Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

zaraz ale w tym rowerze znowu sa wydelikacone prześwitami haki i posuwane mocowanie koła, które ustawia jego os z tylu i dziala dzwignia jak otwieracz do butelek na to wycieniowane miejsce , tak jak w Konie, wybaczcie na rok to moze warto cos takiego kupic ale na dożywocie stalowe chyba nie. :( i to w dodatku cienkie gumy czyli jeszcze wiecej agresji na bezdrożach 4 atmosfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to może zadajmy sobie pytanie... Ile połamanych w tym miejscu, podobnych haków widzieliście Moi Złociutcy? 

 

Itr ma ambę na te haki i to wiadomo. Ja miałem/mam dwie ramy z takimi hakami (Roman i Nimbus) i jakos nic mi nie walnęło ani nie rozsypało się. Jak by to było takie góówno to chopaki zrezygnowaliby z nich, gdyż wystawianie nowych ram w ramach reklamacji okazałoby sie ekonomiczną katastrofą...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie jestem takim expertem patrzę raczej czasami co znajdujecie, czasem na radawiscie, ale nie ma przypadkiem tak jak w inbredach wersji hakow wertikal ? napisalem głownie dlatego bo zpamietalem ze zlotu to zjawisko w konach, a jako uzytkownik gary fiszera pamietam to ciagle ogladanie czy rama juz pekla czy jeszcze nie..... Jak jest z soma nie wiem ale tam moze nie byc sztywno bo gorny widel nie jest w lini osi kola i na tych przeswitach skuipia się napiecia.... moze to defetyzm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No ja miałem dwa wazy, z czego jeden dość mocno katowany (choć na miękko) i bynajmniej - jak pierdykło to z zupełnie innej strony ramy :D

Oczywista jak mam wybierać poziome w stylu romana a bujane jak u salsy wezmę salsowe właśnie ze względu na przesunięcie górnego pióra na sam koniec haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja nie mówię, że takie przypadki się nie przydażają, ale nie jest to jak mi się wydaje przyczynek do EPW - Emergency Product Withdrawal - gdyż jak by było, to by było to spore halo-lo, jak ostatnio z szybkozaciskami...

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Poza tym kołyski są wpyte seksowniejsze niż slajdery :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym

No to może zadajmy sobie pytanie... Ile połamanych w tym miejscu, podobnych haków widzieliście Moi Złociutcy?

 

Itr ma ambę na te haki i to wiadomo. Ja miałem/mam dwie ramy z takimi hakami (Roman i Nimbus) i jakos nic mi nie walnęło ani nie rozsypało się. Jak by to było takie góówno to chopaki zrezygnowaliby z nich, gdyż wystawianie nowych ram w ramach reklamacji okazałoby sie ekonomiczną katastrofą...

 

Szacunek...

I.

Mnie w tym momencie nie wkurza sama idea hakow - suwanie, tylko dokladnie budowa tych hakow z tej Somy - sa wyfrezowane tuz przy mocowaniu z rurkami tylnego trojkata, dokladnie tak jak mialy kony, w Twoich ramach tez tak to wygladalo? No zasadnicze pytanie jakie miales przebiegi na tych ramach? Bo wiem ze potafisz tluc miesiecznie km jak szalony,

Fiszery pekaly jak sie na nich jezdzilo dosc ostro, normalnym rowerzystom nie wysuwajacym nadmiernie sztycy rzadko, ale maratonczykom w zasadzie nawet po dwie trzy ramy rzad, i jakos firma to akceptowala, takze pytanie ile tych np som jezdzi w ogole i ile maja defektow jest wolaniem na puszcze, pustke, moze gdzies na obcych forach. zdjecia hakow kony internet wypluwał na pewno.

O tutaj widac ze w felernej Konie jest tylko podfrezowane a nie na wylot!

http://fcdn.mtbr.com/attachments/singlespeed/684379d1332696736-kona-unit-dead-now-konadead.jpg

 

http://fcdn.mtbr.com/attachments/singlespeed/109612d1129257019-cracked-kona-unit-dropout-bike3.jpg

http://www.theunknownrider.com/wp-content/uploads/2013/08/971000_10153084721480603_2109575023_n.jpg

http://jisch.blogspot.com/2013_05_01_archive.html

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W temacie Somy poszukałbym na MTBR. Hamburgery sa mocno ekonomiczno-patriotyczni i chetnie kupuja swoje klamoty, nawet za więcej szmalcu. Jeśli coś się nagminnie sypało na pewno zostało to wywleczone na swiatło dzienne.

 

Roman robi przebiegi okazjonalne, jako rezydent w Kraju-Raju, ale Nimbus nie miał łatwego żywota, włączając górskie, singlowe wypady do Peak District. I tu ponownie, przeznaczenie ramy raczej pozwala spać spokojnie. Nie przypominam sobie wzmianek z MTBR o połamanych hakach. Za to o rdzewiejacych wersjach chromowanych to i owszem  :verymad:

 

Ale to akurat nie jest przedmiotem dyskursu...

 

To że wypluwa to fakt, ale ponownie zadajmy sobie pytanie ile tego było? Czy Kona ogłosiła re-call?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

To że wypluwa to fakt, ale ponownie zadajmy sobie pytanie ile tego było? Czy Kona ogłosiła re-call?


Nie ogłosiła - to raz. Drugie, należy brać pod uwagę, że jednak "trochę" się tego na przełomie lat sprzedało, a ja wciąż widzę te same, krążące po sieci zdjęcia i brak nowych. Trzecie, że w wielu przypadkach ludzie stosują gówniane zamienniki tych haków, takie bez kołnierzy odpowiednio pasujących do slidingów (spotkałem się z kilkoma takimi, szukając podobnego dla siebie) i później się dziwią, że im coś pęka.

Marek, zapewne było z tymi Fiszerami jak piszesz, ale zaglądam czasem do konowych wątków na MTBR i już dawno się z niczym podobnym nie spotkałem. Problem nie pojawia się ani w Unitach, ani w zapewne jeszcze bardziej męczonych Honzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zblizenie hakow somy pokazuje poszerzony profil nasady tych haków taki profilowany zawijas z plaskownika :) moze to wystarczy moze nie,

http://ambmag.com.au/wp-content/uploads/2015/04/Soma4-749x500.jpg

 

na zdjeciu mam wrazenie ze jakas pokopana odmiana rozpinana dla paska zebatego tfuu ;}

co ciekawe na zblizeniu hakow ze strony tego juz wczesniej podlinkowanego sklepu nie ma tych prześwitow,moze w nowszych wersjach jednak sie z tgo wycofali? rama widok ogolny ma te dziury , na zblizeniu ktore wyglada na zdjecie juz w sklepie, ne ma ich

 

tu ladna recenzja http://ambmag.com.au/soma-wolverine-review/

poza tym stany stany tam zestaw kosztuje 600 s a nie w Euro :(

 

No a tutaj haki juz namierzone, moze rzeczywiscie mozna im ufać

 

http://www.interlocracing.com/accessories/tangeird-sliding-dropouts

 

A tutaj EUrEKa

z innej beczki, pamietacie moje potrzeby rozpinania linek, trochę inny patent ale fajny

 

http://www.interlocracing.com/shifters-derailleurs/qr-downtube-cable-stops

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawa sprawa - czy wszystkie Wolverine maja dzielony tylne prawe pióro pod pasek?...bo jak wiadomo jest starsza i nowsza wersja ramy, ale ja różnic jeszcze nie znam.

 

jeśli tak to dla mnie wygrywa z Peregrine , na lato fajna opcja założyć pasek na miasto ;)

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

hmm ciekawa sprawa - czy wszystkie Wolverine maja dzielony tylne prawe pióro pod pasek?


Niby od początku była pod pasek, choć w tym projekcie tego nie widać. 

No i trochę niepokojący może być dalszy wpis w dyskusji w tym samym wątku. Rzeczywiście trzeba by było trochę poczytać o tej ramie. Tak dla pewności. :)

30tj69h.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sztywnosci... taka przygoda, rama GF super fly, wegiel urwany hak przerzutki , przerzutka odcieta lancuch skrocony gdzies na srodku kasety idzie na 32 zeby w korbie i jeszcze jakies 10 km do dotoczenia sie po lesie lancuch luzny spada co jakis czas na male tryby, az tu nagle chrup wskoczyl "wyzej" dziwnia korby zadzialala, bieg wskoczyl rower STAJE, widelec tak sie odksztalcil ze opona ociera lancuch napiety jak struna zdeformowal sprezysta rame ustawiajac os kola lekkp skosnie, tak napiete ze nie moge kolamjuz rozpietego wyjac z hakow pomaga kolega, jak to nie huknelo jak rama " odbila do prawidlowego kształtu.

Sa zatem... rózne definicje sztywnosci, i ktora jest ta wlasciwa? nie wiem bo nie jestem inzynierem. Ale juz Mat Fiz podpowiada ze haki z osia z dala od trojkata , sa wbrew fizyce i moze to dawac jakies niestandardowe odchyły chyłki, nawet moj inbred poniewaz haki ma z grubej blachy jedynie gnie sie przy deptaniu ostrym pod gore albo w sprincie trac tarcza hamulca na boki, choc i moze slaba piasta temu sie przyczyniac przez te jej bolt ony ;) pasek nie ma sily lancucha i nie moze sie rozciagac jak guma zapewne stad ta śruba norm rolhofa, albo gdy pasek spreżysty na szwajcarskie precyzje w amplitudzie kadencji wplywa zywot piasty krótki kto to wie , inzynier może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myśle ze moze rozkojarzylem swoimi lękami, pytanie co z geometria, czy to nie jest krowsko jak archaiczne trekingi? roznica treking szosowka byla denerwujaca, od przelaju oczekuje kolarskich "jaj" a nie krazownika, nawet moj polski jaguar daje rade, ale tu boje sie doradzac, nie mam w glowie katow widelcy i wymiarow rurek, a sam jezdze na ramach raczej za malych Rafal mialeś ramę za dużą ostatnio, moje 185 cm tez zmienia percepcje kiedy gne kark w chinski precel.

 

irzeczywiscie jazda miekkimi Jaguarem a wczeniej Wichrem nie byla koszmarem, w tych hakach Somy martilem sie raczej o pekanie niz o tabelkę z ugieciami talze nie demonizujmy za bardzo wiotkiego ogona

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem ramę za wysoką i za długą (jakieś 850mm standover na 38c i długość poziomej ok 560 c-c), op ile wysokość można przeżyć (nie stawać oboma nogami na raz na płasko) to długość jest o tyle uciążliwa że (jak zresztą widać na fotkach nawet z Paprykarza2014) zmusiło mnie to do kombinacji z odwracaniem sztycy , co wyglądało komicznie, ale jakoś dawałem radę.   teraz mam  53cc x 53cc i jest idealnie , to rama szosowa (a ja muszę się chyba garbić mocno bo z wyliczeń wychodzi ze powinna być większa) 

 

przy Somie chciałem zastosować rozmiar 50  bo ma poziomą 545 (ale effective )   także  siodełkiem i mostkiem mógłbym wyregulować - powiększyć jakby było 'za mało' - nawet w tej 53 szosowej siodełko mam max do przodu, jakoś tak mi się lepiej jeździ.

 

szukam trochę takiej ramy uniwersalnej, na której będę mógł na co dzień jeździć do pracy po twardym, a w weekend zmienić koła i pojechać w las  - i wreszcie zredukować  ilośś posiadanych ram/ rowerów do max 2 , szosówkę może zostawię ;)

zaletą Wolverine jest to że można tam włożyć pewnie 45c  lub mniejsze ale zbliżone     , a opcja z paskiem na twarde wydaje się być jeszcze bardziej zachęcająca  -  nie przerażają mnie jakieś testy i 'gwarancje'  -  bo jak mi taki hak pęknie to nie będę ramy wysyłał na gwarancji na drugi koniec świata tylko oddam do naprawy tutaj lokalnie...no i wtedy to już nie będzie przebacz , trzeba będzie zrzucić 10kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj Jaguar to 55 na 55 wiec nie szalej z rozmiarem mostek mam 80 klasyczny i wysoko. :) Male w terenie jest fajne ale trzeba tez zauwazyc wplyw rozstawu osi na stabilnosc na korzeniach w dół, cha cha niwelacja liczby rowerow , wlasnie pisalem o tym do Dawida,trzy w pokoju dwa w piwnicy jeden pruszkow jeden w czesciach czyli do lasu.w gory,na miasto, na tor, czasowy, szosowy ladny, szosowy brzydki na wakacje. Trzy polskie, 6 stalowych :D Soma wyglada fajnie i ... no znajdz jakies inne do wyboru, planet x na pewno nic niema pod taka opone tak? A nie lepiej doplacic i znalezc cos co ma goeo prawie szoswki ale wchodza opony 2,0. Marzy mi sie taki rower z dwoma regenatami od speca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, ale Twoje 185 wzrostu a moje 176 to jest różnica ;) także ze spokojnym sumieniem zaryzykuję najmniejszy rozmiar Wolverine. 

 

a co do  dopłacania to co masz na myśli?  

 

bo:

 

- ani nie widzę sensownego droższego alternatywnego kandydata (mówimy o stali)

- ostatnie słuchy o cenach mistrza R. na nowe produkty nie napawają optymizmem, taka Soma wychodzi 2x taniej ;)

 

chyba żebym oddał szosę na przeróbkę tylnego trójkąta  i zmienił wideł, wtedy była by 'szosa' o obecnym geo  i szerokości na opony plus tarczoheble...ale jakoś nie jestem przekonany chyba do tego rozwiązania...no i nie znam kosztów (oprócz widła który zapewne wyszedłby 400-500 zeta  no i nadal to jednak rura 1" )

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Budżetowy 29+ od Kitajca, a sprzedawany w słonecznej Italii...

 

http://www.ridewill.it/p/en/chaoyang-305654205-tire-mtb-big-daddy-fat-bike-29-x-300-black/73793/

 

Również w wersji 27.5+ jest kilka opcji po taniości...

 

http://www.ridewill.it/c3/en/cycling/1/wheels/16/tyres/146/mtb-275-/391/

 

I spaśne 4.9 za 34 jurki...

 

http://www.ridewill.it/p/en/chaoyang-305654135-tire-26x490-snow-fat-bike-clincher-black/61283/

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...