Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

....hmmm gdy wrzucono tu już ten rower zaprojektowany dla kominiarzy ( nareszcie mogą spokojnie dojeżdżac rowerem do pracy) poczułem, że chyba ten temat kieruje się w złą stronę. Ojcem Założycielem nie jestem ale w moim mniemaniu omawiamy, dyskutujemy, polemizujemy przy okazji używając obrazu statycznego (a czasem nawet i ruchomego) nad pobocznymi trendami często gęsto istniejącymi od dawna, mającymi mniejsze, większe lub żadne szanse na "sukces rynkowy".
A nie pojedynczymi wybrykami szalonego umysłu rowerzysty-konstruktora....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... tymbardziej że ten wynalazek był już kilka razy na tym forum zamieszczany, nawet we własnym temacie...

 

FAIL!!!

 

Tak sobie myśle ze poza firmami kupujacymi w USA i wysyłajacymi poza, ja jednak zadam pytanie ASDA UK...

 

Po części z ciekawości, po części dla zgrywy, a po części aby sprawdzić jaka jest elastyczność pojecia globalnej wiochy...

 

... wiochy pod każdym względem i znaczeniem :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Autor tematu, zakładając temat świadomie/nieświadomie (niepotrzebne skreślić) dopisał w tytule wątku "...i cotambądź..." i teraz, z oczywistych powodów pojawiają się tutaj rowery dla kominiarzy ( :D), elektryków i ostre z elementami rosyjskiej sztuki cerkiewnej (WTF?).

To jak się w końcu bawimy kolego Ivan? Pełen free-style, czy jednak tłuste, wielkie i wszystkie jego odmiany?

Wracając do tematu i obrazu statystyczno-ruchomego oraz samej statystyki... Czy wiedzieliście, że producentów/mniejszych wytwórców fat-bikeów mamy już 34 (!) i to bez wspominanego tutaj często-gęsto Walmartowskiego Mongoła?
 

Jeśli ktoś jeszcze nie zaglądał na tą stronę, to szczerze polecam.

Zwłaszcza zakładki:
- "Jeździła Czytelników"
- "Video"
- "Gallery".

PS.1 Koledzy najbardziej zainteresowani, Wam się w końcu udało zamówić te Walmarty, czy nie? - bo przyznaję, że w tym co tu wyczytałem trochu się pogubiłem... :icon_confused:


PS. 2 o kolega Ivan już zrobił mały update w trakcie mojego pisania - no cóż starość nie radość - człowiek coraz wolniejszy się robi - nawet stukając w klawiaturę :D
Myślę, że ASDA to dobry trop - pamiętam jak w czasach, gdy 1 Waszyngton stał w okolicach ok. 2 PLN, ktoś ze znajomków jakiś drogi laptop z Walmart'a ściągał, ale miał on jakąś tajemniczą "wtyczkę" w ASDA.
 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hola, powiadam hola...

 

Rowery a nie wynalazki do biegania na szelkach z kołami w charkterze jawiem czego?

 

Fristajl-fristajl ale zgodnie z regułami gry :P

 

A'propos budżetówek. Na Starym Kontynencie On-One ciągle jest nie do pobicia. Poniżej kilograma funtów w cenie katalogowej... A jak znam życie pewnie trafi się że jakiegoś oferta kołpaki wystawia prędzej czy później...

 

Caribou, niezależnie od tego jak fajowy to niestety kasa taka sama jak za Nosacza lub najtańszego Mukluka :bye2:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No to takie małe, wirtualne a'propos do ASDA i tytułowych różnokołowców.

 

Znalezisko na parkingu ASDA dziś popołudniową porą...

 

8690096490_328402e412_c.jpg

 

8690096926_9944b32d98_c.jpg

 

8690097438_1021ee691e_c.jpg

 

Różnokołowiec... check! Wyprawówka... check! Wymienność tylnego i przedniego koła w opcji SS... check!

 

Ludzka pomysłowość NIGDY nie przestanie mnie zadziwiać :)

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Niezwykle bezpośrednie pytanie do ASDA Direct zadane. Czekamy na odpa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

LOL!

Dwa w jednym! Trochę obawiam się o właściciela tegoż wynalazku, że jak zechce dociążyć ten wózek weekendowymi zakupami z ASDA, to ta wątpliwej jakości instalacja układu hamulcowego nie wytrzyma takiego przeciążenia...Jak to mówią five o'clocki: "good luck with that" :D

Tak sobie myślę, że rower, to nie laptop, ale sam ciekaw co odpowiedzą...A nóż-widelec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cieszę się, że Socjologowi się chciało (bo mnie jakoś nie bardzo, tzn tak.... ale ubrać w słowa należyte, dobrać foto itd)) wrzucić tu wątek MONSTERCROSSÓW (powiało grozą filmów s-f z lat 60).
Trochę idei? (Ivan, Twoja Stara popraw uzupełnij):
- tradycyjnie amerykńce chcąc być więksi, lepsiejsi wzięli nasze europejskie cyclocrosy i wcisnęli w to pełnowymiarowe opony 29x2,0 wzwyż,
- druga wersja może być taka, że to do 29 calowców Ci bardziej sportowo/szutrowo nastawieni powsadzali baranki (temat drop barów  Salsy, onona itd pozostawiam koledze Ivanowi)
- trzecia droga to wyprawowicze przemierzający Stany wzdłuż i wszerz szutrowymi drogami (najczęściej w duchu bickepakingu) - 29erowiec za mało, przełajka za ostro, wyszedł im monstercross (i tu moje ulubione nanoraptory Adamos!)
- co do geo - rozbieżności są ostre, część rowerów kopiuje długości ram iście z CXa część wali długie z 29", kąty raczej pomiędzy 70 a 72* na przedzie, suport powinien być..nisko :)

Prywatnie od jesieni zeszłego roku przymierzałem się do stworzenia swojego potwora (jak bym nie mógł wsadzić w sarnę baranka) choć w połowie pomiędzy CX a MX (monstercross), czyli jakieś 700x40-45mm.
Po części, żeby nie dublować rowerów, po części ,że szuter u nas słaby a i z racji tego, że dostać w Polszy budżetowa ramę pod MX .. no wybaczcie :)

No i trochę (w sumie na początek)  przykładów, seryjne:

SingularCycles:

Gryphon
Singular+May+12+004.JPG}

 

dużo bardziej klasyczny na łącznikach Peregrine:

5285356419_4057556e8f_z.jpg

budżetowy on one też się nada :)

IMG_0003.JPG


No i trochę klasyki:

Salsa Fargo -wg niektórych jeden z najlepszych wyprawowych na świecie (ach ach):

fargo2010+001.jpg

Ferrous (tu tak między MC a CX czyli Monster w wersji light?)

234192Ferrous_side.jpg:

prestiżowy smak Vanilli:

2690511391_cb10cdaf6e_z.jpg?zz=1

i taki wyprawowy stary model treka 520:

8132762407_350c4d6cef_c.jpg


i wiele wiele innych
I w przeciwieństwie do fatbików tu widzę duże większe szanse na wykorzystanie, "sensowność (tak wiem, nie wszystko musi być sensowne) idei, czy uniwersalność.
Ach, i mój ulubiony plakat:

687447d1334006859-pisgah-monster-cross-c


grrrrrrrr! :)




 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...