Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Na wstępie, piękne dzięki za foto Ivan. :thumbsup:

Czekam też na okraszenie komentami, co by wątku pytaniami nie zaśmiecać.

Co do Festki, no cóż nie ma to jak się z bliska poprzyglądać i nawet pomacać, ale w tych rowerach nie łączenia robią na mnie najwieksze wrażenie - przynajmniej na zdjęciach. :)

O rurkach 953 wiadomo nie od dziś, wisi na stronie Reynoldsa porównanie dla designerów w pdf, odkąd się tylko pojawiły i tak były reklamowane.
 

No i tak na szybko największe zaskoki - ten niebieski "szkieletowy-co-projektant-miał-na-myśli?" widelec i zintegrowane napinacze w ramach Swarf'a. :teehee:

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ponad 130 wystawców - choc mam wrażeni, że nie wszyscy dojechali, dzikie tłumy zwiedzajacych oraz ludkowie krecacy po Wielkiej Drewnianej Misce - jak dla mnie obowiązkowa pozycja w przyszłorocznym klendarzu.


..a ja myślę, że jak tylko ogłoszą przyszłoroczne daty to pakujemy się i robimy nalot, bo jak by nie było wg kryteriów odległość/odlotowość impreza wygrywa!
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie będę nic pisał, żeby nie "spalić". Po prostu sami zobaczcie, jakiej to whisky szukał Oxley w szkockich hajlandach. ;)




A jak już przy whisky jesteśmy, to prosto z Sea Otter świeżutka, prototypowa obręcz kooperacyjnego duetu Whisky Parts Co. i Salsa.
http://www.bikerumor.com/2014/04/12/spotted-salsa-bucksaw-with-whisky-parts-co-prototype-carbon-fat-bike-rim/

Salsa-Buzz-Saw-full-suspension-fat-bike-
  Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Titchmarsh w istocie godny, no i kowalstwo Royce'a, niebieski 18bikes itd.

Ciekawi, czy oprócz Festki coś jeszcze nie wytrzymało konfrontacji twarzą w twarz?

 

Hmmm.... W sumie nieco rozczarowywujący był fakt, że tak mało było sprzetów spoza szosowo/przełajowej półki. Poza tym nieco śmiesznie patzryło mi się na stand Columbiego. W porówaniu do Renoldsa wyszedła blado, a na dodatek makaroniarze byli niezwykle zajęci konwersacja sami-ze-soba, oczywiście po włosku :icon_mrgreen:

 

Edek i jego nocleg w bothy to jest klasowa sprawa. Widziałem i "zwiedzałem" taki przybytek podczas jednego z wypadów do Walii.

 

P3240073.JPG

 

W tej konkretnej jacyś maniacy spędzili Święta Bożego Narodzenia :woot:

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywiścię, ze było, 3 tygodnie temu... Szukajka nie boli :down:

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-tlusciochy-roznokolowce-29-monstercross-jedynaki-bezprzerzutkowce-itp/?p=1457810

 

 

A z nowszości... Raleigh (ale ten w USzA nie w ŁUKa) pokazał na SOC nowe przełajki, w tym z napedem paskiem Gates'a

 

http://www.bikerumor.com/2014/04/16/soc-14-raleighs-cross-line-better-than-ever-with-new-rxc-pro-rx5-singlespeed-belt-drive-complete-more/

 

 

Poza tym pojawiły sie ierwsze opinie po bujaniu się Pełnym Fatem od Salsiaków.

 

http://twentynineinches.com/2014/04/14/ride-impression-salsa-bucksaw/

 

http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/bikes/mountain-bikes/full-suspension/product/review-salsa-bucksaw-48322/

 

Kołpaki z twentynineinches wieszczą poczatek Nowej Tłustej Ery :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Kołpaki z twentynineinches wieszczą poczatek Nowej Tłustej Ery

 

A to ona się jeszcze nie zaczeła? :)

 

Owszem Bucksaw fajny rower, ale sami testujący przyznają też, że nie dla każdego i na wszystkie ścieżki...

 

 

Need a trail bike that gives you unexpected grace in bad conditions, when you don’t need to be winning an Enduro, but just exploring back country trails?  Bucksaw.  Seriously game changing bike.  Is it for everyone?  No.  Is it for me?  Maybe as a quiver bike.  Our trails are too smooth and there are too many long climbs to make it a main bike deal.  I think as a Moab bike, it would be crazy fun.

 

 

 

pokazał na SOC nowe przełajki, w tym z napedem paskiem Gates'a

 

Ciekawym tylko, jak te paski w prawdziwych warunkach przełajowo-błotnych się spisują...

 

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsterkrośna Soma z czteroramiennym kierownikiem:

0318141823.jpg

 

I Moots PsychloX w zielonych skarpetach:

883844d1397019893-i-beg-you-more-monster

 

 

Waterford:https://www.flickr.com/photos/66910928@N04/12185715595/in/photostream/

 

Rowland:https://www.flickr.com/photos/66910928@N04/12185587623/in/photostream/

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
no i ogon podwinięty

 

Ogon podwinięty i grzbiet wyprężony, jak kot Filemon srający na puszczy... ;)

 

Jakby zachowali proste linie, to pewnie by mi się bardziej spodobał, bo i kolorystyka niezła i beżowy boczek jest.

 

A zdjęcie "zimowe" pomomo wiosny za oknem wrzuciłem, bo zrobiło na mnie wrażenie... :P Ciekawe czy jakimiś innym niegrubolem dałoby radę w takim wysokim, kopnym śniegu...?

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą użytkownika anarchy przeklejam tutaj moje nowe stalowe cacko:

 

20140417_154609.jpg

20140417_154618.jpg

20140417_154625.jpg

 

Verenti Substance CX 1.1 - Rama Reynolds 520, osprzęt Sora, hamulce Avid BB5 :)

 

Fabrycznie miał błotne Kendy Kwicker 32C, zmieniłem na Schwalbe CX Comp 35C, ale chyba będę musiał zejść na 30-32C, bo trochę dobijają na dziurach (obręcze Alexrims Race28 14 mm wewn.), do tego wczoraj na dziurawych ulicach złapałem 3 gumy, ale nie wiem, czy na takich wyrwach każda dętka by nie poległa :/

 

Rower zamówiony z UK, miałem obawy (najpierw myślałem o crossie, ale zdecydowałem się dołożyć do przełaja), ale jestem bardzo zadowolony, po szosie śmiga fajnie, a do tego świetnie jeździ się też po ścieżkach leśnych :)

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

zmieniłem na Schwalbe CX Comp 35C, ale chyba będę musiał zejść na 30-32C, bo trochę dobijają na dziurach

..a tego nie rozumiem ... że mniejszy balon to nie będą dobijały? No chyba,że zastosujesz 2-krotnie większe ciśnienie ;)
Może walnij więcej powietrza do środka i tyle. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pompce akurat miałem niedziałający manometr, dziś go wymieniałem, także wieczorem popróbuję, ale dużo raczej nie zyskam, bo pompowałem prawie "do oporu" twardości opony, a CX Compy można pompować do 4,5 bara maksymalnie, więc dużo chyba już nie zyskam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę rzeczywiście spróbować z dopompowaniem, potem zobaczymy ;)

 

dovectra zobaczymy, to były dziury tego typu: http://www.mmpulawy.pl/sites/igc3/files/imagecache/600x360/www.mmpulawy.pl/3442/images/2_0.JPG tylko trochę mniejsze, także nie wiem czy przy moim impecie jakakolwiek dętka z dowolną oponą uniknęłaby przebicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopompuj trochę, albo sprawdź może też obręcz od wewnętrznej strony/opaskę...

ja 'przelatałem' w tym roku ponad 1k km na 35c napompowanym 'na oko' tak żeby było twardo,

trafiają mi się takie same dziury w asfalcie, bywa że w nocy nie da się takich uniknąć i jak dotąd żadnej gumy nie było....

tak wiem, dzisiaj pewnie złapię... po tym wpisie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslales o tym zeby nie wjezdzac w te dziury? :D

Staram się omijać, ale czasem jak nie zachowam pełnej koncentracji na ich wypatrywaniu to może być za późno ;)

Muszę w tym nabrać wprawy, na starym góralu to można było jechać jak popadnie :D

Nie mam jeszcze pompki stacjonarnej, znalazłem w Leclercu awaryjną Beto z manometrem, ale ten nie działał i pompowałem "na oko" ;)

Dziś wymieniłem pompkę, w nowej już działa manometr i dowiedziałem się, że moje "na oko" to było coś koło 2 barów :whistling: Dobiłem do 4 (zresztą mam wrażenie, że mimo deklarowanych 8,5 więcej pompka nie da rady) i mam nadzieję, że problemów już nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...