Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Beast of the East - co prawda w zupełnie innej odsłonie, alecz nazwa zobowiązuje

 

Hehe, kiedyś miałem - rocznik '97 jak mi się zdaje, jednak byłem przekonany, że obecnie przydomek ten zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla Władimira Władimirowicza. :D

 

gbUDhrA.jpg

 

 

Co się zaś tyczy Lewusa, dla ciekawych jeszcze przypomnienie i galeryjka nowego Slate:

 

http://theradavist.com/2015/06/a-quick-ride-on-cannondales-new-slate-all-road-suspension-road-bike/#20

 

 

Cannondale_Road-16-1335x890.jpg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sklep Rock and Road z Gdańska

Jak Prezes pisze - to nie nowość. Co do skuteczności nie wypowiem się, ale pewnie da się. Papiry mamy wtedy z Polszy co ułatwia gwarancję.

 

 

 

Choć pewnie ze skutecznością daleko im do.. L'Orda

Lord nie prowadzi sklepu tylko pomaga Nam jak mecenas dobrej stali z wysp :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż Lefty ze swym ogromem czydziestó milimetruf skokó razi po gałach tak zajawiam nowe Genesis'y. Więcej i szczegółowiej jutrem wieczornym, po osobistej wycieczce ku jaskinii gienka stallovego.

 

Nowy Longitude:

19291707182_1a7f9b29c6_z.jpg

 

18675200934_c289622d53_z.jpg

 

 

Croix de Fer:

19297710365_a1bc873532_z.jpg

 

 

27.5+(?) oraz Caribou:

19291717272_f364b4e935_b.jpg

 

Info za singletrackworld.com

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

A to nie jest tak ze lewy ma44 mm offsetu a 100 mm travel?

A ten biały Road bike cannondale podany Adamosa ma 30 mm travel

Edytowane przez HydraulicznyCyborg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, oglądałem, jeździłem - mowa o rowerze złożonym na tej ramie:
http://allegro.pl/rama-widelec-fat-bike-cr-mo-19-wroclaw-i5463619349.html

NIE JEST TO SYF Z TESCO!!

Jak dla mnie, jest ok.

Dziś mam dostać dokładniejszy rys z geo.

Efektywana długość górnej rury przy 50 cm podsiodłówce to 600 +/- 5mm

Rower złożony przez ludzi, którzy, na co dzień w zbrojach jeżdżą w terenie. Czyli mega krótki mostek, szeroka kiera. Chłopaki odstawiają na tym naprawdę dziwne rzeczy - bunny hopy, jakieś tam obroty. W niedzielę jadą nim zjeżdżać w trochę ciekawszym terenie. Chcą jak najbardziej rozpromować ten pomysł przynajmniej we wrocławskim środowisku ( a propos jadąc przez miasto zobaczyłem gościa na specu fatboy, i przypomniało mi się, że jest to tam u nich do obejrzenia). Już 4 fatbajk spotkany przezemnie w cywilu.

Całkiem przyjemnie się tym jechało, skakało, skręcało. Nie mam porównania do innych fatbików, ale chłopaki twierdzą, ze jest krótszy od konkurencji, porównywanej przez nich - moongosa, przez co jest
bardziej skoczny, i figlarny - i taki też był. W zakrętach raczej średnio stabilny.

Moje wrażenie z dziewiczej jazdy fat bikiem to – kosmiczna przyczepność, całkiem przyjemne zjeżdżanie ze schodów i jazda w mieście około 25 km/h – możliwa (myślałem, że jazda z taka prędkością jest niemożliwa).

Co, do jakości to jest to faktyczne cr - mo,  wykonane przez firmę, która robi im ramy do customów budowanych u nich w sklepie. Zamawiają je u nich już od 3 lat i ponoć nikt jeszcze nic nie reklamował. Z tego, co słyszałem na mieście jest to prawdą. Zresztą o samych sprzedających słyszałem wiele dobrego.

Generalnie kupili partie chyba około 100 ram i będą budować customowe faty do figlów  i wydziwień.

A i a propos ram i Taiwanu to pokazali mi taka stronę, ponoć wieluuuu
producentów się tu zaopatruje.

http://www.astroeng.com.tw/index.php

 

Pytajać jak sprawuje się nowy ns snabb, których w sklepie nei brakowało, dostałem odpowiedź "naklejki NS'a na tym rowerze sprawują sie bardzo dobrze"

 

 

Edytowane przez buchar69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i co ten Slate? Miał się upaćkać, no i prawie w ogóle (poza końcówką) się nie pobrudził...

__________________________________

Tak sobie jeszcze przeglądam Radavist'a, a tu taka fajna impreza przemknęła gdzieś koło nosa...

Trochę fajnego sprzęta i sporo zwałowych fotek: http://theradavist.com/2015/01/face-plants-frito-pies-crash-nationals-night-race/#1

Był handżar i proca...
Crash_Nationals-01-1335x889.jpg

Face plant...
Crash_Nationals-48-1335x889.jpg

Fajka pokoju...
Crash_Nationals-55-1335x889.jpg

A tu, trochę jak na Paprykarzu, w tym lokalu, gdzie duża pizza była wielkości 5 zeta... ;)
Crash_Nationals-65-1335x889.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Efektywana długość górnej rury przy 50 cm podsiodłówce to 600 +/- 5mm

Cena świetna, materiał jak najbardziej OK, nawet urok widelca można przeżyć (przy tej cenie) ale kompletnie nie rozumiem tego powyżej.
Rower do figli z 500 mm podsiodłówką? Może dla Gigantów pokroju Lorda czy Yarra...
Bo nam maluczkim 50cm to tak do żwirówki a nie fata....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe info od sprzedających.

Podsiodłowa 73 stopnie

sterowa 71 stopni

 

 

Cena świetna, materiał jak najbardziej OK, nawet urok widelca można przeżyć (przy tej cenie) ale kompletnie nie rozumiem tego powyżej.
Rower do figli z 500 mm podsiodłówką? Może dla Gigantów pokroju Lorda czy Yarra...
Bo nam maluczkim 50cm to tak do żwirówki a nie fata....

 

 

Widelec to badziew!

Ja przy swoich 180 cm, miałem krocze jakieś 15 cm na górną rurą, która delikatnie opada, a komin ma z 7 cm.

 

 

Mieli do tego fata jakieś sympatyczne cenowo kółka?

 

Oni twierdzili że bardzo, ja na fatowych kołach się nie znam ale słyszałem to;

"No i my planujemy bazowo za 2000, sprzedawać pomalowany farme set z kołami na tych bardzo fajnych i rozwojowych novatekach w których możesz zmieniać końcówki, a nie jak w ...."

 

 

W zakrętach raczej średnio stabilny.

...to przy szerokiej kierze i oponie jest podejrzane. Jakie opony miał?

 

Może źle to określiłem, ale w każdym razie nie umiałem przy około 20 km/h skręcić o 90 stopni wyłożony jak na Salsie, może to przez te szerokie kapcie, albo przez to że to fatbajk? Obecnie jeżdżący na tego typu sprzęcie może umieli by lepiej sie wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystkich czekających na gienkowe plotki muszę przeprosić ale nie dane mi było dziś jechać obadać jaskinię gienkową. Istnieje szansa na sukces w przyszłym tygodniu o ile ekipa się nie porozkłada chorobowo.

 

Jedyne co naprędce rzucę to: precz z aluwidłami do Longienków, Day One Decade z oponami 40c oraz Vagabond! Mmmmniaam Vagabond! ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hamburgerowy zlot Rangersów (takich trochę naszych leśników).

Mocno torbiarsko, no i z nową dyscypliną sportu. ;)


___________________________________

I jeszcze trochę OT polecę, bo fajnie znów widzieć Martyn'a Astona'a z bananem na gębie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze trochę OT polecę, bo fajnie znów widzieć Martyn'a Astona'a z bananem na gębie...

 

 

Banana to mieli wszyscy jak oglądali pierwszego Road Bike Party. Co ty dużo gadać Gość jest za######isty. No ale cóż życie... Co  zrobisz? Nic nie zrobisz.

Zostaje mu tylko mieć nadzieję na szybki rozwój medycyny i odkrywanie na nowo jazdy na specjalnym rowerze.

Swoją drogą rozkminianie mechanicznych aspektów maszyn dla niepełnosprawnych też musi być ciekawym doświadczeniem.

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..to ja sobie pozwolę podpatrzone w "pewnym zakładzie gdzieś w Paprykarzowie" gdzie szyjo torby do rowerów ;)
Normalnie podrzucił bym linka do artykułu  jak to wygląda od podszewki lub strony ale ..ani www nie skończone ani nikt jeszcze o Triglavie nie pisze ;)

DSCN1653.jpg

DSCN1660.jpg
(koszulka całkowicie przypadkowa :) )

DSCN1663.jpg

 

 

DSCN1666.jpg

DSCN1667.jpg

 

DSCN1647.jpg

c.d.n

 

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...