Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie Grade zrobił tylko jakieś 30 km, z czego raptem 10 w terenie, więc wstrzymam się jeszcze z większymi ocenami. Na pewno czuć modulację, jaką dają hydrauliki, przynajmniej w porównaniu do BB5 (nie mam doświadczeń ze Spyre). Dziś zrobiłem eksperyment i założyłem pożyczoną oponę Kenda Kwest 700x40c, żeby sprawdzić, czy się zmieści, niestety w tylnych widełkach ocierała przy obrocie, także wszelkie wynalazki typu Nano czy On-One Gravel Road muszę odrzucić :( Może kiedyś wypróbuję Conti Crossride 700x42c jak znajdę w dobrej cenie, podobno efektywnie mają 37-38 mm, więc powinny się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że dalej swoje, po to jest to forum. Racz waść zauważyć że to co reklamują w necie w tym zakresie jest śmiesznie długo niedostępne. A szczególnie Schwalbe. No i nie prosze nikogo o szukanie tylko pytam czy ktoś kupował.

 

No ale rozumiem że nikt z Was nie kupował.  I nie chodzi o 3,0"  a 2,8 ;-)  I nie że pokazali na targach albo na swojej stronie www, ale w sklepie, gdzie status jest "dostepny".

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Pewnie że dalej swoje, po to jest to forum. Racz waść zauważyć że to co reklamują w necie w tym zakresie jest śmiesznie długo niedostępne. A szczególnie Schwalbe. No i nie prosze nikogo o szukanie tylko pytam czy ktoś kupował.

 

Oczywiście, że forum po to jest, ale niekoniecznie ten wątek. Tak samo było z rowerem, który kupowałeś chyba ze 2 lata i wrzucałeś tutaj pytania oraz linki do rowerów wcale niekoniecznie związane z tym wątkiem.

 

Jak widać jest wiele osób, które chętnie pomoże, ale wyobraź sobie, że każda z blisko 100 osób obserwujących ten temat, nagle pyta, gdzie ma kupić oponę i która jest na błoto.  :confused: 

 

Poza tym, jest też forumowa wyszukiwarka oraz google, a Ty zawsze chcesz mieć "na gotowe", a i tak tych opon nie kupisz pewnie przez następne pół roku.

 

Sorry za OT.

 

Edyta:

Chyba będzie trzeba poprosić Prezesa, aby nieco tutaj pozamiatał.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swoją obronę zapytuję, czy jesli będę na maratonie z 2000 uczestnikami jedynym jadącym na takich oponach, czy to jest rower nietypowy, czy nie?

czy będąc jedynym właścicielem hardtaila all mountain 29er na całe województwo to jest to rower nietypowy, czy nie?

 

a jesli będzie tunowany z innymi oponami, to mam pytać w dziale "opony", gdzie jest XXX pytań o opony do parku?

 

i podśmiechujki "i tak minie pół roku" to trochę się kompromitujesz kolego, bo tenże rower posiadam od półtora roku, a oponę WTB Trailblazer zamówiłem już na próbę sprawdzić czy wchodzi w ramę. "Rower kupowałeś ze dwa lata" - made my day.

 

Polecam Wam też przeczytać jeszcze raz słowa kluczowe wątku: "SEMI FAT"  "29+".  I ja grzeszę? LOL.

 

 

koniec OT z mojej strony, wrzucę foty opony 27,5x2,8 w mojej ramie (na obręczy na próbę wew 23mm) o ile kogokolwiek to interesuje.

Edytowane przez wojtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
pytam czy ktoś kupował.

 

Jak by kto kupił to by się pochwalił, gdyż na razie plusowe opony od Schwalbe to dobro czysto wirtualne.

 

23mm wewnętrznie dla opony 2.8 to trochu chudo. Niewielki będzie pożytek z tej gumy na takim obrączku.

 

Jestem w stanie zrozumieć, że byćmoże na szerszej by w ramę nie wejszło no ale zaczynamy wtedy wracac do czasów kiedy to  ludność na siłę upychała naorektyczne opony 650b do ram 26". Sztuka dla sztuki, pożytek żąden.

 

Tymbardziej, że plusowe papucie raczej do lekkich nie należą i jeśli już decydujesz się na tego rodzaju zagrywkę, wartałoby wraz z karą Wagomirską podłapać jak najwięcej płynących z nich pożytków objętościowo-przyczepnościowych. 

 

... a jak powszechnie wiadomo wąska obręcz nie przydaje oponie szerokości i profilu...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, odrobiłem zadanie domowe. Obręcz 23mm tylko celem naocznego testu czy wejdzie w ramę taka opona i czy ewentualnie na przód nie wejdzie 3".

 

Obręcze Dartmoor Aircraft po 129pln 45mm wewnątrz będą odpowiednie ale również dostepność wirtualna.

 

Ciekawe ten sklep twierdzi że opony są https://www.bike-components.de/de/Schwalbe/Nobby-Nic-Evolution-SnakeSkin-PaceStar-27-5-Faltreifen-Modell-2016-p45460/schwarz-27-5x2-8-o28030/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 ludność na siłę upychała naorektyczne opony 650b do ram 26". Sztuka dla sztuki, pożytek żąden.

no niby tak .... ale wzrost średnicy zewnętrznej i lepsza przyczepność to zalety takiej przeróbki.... znając ograniczenia co do grubości i tak warto ;-) Opona 2,0 to całkiem niezła wielkość do uniwersalnego śmigania.  Ja to i tak potraktowałem jako krok do przejścia na 29... a przerobiona 650b dalej jako zimówka dzielnie się spisuje ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ciekawe ten sklep twierdzi że opony są Schwalbe Nobby Nic Evolution SnakeSkin PaceStar 27,5+ Faltreifen Modell 2016 - bike-components

 

Fakt, ciekawe... Aż chyba zadam im pytanie, tak w ramach ćwieczenia...

 

 

 

ale wzrost średnicy zewnętrznej i lepsza przyczepność to zalety takiej przeróbki

 

Takie same efekty byłyby przy zastosowaniu opony 2.5 cala w rozmiarze 26". Plus dodatkowo większa objętość opony, możliwość zejścia z ciśńieniem.

 

Sztuka dla sztuki, wątpliwa uniwersalność, zawracanie gitary.. :down:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sprawa wygląda inaczej, przeszedłbym na niektóre trasy/wyprawy/śniegowo-błotne z opon 29x2,3 na 27,5x2,8 ewentualnie 3,0.

 

Różnice marketingowo odpowiednio naświetlił Scott http://magazynbike.pl/artykul-nowy-scott-scale-i-genius-27-5-plus.htm

 

Patrząc na ofensywę opon + w nowych rowerach Scotta można mniemać że jest mocno na rzeczy sens. jedyna niewiadoma to wpływ Boosta, którego nie posiadam (jedynie 142x12).

Szkoda że Dartmoor gotowe koła 45mm oferuje tylko dla Boosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtas7

Ty chcesz 27.5+ upchnąć w Treka Stache z tyłu? Przecież to nie ma prawa tam wejść.

Tzn. na obręczy 23mm pewnie wejdzie na styk, ale przy każdym zakręcie będzie ci to drzeć widełki. 29x2.35 na obręczy 25mm wchodzi na styk.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtas7

Rzuć okiem tutaj:

[opona] Schwalbe Racing Ralph 29 2.35 TLR EVO - wywiad z oponą

Cobia ma takie same wymiary tyłka co twój Stache (sprawdzone i pomierzone empirycznie). 29x2.35 na obręczy DT E512 (25mm wew) ma ciasno:

th_RaRa1_zps9dg24jqy.jpgth_RaRa2_zpsjiathodc.jpg

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawdzałeś organoleptycznie to może mój plan legnie w gruzach, będę biedniejszy o koszt jednej opony.

 

Niemniej nadzieja umiera ostatnia, nie wiem czy Twoje Schwalbe jest aż tyle szersze od Bontragera XR3 29x2,3 ale u mnie wygląda to bardziej optymistycznie. Szczególnie jeśli 27,5+ będzie te pół centymetra niżej, gdzie zanosi się na więcej przestrzeni.

 

http://i1027.photobucket.com/albums/y339/wojtas71/IMG_20151130_142329_zpscget9ju2.jpg

 

w tych szparach jest po równo 1cm na stronę.

 

http://i1027.photobucket.com/albums/y339/wojtas71/IMG_20151130_142303_zpsb4x7qe2m.jpg

 

http://i1027.photobucket.com/albums/y339/wojtas71/IMG_20151130_142134_zpszohnnpdj.jpg

 

Co do linii łańcucha, jest centymetr luzu teraz na młynku i największym blacie kasety.

 

http://i1027.photobucket.com/albums/y339/wojtas71/IMG_20151130_142603_zpsotzgttlz.jpg

 

Tu też widać moją nadzieję podgiętych rurek łańcuchowych w Stache, gdzie te pół cm niżej dla koła jest więcej miejsca.

 

Okaże się za 3-4 dni jak przyjdzie semi fat opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Gdzie jest Prezes???

 

On się napalał na Szmaty od Szfalbe jak szczerbaty na suchary :P

 

 

 

Hello Sebastian,

yes we have it already on stock.

https://www.bike-components.de/de/Schwalbe/Nobby-Nic-Evolution-SnakeSkin-PaceStar-27-5-Faltreifen-Modell-2016-p45460/

You can order it direct.


Mit freundlichen Grüßen

Markus
    Service

bitte Originaltext bei Antwort nicht löschen

 

Kupować, ściągać testować  :icon_cool:

 

Szacunek...

I.

 


... i jeszcze takietam sobie radosne podskakiwania :)

 

https://vimeo.com/147161189

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...