Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@rambolbambol Jeśli chodzi o kierownicę to cinelli ma taką zwie się double trouble widziałem gdzieś w polskich sklepach za około 200zł. Szerokość to chyba 660mm. 

Double%20Trouble1.jpeg

 

Ze swojej strony mogę poleci kierownicę Ritchey Coyote bar

 Ritchey-Comp-Kyote-MTB-bar_large-sweep-a

pod warunkiem, że lubisz szerokie kierownice. Mi ona baaaardzo przypasowała. Jest mega wygodna.

large.12-10-01Genesis.jpg.5022183223af0d

large.12-12-02Genesis.jpg.786658e02419dc

Kolejna kierownica jaką chcę wypróbować to surly corner bar. Jeśli uda mi się gdzieś blisko znaleźć.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 23:13, panSocjolog napisał:

@artoor jakiś sklep w PL będzie miał cornery? Bo mi głupie myśli chodzą po głowie

Niby poznański OneMoreBike sprowadza Surly'ego, ale w praktyce mało co mają na stanie i wątpię, że szybko załatwią Cornery.

Holenderski Justpedal.nl raczej nadoptymistycznie podaje termin dostępności na ten miesiąc https://www.justpedal.nl/en/multiposition-handlebar/594073-surly-corner-bar.html

Tritoncycles (który pewnie ściąga sprzęt od ISON Distribution) podcina skrzydła terminem czerwcowym 2022 https://www.tritoncycles.co.uk/components-c9/handlebars-bar-ends-c75/handlebars-c589/corner-bar-p32227

Drezdeński Bike24, który miewał najwięcej Surly'ego, milczy w temacie. Ja jestem po słowie z paryskim La Chouette, który spodziewa się dostawy w listopadzie.

Ale się nie podgrzewam, bo każdy widzi jak to teraz wygląda.

Edytowane przez artoor
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 08:17, Mareq_BB napisał:

Co ma źle ustawione?

Na pierwszym zdjęciu z ojcem ma mostek na plus, czyli do góry, a reach, czyli płaską część kierownicy, równolegle do mostka. Czyli reach jest odchylony do góry. Teoretycznie reach powinien być poziomo.

Jesli skracasz rower czyli przekręcasz tak żeby reach i łapy były do góry tzn że coś jest nie tak z odległością do kierownicy.

W efekcie masz krótszą przednią i przesuniętą dolną część dropów bo cały luk dropów też się wywija. nie sięgasz w dropach w miejscu pod manetkami a rece opierasz na końcach dropów które powinny dawać podparcie blizej. 

Zasadniczo baranek przestaje pełnić swoją funkcje bo masz o jeden chwyt dolny mniej a pozycja aero staje się jeszcze bardziej niewygodna bo w niej odległość od barku do kiery się wydłuża i musisz dalej sięgać. 
 

Na zdjęciu z samym rowerem kiera jest prawidłowo. Ale tam mostek jest w dół. Przypuszczam że gościu Fiszu ma za duży rower. Albo siodło za daleko i kompensuje ustawieniem kiery. 
 

Takie tam gdybanie z internetu ;) ale sam tak miałem. 

Edytowane przez gyrill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2021 o 01:11, 100lar3k napisał:

Ze swojej strony mogę poleci kierownicę Ritchey Coyote bar

pod warunkiem, że lubisz szerokie kierownice. Mi ona baaaardzo przypasowała. Jest mega wygodna.

Jaki jesteś duży? Zastanawiam się nad tą kierownicą ale obawiam się, że przy moich 170 cm będę leżał na rowerze jak rozjechana żaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem się z Coyote Bar. Przy moich skromnych 182 cm wzrostu, mostku o długości 35mm ta kierownica jest po prostu za wielka. Promień skrętu okazał się nie do ogarnięcia na niej a manewrowanie w lesie wśród drzew prawie niemożliwe. 100lar3k z tego co pamiętam ma posturę koszykarza ligowego, więc rozpiętość ramion jak u orangutana pewnie poprawia percepcję tak szerokich kierownic.

Używam podobnie giętej o długości 720mm i tu jest bardzo dobrze. OnOne OG 680mm też jest bardzo fajne.
PS. Jeśli ktoś by szukał OG to będę mieć niedługo na sprzedanie.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rambolbambol napisał:

PS. Jeśli ktoś by szukał OG to będę mieć niedługo na sprzedanie.

Zostaw dla mnie tego OGa i zaproponuj rozsądną cenę. Jak się dogadamy to przejdzie ona tylko kąpiel w krecie i polerkę na błysk, bo czorny, to mi nie pasuje.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...