Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, flamner napisał:

(...) szkoda tylko że z dostępnością alt-barów u nas tak słabo 😕  

Pomimo iż nie lubię bezczelnego kopiowania...moszna by coś w ten deseń pospawać / polutować, a przy okazji lekko zmodzić dla osobistych wymaganek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatele ,  w Krampusie jest  hak poziomy na ośkę 12mm...no i właśnie to jest ośka , ale taka małosztywna , gdyż jak się obawiam przy mocnym heblowaniu może się koło do przodu nieco przemieścić.

Znalazłem takowy wynalazek jak na obrazku, zwie się Surly Tuggnut , wg nich służy do utrzymania napięcia łańcucha, czyli w zasadzie robi to o co mi chodzi, blokuje przesunięcie koła do przodu.

O ile na zdjęciu widać piękną gwintowaną ośkę odpowiedniej długości, to obawiam się że dostarczona z ramą oś 148mm  stanie się za krótka jeśli po zewnętrznych stronach haków dodam takie 'podkładki'.

Macie pomysł czy da się wykombinować ośkę 12x(148+dodana grubość tych insertów) ?  Jeśli to dobry kierunek to mogę taką dorobić .

Czy może na sztywną oś to nietrafiony pomysł i szukać insertów oddzielnie montowanych w haki przed osią, które po prostu będą ją podpierać ?

Podeślijcie znane rozwiązania takiego problemu, mogę kupić gotowe , mogę dorabiać, ale sprawdzone pomysły zawsze warto poznać.

 

A może cały wywód jest o kant d... i po prostu mocne skręcenie sztywnej ośki w poziomych hakach wystarczająco zablokuje koło ? ;)

 

Surly_Tuggnut_6019137615_a0400c40e0_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już masz ramę w domu? Będziesz robić singla? Jak dotąd nie wpadłem na pomysł napinacza, oś jest dosunięta do przodu, brakuje mi adapterów pod piastę 135 mm, aby założyć stare ostre koło z inbreda i nie miałem okazji napinać łańcucha. Dlaczego mniemasz, że oś będzie mało sztywna ? Trzeba tylko dobre  śruby mieć na zapas i nie zużytego imbusa i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama już robi za centrownicę do kół ;)

'Małosztywna' w sensie, że nie blokowana konstrukcją ramy 'w oczku'.

Singla nie będę robił, ale wydawało mi się, że przy oponie 29x3.0  trzeba koło trochę do tyłu odsunąć żeby coś miejsca zostało na błoto? 

U mnie też brakuje adapterów pod 135,  ale 'cienkie' tylne koło po prostu zrobię na takiej samej piaście 12x148.

20210718_160636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafalxM: nie martwi się na zapas ;)  Jak słusznie przedpiszca zauważył - będzie git, jeśli chcesz jednak dystans to potrzebujesz Monkey Nuts V3.  Ja mam ze swego Krampuśniaka nieużywane jaja małpy V2, mogę Ci posłać na przymiar ale idealne pod Gnot Boost'a są właśnie trójki.  

Tuggnut nie będzie pacać z ośką 12mm, potrzeboski jesteś w Snuggnut'a.  Ewentualnie kombinuj z napinaczami BeeMiXowymi, coś jak Salt, albo w stylu Jeta (tego jednak trzeba by rozwiercić pod 12mm).

 

@itr: a dla Ciebie HU0000 lub HU0001 w zależności jaką masz oś w ostrokole ;)  Ale generalnie takie cudo do wytoczenia bez problemu u speca na mieście...

 

 

p.s.: @RafalxM Chupacabra na 45mm obrączce siedziała na maxa dociśnięta i nie piszczała:

 

IMG_9438.JPG

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż żem żobaczył azaliż  „ŻWIGRY”.

!!!!!

 

 

poświeć mocną latarką na spaw okrężny gdzie rury wchodzą w zawias od szafy, często jest rysa pęknięcia która tylko czeka na proces rozmnażania ramy. Po raptownej reprodukcji zostaje Wi z pedałami, i Gry z Kierownicą . Gra polega na tym, że trzeba ją puścić zanim buzia przytuli planetę.  
Mam takiego w połowie podwójnego , ale nie pospawałem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...