Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny opis czemu Dirt Drop Bary są receptą na wszystko:

http://mtbtires.com/features/bikes/why_dropbars.html

I fajny patent z MTBR na pożenienie takiej kierownicy z mainstreamową manetką:

11142134876_eefd4c5ff9_c.jpg

Może kiedyś spróbuję zmienić swojego altbara na tagiego dirt dropa z wysięgnikiem na manetkę. Jak na razie takowy altbar działa u mnei śwetnie:

cock-pit.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł
RR - co to za chwyty masz? Lockony i grube czyli takie jak szukam :)
Mierzyłem się do szerokiego alt-bara w jakimś mieszczuchu ;) i niby się fajnie trzyma, ale do MTB (nawet starego stalowego koniaka) to mi jakoś nie pasuje. Myszką wieje :)

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

RR - co to za chwyty masz? Lockony i grube czyli takie jak szukam :)

Mierzyłem się do szerokiego alt-bara w jakimś mieszczuchu ;) i niby się fajnie trzyma, ale do MTB (nawet starego stalowego koniaka) to mi jakoś nie pasuje. Myszką wieje :)

Zwykłe Lockony obskrobane z gumy, polane butapremem i owinięte korkową owijką (KazafazaTM Patent Pending). Owijasz tyle owijki, aż będziesz piszczeć z komfortu. Dla kurażu i wyglądu końce kierownicy mam obecnie zatkane korkami korkowymi od wina (słabo widać).

 

[uWAGA DRUCIARSTWO] - wrażliwych uprasza się o nieczytanie dalszej części posta

 

A gdyby tak kupić sobie coś takiego:

3.jpg

... i założyć to nogami do góry na wysoko postawionym mostku, klameczki szosowe do tego i owijka. Byłby z tego dirt drop bar czy nie?

 

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Mary i Fleegle to dwa rozne swiaty. Jezdzilem na filgu i w sumie nie odczulem roznicy miedzy nim a zwyklymi riserami. Tyle ze palce zdretwialy mi na nim po 30 minutach zamiast 1-2 godzin. Na Mary moge jezdzic praktycznie bez ograniczen (tzn do momentu az noga powie "dosc"), tylko na asfaltowych odcinkach sie czuje niepotrzebnie rozcapierzony.

Midge bym chetnie pomacal - poki co nie bywam w domu, ale jak wroce to sie odezwe na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Jak dla mnie to Mary i Fleegle to dwa rozne swiaty

W pełni się zgodzę. Fleegla miałem rok (on wymaga naprawdę sporo czasu by się przyzwyczaić i znaleźć swoją pozycję), mary... dwa dni? Jeden korzenisty zjazd na niej skończył się praniem gatek i ściąganiem czym prędzej mary z roweru

 

Rambolu, odpowiedź jest prosta: NIE :) Też o tym myślałem dawno temu, znalazłem nawet dobry model o w miarę niskim podwyższeniu ale te kiery mają jedną sporą wadę - w 90% są za wąskie na środku i nie masz "półeczki" na dłonie.

Górny chwyt też bywa ciężki do uzyskania. Górny wygodny. 

No i czy to jest warte zabawy skoro midge można kupić od 14 funtów? Hę?

 

Socjologu, no właśnie to są dobre przykłady, że z g.. bata nie ukręcisz :D Wychodzi opadła jaskółka z jednym chwytem i nic po za.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W imię prastarej i szlachetnej sztuki druciarstwa, pozwalającej uzyskać niebywały efekt czEGoŚ z czegoś przy użyciu CZEGOŚ ... warto.

W jednym z linów od panSocjolog trafiło się takie coś:

nulli-bike-big.jpg

To się nazywa tylny widelec i korba!

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jeszcze w zeszłym roku, o tej samej porze mogliśmy takich ram ze świecą szukać, a teraz trzeba sobie powoli robić szortlistę z wadami i zaletami, bo zaczyna się robić gęsto...

Robi się gęsto ale na papierze, albo u pożyczkodawcy. No bo ile tych rowerów znów (cholera) przetestujemy, dotkniemy w Polsce?
Czy znów będzie jak z Awolem, że owszem był. Kilkanaście sztuk na Eu i zniknęły zanim się pojawiły a podobno nawet do sklepów nie zdążyły dotrzeć. 
Taki wspomniany niedawno Marin w wersji uboższej CAŁY za niecały tysiak dolaresów. Ale za wodą. U nas będzie (będzie?) kosztował...?
Czy Kona będzie miała tę Sutrę na stanie w Pl? Adamos wiesz coś może już?
Gienki? (w dodatku brzydkie) Znów trzeba by się uśmiechnąć do WiecieKogo. 
Relaigh - coś dziwnego się podziało - nie ma  Tamlana cr-mo na 2015 w katalogu (albo coś przeoczyłem).
Jamisa Renegade - choć tutaj z tego co kojarzę gruba parówka nie wchodziła.
Poprawi, dorzuci ktoś do tej listy "w miarę dostępnych" rowerów ram MX?

ps: ale to prawda: rok temu można było tylko marzyć, dziś można już żałować, że nas nie stać/nie dostaniemy/nie ma rozmiaru/koloru/oczek pod szósty bidon*

* - niepotrzebne skreślić.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej specjalisci pomocy , chyba istnieją takie specjalne ampułki które można zastosować na pancerzu linek ham,przerz, takie które służą rozpinaniu np w rowerach składanych do walizki, sam chciałbym coś takiego mieć np żeby zmieniać kokpit raz czasówka raz szosówka. Czy ktoś z rady najstarszych szperaczy zna nazwę czegoś takiego? to co miałem w wyobrazni to bylo to i okazalo sie tylko regulatorem naciągu do zmiany kola

http://www.chainreactioncycles.com/pl/en/shimano-sm-cb90-inline-qr-brake-cable-adjusters/rp-prod131356

 

czego i gdzie szukać, a moze nie ma czegoś takiego i mnie wyobraźnio pamięć zawodzi? Pisze tu bo chyba w forum hamulcowym to tylko przewaga xtr nad avidem itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale Lordzie, tu chodzi prawdopodobnie o podziałkę łącznie z pancerzem! Czyli na odcinku np klamkomanetka - pierwszy opór pancerza (bo co w przypadku gdy ktoś ma ciągłe pancerze chowane w dodatku w ramę?
Kurde sam bym takie coś mógł mieć, ale żeby to było małe, lekkie, nie rzucające w oczy i niedrogie jakoś .. tego nie widzę :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerze(jak i rama) są nieważne!  :devil:

 

Wydaje mi się jednak iż można pociągnąć pancerz aż do "ampułki" a zakończyć go metalowym ... zaślepkiem? Sam zaślepłem - jak nazywają się końcówki na pancerze ochraniające wewnętrzny oplot?  :icon_redface:

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Robi się gęsto ale na papierze, albo u pożyczkodawcy. No bo ile tych rowerów znów (cholera) przetestujemy, dotkniemy w Polsce? Czy znów będzie jak z Awolem, że owszem był. Kilkanaście sztuk na Eu i zniknęły zanim się pojawiły a podobno nawet do sklepów nie zdążyły dotrzeć.  Taki wspomniany niedawno Marin w wersji uboższej CAŁY za niecały tysiak dolaresów. Ale za wodą. U nas będzie (będzie?) kosztował...? Czy Kona będzie miała tę Sutrę na stanie w Pl? Adamos wiesz coś może już? Gienki? (w dodatku brzydkie) Znów trzeba by się uśmiechnąć do WiecieKogo.  Relaigh - coś dziwnego się podziało - nie ma  Tamlana cr-mo na 2015 w katalogu (albo coś przeoczyłem). Jamisa Renegade - choć tutaj z tego co kojarzę gruba parówka nie wchodziła. Poprawi, dorzuci ktoś do tej listy "w miarę dostępnych" rowerów ram MX?


Spokojnie, nie tak prędko Prezesie. Aż tak źle to nie jest.

Kona Sutra LTD pewnie już niedługo będzie u nas, w Polsce, AWOL'ki stoją po angielskich sklepach (w evansie może być problem z rozmiarówką, ale na przykład  na wheelies stoją sobie i to nawet przecenione tu i tu, Sutrę też już można zamawiać). Gienek, wiadomo do kogo trzeba się uśmiechać, ale zostaje jeszcze Gdańsk. Dystrybucję Jamis'a w Polsce wiesz kto miał i już nie ma. O Tamlanie w EU, niestety oficjalnie możemy chyba zapomnieć, ale jest jeszcze Cotic z Escapadą i kilka innych angielskich opcji do wyboru. To, że u nas, na miejscu jest słabo z dostępnością, to ja już się zdążyłem przyzwyczaić. Ostatnie 3 rowery przyjeżdżały do mnie z UK.
A Ty, jak już będziesz odwiedzał Herbaciarnię, to zawsze się do takiej Kony lub AWOL'a możesz przymierzyć, co nie? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki wspomniany niedawno Marin w wersji uboższej CAŁY za niecały tysiak dolaresów. Ale za wodą. U nas będzie (będzie?) kosztował...?

 

 

Nie wiem jak u nas, ale over here będzie kosztować...siedemset funtów. £700. Naprawdę ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

hej specjalisci pomocy , chyba istnieją takie specjalne ampułki które można zastosować na pancerzu linek ham,przerz, takie które służą rozpinaniu np w rowerach składanych do walizki, sam chciałbym coś takiego mieć np żeby zmieniać kokpit raz czasówka raz szosówka. Czy ktoś z rady najstarszych szperaczy zna nazwę czegoś takiego? to co miałem w wyobrazni to bylo to i okazalo sie tylko regulatorem naciągu do zmiany kola Ajusteurs Shimano SM-CB90 Inline QR | Chain Reaction Cycles czego i gdzie szukać, a moze nie ma czegoś takiego i mnie wyobraźnio pamięć zawodzi? Pisze tu bo chyba w forum hamulcowym to tylko przewaga xtr nad avidem itp

 

hasło do wyszukiwarki - "bike cable splitters"

m.in. http://www.sandsmachine.com/ac_cable.htm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nowy NS 27,5+ będzie nazywał się DJAMBO. :)

11987015_10152926049921511_5826288713680


_______________________________________

U Charge równie ciekawie...

Wszystkie nowe Cooker'y to już fabrycznie gotowe bezdętkowe 2,8" (27,5+) na 40mm obręczy, ale z zapasem na 3" laczki. Tutaj "na sztywno", w wersji "1". Reszta tutaj.

Charge-Bikes_Colour-Lab_Cooker-1-red_comCharge-Bikes_Colour-Lab_Cooker-1-red_alu
Charge-Bikes_Colour-Lab_Cooker-1-red_rea




Wtyczka też ze sporymi loozami na widełkach. Seryjnie Kenada Kwick Tendril i Maxxis Roamer o szerokości 42mm z beżowymi boczkami dla klasycznego wyglądu + miejsce na botniki. ;) Tu w najwyższej, tytanowej wersji "5", a w jednej z niższych wersji jest nawet w kolorze różowym. :P Wszystkie nowe modele już na stronie Charge.  

Charge-Bikes_Colour-Lab_Plug-5-raw-titanCharge-Bikes_Colour-Lab_Plug-5-raw-titan

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...