Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@Roballinho: będę mieć "wolną" Midżkę po czternastym grudnia w Szczecinie, moge ją zwieźć w łikend 17-18 do Bydgoszczy... 31.8mm, czarna.

 

...a z własnych doświadczeń - zależy od klamek, ja z Sorą nigdy swej kiery nie swatałem, pamietam że miałem problem z Apex'em - dźwignia biegałkowa wbijała mi się w kłykcie przy heblowaniu. Musiałem nieco kombinować, ale udało mi się ustawić klamanetki tak aby działały idealnie. Kiedyś porównywaliśmy ustawienia Midżek z IVANem - On mial skierowaną bardziej w dół, aby mieć solidne podparcie w dolnym chwycie, ja miałem swoją ustawioną aby górny chwyt był jak najbardziej poziomy - dołu używałem w znakomitej większości tylko na zjazdach i pasowało mi takie ustawienie. Ba, nadal tak mam w przełajance:

 

6BGtPSnb49RQSi31xI5Bjdi-0mcPSRqkVfu7TsDp

 

f0VZgcNQAQEikcqgMGxCHYSXaSHFLfA36CHvQfmv

 

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moderatory: oszczędźcie proszę, już się poprawiam i wklejam bajka na właściwym tle.  :sorcerer:

 

6BwvWifSknNltZpiRde39dzithafGbn55JuZRoQj

 

 

@Rambolbambol: ja Ci zacznę tę ścianę po cegiełce zwozić... ;)

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja miałem swoją ustawioną aby górny chwyt był jak najbardziej poziomy

A myślałem że tylko ja mam dziwnie ustawioną kierownicę :) To samo zrobiłem z Dajdżestem - górny chwyt mam w poziomie, klamki jak na tą kierownicę przystało pod kątem i jeździ się całkiem przyjemnie w górnym chwycie. Dolny stał się nieużywalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Dolny stał się nieużywalny.

 

Cóż ja mogę napisac na takie bluźnierstwo?

 

Dolny chwyt jest aby w terenie była lepsza kontrole, żeby bardziej docisnąc, aero zrobić albocuś...

 

Jak sie Flickr od-zatnie zapodam dwie opcje jakie przetrenowywałem na Chwaście i teraz w Panu Wtyczce.

 

Szacunek...

I.

 

29545936863_73e379ab1c_c.jpg

 

Myszata standardowo do chwytu górnego, w dolnym nieco trzeba nagimnastykować nadgarstki.

 

Najlepsze chyba porówanie chwytu Faworyzuję Górny (prawa) i Faworyzuje Dolny (lewa).

 

10784106184_5b2672f630_c.jpg

 

W tym wypadku chwyt dolny staje się najnaturalniejszy, niestety kosztem górnego, który bardzo agresywnie przenosi się do przodu i w dół.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy takie bluźnierstwo?

 

Na tyle rzadko korzystam z dolnego że tymczasowo (z naciskiem na tymczasowo) po prostu akceptuję jego brak. Bo właśnie tę gimnastykę miałem na myśli - im jej więcej tym bardziej nieużywalny staje się dany chwyt. 

 

Niemniej jednak Flejra jest udanym kompromisem i jak zmiany osprzętu w rowerze zostaną sfinalizowane wróci ze swoimi trzema pełnoprawnymi chwytami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez obaw - nie polubiliśmy się (przynajmniej w jeździe asfaltowo-szutrowej) więc już niedługo albo wrócę do Flare albo będę szukał innej kierownicy. 

 

Potem jakoś odkupię swoje winy. 

 

A tak poza tym - pojawił się już RAG+ w katalogowej cenie 6499 zł. Rozmiarówki jeszcze nie ma, geometrii na nowy sezon też jeszcze nie zamieścili. 

 

http://7anna.pl/product-pol-9652-Rower-NS-Bikes-2017-Rag-28.html

 

Reklamują chyba głównie jako uniwersalny rower pod koła 700C/42C lub 27,5x2,1"

pol_pl_Rower-NS-Bikes-2017-Rag-28-9652_1

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie co tu się właściwie wydarzyło? Ostatnio idąc miastem spotkałem i ujrzałem na własne oczy takie cudo - rower z dwiema kierownicami, co ciekawsze wygląda to tak, jakby był to wypust fabryczny, kompletnie nie rozumiem co tu się stało, google milczy w temacie dwukierownicowych rowerów, być może czteroręki właściciel ? Albo ktoś w tym wątku mnie olśni.

 

d782922dca9fa.jpg

 

 

3aeb280cc6d5a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorowanki-Pszczolka-Maja-malowanki-do-

 

Albo Filip albo ktoś nie doczytał  o pozycjach na rowerze i koniecznie chce na nim jakoś jeździć ze swoją dziewczyną na raz, tylko co pełni funkcję drugiego siodełka?

W zasadzie może np było takie krzesełko dla dziecka na ramie , albo dolna kierownicę się odwraca i siada na bagażniku...

z rowerami jest jak to w życiu - trzeba umieć się ustawić, a czasem popracować na cztery ręce :D 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...