Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

a tymczasem przygotowania do świeta niepodległości...

Postanowiłem zasmakować carbonium, ażeby nie generować kosztów zakupiłem w promocyji cały rower.

Badziewne tajle poszły na alledrogo tak fajnie się sprzedały, że ramę mam za friko.

Reszta to już własna fantazyja i inwencyja.758505040_rometviprigid.thumb.jpg.6481a42e7c05ddf7cd9d0be115613daa.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszem siem, że Wam się podoba, wagi jeszcze nie znam bo może będzie jakaś zmiana w specyfikacyji ale tak może będzie na granicy 10kg. Niestety koszyki będą czarne,

Z roweru została tylko rama i hamulce 

 

Poniżej szczegółowa specyfikacyja:

Rama Romet Vip carbon 27,5 18"

Wideł Mosso carbon m5fcb

Koła Shimano MT55 29er

Opony Vittoria terreno zero 700x40

Korba Sram S1000 blat 36 bbb

Przerzutka tył Shimano deore m590

Kaseta sunrace 11-36 9 b

Manetka Shimano slr-440

Mostek Romet

Kierownica truvativ stylo 

Sztyca deda 

Siodło San Marco 

Hamulce Shimano m445

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ten rower (wtedy jeszcze ramę) chyba widziałem w serwisie :D

Ale nie pamiętam już czy ktoś inny się nim zajął czy właściciel o coś pytał. Mam całkiem słuszne przypuszczenia że był to ktoś specyficzny. Jako że taka stalówka nie zdarza się codziennie to tylko ramę zapamiętałem. I nieskróconą sterówkę ;)

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze od Genesisa zasugerowałem sprzedaż na części i wyraziłem nawet chęć zakupu ramy, podpierając się tym, że rower w obecnej konfiguracji wygląda jakby mu niespasował rozmiarem przez długaśną sztycę i podniesiony mostek. W odpowiedzi dostałem to:

Cytat

Nie wiesz o czym mówisz XD Ten rower wystawiłem na próbę by się przekonać czy ludzie znają się na rowerach. Nie mam zamiaru sprzedawać na części, bo złożyłem ten rower pod siebie. Na długich ramach fajnie się jeździ na trasie ale są mało zwrotne. Dużo zawodników jeździ na TEORETYCZNIE przykrótkich ramach. Od lat jeżdżę rowerami i ten jest dokładnie taki jak chciałem. Z przodu zamontuję oponę fat i będę miał idealny sprzęt do katowania na krawężnikach. Q-factor jest normalny w tym rowerze i nie bolą ani kolana ani stawy biodrowe. Rowery fat na rynku mają Q-factor >200mm i wtedy czujesz się jakbyś zsiadał z konia. Ty się za słabo znasz na rowerach XD

 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rower jest  emanacją tytularną tego wątku, jednoczy nasze lęki, atypowe potrzeby, estetyczne pandemonia w jednym, który z nas jest bez winy niech klęczy na grochu. Sobek, Rambol, Kaza, Majk, Rafał i oraz piszący te słowa nurzamy się w mieszance aromatów paranormy, a ten bicykl jest rasowym jej reprezentantem. Twórca walczy godnie z krytyką i nie pozwala na ćwiartowanie swego dzieła,  precz z rozbiórkami  z chęci zysku ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacniebisty sprzęt.  Pół litra w dolnej rurce aby rozpalić dusze w chłodne wieczory, schowków i skrytek więcej niż w Renault Espace alecz Rohlhoff załatwiłby kwestię wożenia zapasowej tyłrzutki.  No i wideł to Heksapus.  Niemniej jednak, cuudo 😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: Genesis Longitude

Problem: Napinanie łańcucha

Czy ma ktoś patent na napinanie łańcucha w hakach poziomych (jak na załączonym zdjęciu) z piastą pod zwykłą szpilkę QR? I żeby nie był to Surly Tuggnut kosztujący tyle, co pół roweru? :D

Jest jeszcze Genetic Chain Tensioner (https://www.bikeradar.com/reviews/bikes/road-bikes/genetic-chain-tensioner-review/) ale zakup z Niemiec wychodzi ponad 200zł - wolałbym się zmieścić w stówce. Ostateczność to zwykły napinacz montowany do haka przerzutki, ale jak to będzie wyglądać...

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że brzydkie, ale może technicznie spełni zadanie?  myślałem o takich pod oś 12mm  , są oferty gdzie otwór jest 11.2 - dzisiaj odkryłem więc może wypróbuję u siebie, bo wspomniane firmowe właśnie jakieś takie drogawe

https://allegro.pl/oferta/10x-uniwersalny-napinacz-lancucha-5mm-x-5cm-10543766485

 

EDIT - chociaż hak ma przecież miejsce na oś 12mm, to się nie sprawdzi i będzie za luźne.

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...