DSCN9260.JPG
będą "male poprawki" - nowy wózek z innym-podówjnym mocowaniem (ta jedna blaszka lekko się wygina), a tak po za -jestem zadowolony ;)

 

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.... no przeca to jest napinacz, klatka, prowadnik, czymaczka czy jak go pies zwał a nie przerzutka.... ale ze zmieniarki zrobione to fakt
Mniejsze, skromniejsze niż te e13, dormury, psie rury itd...
O ekologii (recycling) nie wspomnę nawet ;)
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...