Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
This process sees the brazing material inserted into the tube joints and torched to melting point with some quite serious skill, giving a clean, uniform, linear finish to the welds — which looks simply stunning

 

W dwóch słowach: "Italian Job". ;) Wygląda toto nawet całkiem sprytnie. Ciekawe jak z wytrzymałością. Takie ramy Peżo to już chyba rzadkość, w przeciwieństwie do tych na mufach...

 

wilier_129-1474908083600-157s7udv19ite-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz brzmi srebro. A najprawdopodobniej filetpro bo jest najlepszy. Ale może maja opracowane własne lutowie, kto wie.

Tytanem się nie lutuje bo jego temperatura topnienia to ponad 1600 stopni stal by też popłyneła.

 

Na 99% ta sama technika bo nie znam innej, która byłaby w jakikolwiek sposób wewnętrzna.

Chyba że zmniejszyli spawaczy i spawarki tak żeby ich wcisnąć w rurkę :)

 

 

 

InternallyBrazedJoint_zpsf9fb253c.jpg

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
Taka sytuacja :)
https://otsocycles.com/pages/voytek
https://www.facebook.com/OtsoCycles/

Voytek™ -- The ultimate hardtail mountain bike for plus and fat tires
Voytek™ is a carbon fiber hardtail mountain bike designed around the exclusive Otso Plus-Fat™  concept. It is a 27.5+ or 29+ trail bike that can also accommodate up to 26 x 4.6” tires on 70 mm rims. With the narrowest Q-factor of any production fat-tire-capable bike, it feels like a mountain bike, not a fat bike, and opens up a whole new dimension in summer or winter riding. Also featuring our patent pending Tuning Chip™ rear dropout system, the chainstay length can be adjusted from a fun and nimble 430 mm to a fast and stable 450 mm.  Top it all off with modern geometry, a slacker head tube angle and a short rear center, the Voytek™ blurs the line between plus and fat, and it will change your perception of what’s possible in this class of bike.


RyanKrueger_Otso_Votyek_Grey_Frame_Side_

Voytek-Fat-Bike-Angles-4000px-v2_2048x20

DuluthSat-276_V_2_1_9bfa033c-0494-40df-a




Where did the name Voytek come from?
In the midst of WW2, the Polish army discovered a stray bear cub alone in the wild. This bear, named Voytek, grew to become a valiant soldier. Voytek drank beer, smoked (or ate) cigarettes, wrestled with the troops, and even helped carry ammunition in battle. Just like the legendary bear, our Voytek™ bike can be playful or serious -- always ready for any mission.

Miłe i ciekawe :) Miałem tak swojego Romana nazywać :D
Voytek_the_bear_grande.jpg?v=1471630640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Longitude is dead. Long live the Longitude.

 

20160930_160243_zpsb8pwv0el.jpg

 

 

Mysioszary Longienek poszedł w odstawkę. Stwierdziłem że bardziej pasuje mi eMTeBe którego mogę używać do okazjonalnego bajkpakingu aniżeli bajkapkerski eMTeBe, który na konkretnych wyrypach jest...no, nie do końca takim wariatem jak bym sobie tego życzył. Stąd pomysł zmiany ramy na model 2016 z taperowaną głowicą i obliczonego pod amora. Dodatkowym plusem jest możliwość zapodania mykmyk'a(nawet w wersji stealth) w 31.6mm. Rama pomyślana pod kółka B+ ale jak widać 29+ wchodzi i nawet ma nieco miejsca na ewentualne błocko. Ramset sprzedawany jest z m.in.: sterami, napinaczami osi(pod singla), mnóstwem przelotek oraz redukcją pod sztycę 27.2mm. Fajno. 

 

20161001_171451_zpsepjcefls.jpg

 

Pierwsze wrażenia po najtrajdzie i kulaniu się do i z pracy: jest dokładnie tak jak chciałem - zwrotniej, lżej, łobuziacko troszku... Zmieniłem kierę z Fleegle'a na jakąś 780mm i jeśli mieszczę się między drzewami na słowo honoru. Ale banan z japy zejść nie chce. Za jakiś czas, jak już się wjeżdżę to może popiszę co-nieco więcej. No i zaprezentuję swego żółtka w towarzystwie takiego samego, ale o rozmiar większego(LeHoo @ SteelloweenRiders).

 

Aha, do liska można śmiało peklować Knarda, tutaj na obręczy 29mm:

 

20160930_132936_zpsbgbys3eb.jpg

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek21001: CLYX, a więc 2014 Evo 32 CTD 130mm 51mm rake.

 

@Akkwlsk: Hmmm...nie pomierzyłem dokładnie(głównie z braku dobrego kątomierza) ale apka na telefonie i obliczenia z tabeli pozwalają strzelić w okolice 68,5*

 

@Ishi: nie, na ból dłoni nie narzekam. Może łapki Evoke od Bontiego pomagają, a może zmieniłem kąt siodła od zrobienia foty...już nie jestem pewien sam bo wczoraj więcej chyba kręciłem imbusami niż śmigałem na Żółtku.

 

@Prezes: Firma na G jest g... ale jak wyprzedają ramsety za bezcen to jest to takie pachnące stokrotkami g... ;)

 

p.s.: Dzięki za wszelkie komplementa!

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...