Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

 

(...) można by do jednej ramy 29er mieć dwa-trzy zestawy kół i przez to jeden mega-uniwersalny rower. Co jest oczywiście słabą namiastką posiadania kilku rowerów, ale czasem tak trzeba ;)

 

Mnie się ta opcja coraz mocniej podoba, ekonomicznie i logistycznie plusy, trzeba tylko na start w konkretną ramę zainwestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to oszołomienie publiki z powodu zmian w ofercie rowerowej.

W każdej dziedzinie (samochody, motocykle, elektrogadżety itd.) możliwość wyboru i szybkość zmian jest bez porównania większa.

Jak by ktoś jeszcze nie zauważył, to zysk i kreowanie potrzeb są motorem napędowym panującego nam systemu.

Za 5-10 lat do 5 standardów osi i tyluż formatów kół dojdą bicykle z napędem na wodór i podwodne faty z amortyzacją do eksploracji górskich rzek.

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to oszołomienie publiki z powodu zmian w ofercie rowerowej.

W każdej dziedzinie (samochody, motocykle, elektrogadżety itd.) możliwość wyboru i szybkość zmian jest bez porównania większa.

Jak by ktoś jeszcze nie zauważył, to zysk i kreowanie potrzeb są motorem napędowym panującego nam systemu.

Za 5-10 lat do 5 standardów osi i tyluż formatów kół dojdą bicykle z napędem na wodór i podwodne faty z amortyzacją do eksploracji górskich rzek.

Różnorodnośc jest ok, każdy skroi pod własne potrzeby jak wie co i jak, wkurzające jest to że wraz z coraz szybciej wprowadzanymi nowinkami spada jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soma wypuszcza nowego kierownika do wszelakiej maści monsterów

soma_hbar_gator_silv_mainview900.jpg

 

nawet fajnie pogięta:

 

– Width: 655mm at ends, center-to-center
– Width: 505mm at front of drops, center-to-center
– Width of flats on top: 340mm
– Center: 31.8mm
– Drops flare out at 20° angle

 

http://theradavist.com/2015/04/somas-new-gaping-gator-dirt-drop-handlebars/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jak by ktoś jeszcze nie zauważył, to zysk i kreowanie potrzeb są motorem napędowym panującego nam systemu. Za 5-10 lat do 5 standardów osi i tyluż formatów kół dojdą bicykle z napędem na wodór i podwodne faty z amortyzacją do eksploracji górskich rzek.

 

Nie marudajcie Panowie. Bo poprosze Prezesa, żęby wrzucił kilka stron skanów swojego katalogu rowerowych gratów "odniemca" z lat bodajże 30-tych ubiegłego wieku. Samych interfejsów korb jest tam chyba cuś koło 3 stron. Czymże zatem jest te KILKA rostawów osi i systemów kół na dzień dzisiejszy?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pompować opony/dętki fatów amoniakiem albo innym gazem lżejszym od powietrza

 

Widziałem kiedyś dyskusję na ten temat i zostało obliczone, że nawet w szerokich oponach pompowanych helem (ale jeszcze nie FAT) zysk wagowy byłby nie większy niż kilkanaście gram. Nawet gdyby wszystkie rurki wypełnić helem lub zostawić w nich próżnię to więcej zyskasz robiąc siku przed jazdą :teehee:

 

A co do pompowania amoniakiem to nie chciałbyś złapać kapcia i musieć tego wąchać jak ucieka :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zabawne jest to oszołomienie publiki z powodu zmian w ofercie rowerowej.

u .... a....

a i tak 90% użytkowników - w sumie potrzebuje  rowerowego compacta (golfa) na wet jeśli ma bentleya - to wykorzystuje go na poziomie golfa...

Tutaj zebrała się tzw. "elyta"  - ci co eksperymenta na żywym (swoim ) organiźmie i rowerze robią.

A kółka są dwa i pedały trza cisnąć - jak w "średniowieczu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ha ha ha ha! hahaha!
uhahahah! hahaha! haaa
uuu!11155011_399784493479582_365879818901071


no nie mogę, nie mogę.... hahahaha
uu no dobra... wiecie jak to to nazwali?

gravel.... PLUS
(bo wchodzi 29x2,0 lub 700x55)

hahahah uhahaha|k.. nie mogę nie mogę..! 
co robi marketing ludziom pod czachami!

:wallbash: 

ps: dla tych co myślą, że staremu odbiło: jeszcze miesiąc temu taki rower zwał się (i nadal byłby tak określony) monstercros, no ale teraz jest moda na "+"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Prezes nam się rubasznie pochichrał z powodu grawela plus(hehe faktycznie kasza we łbie) tak mnie dopadł atak szamotania pępka po przeczytaniu Trek'owego komunikatu...to, jak protekcjonalnie traktują swoich klientów nie mieści mi się w bani. A najlepsze, że ten njós nie został opublikowany pierwszym dniem kwietniowym! ;)

 

No bo proszę ja Was, jak można wycofywać szybkozłączkę z powodu ryzyka myknięcia przez kierkę jeśli sie jej uprzednio nie zapnie? Bo się wkręci w tarczę? Proszę o przerwę, a co jak delikwent zaciśnie hamulec a ten w efekcie "wyjmie" koło z haka z powodu dźwigni działającej na koło w zwykłej szpilce? Może lepiej niech zaczną wciskać ludziom idiotom szybkozłączkę na gumkę/sprężynkę* która zagwarantuję jej od-razu-zamykalność w momencie włożenia koła w hak? Albo od razu niech wrócą do czasów śruby piętnastki lub zamykacza imbusowego... 

 

Może jestem zbyt chamski, ale Sorry Batory: nie umiesz zapiąć poprawnie koła w rowerze - albo nie jeździj albo nie płacz że fajtnąłeś dzwona. Read the F*cking Manual! 

 

Więc jeśli ktoś potrzeboski w nową złączkę od Trek'a** to stwierdzam: 

 

StarTrekWomesTShirt_AccordingToMyCalcula

 

 

POZDRo-:ver

 

 

 

*  Montowali takie cuś w Gary Fisher'ach, ale za ciula nie mogę znaleźć foty u wuja gugiela.

** Aczkolwiek bon na gratisa to zawsze fajna sprawa  :icon_redface: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps: dla tych co myślą, że staremu odbiło: jeszcze miesiąc temu taki rower zwał się (i nadal byłby tak określony) monstercros, no ale teraz jest moda na "+"

 

 

Momo, panie Szanowny, no bo jak nazwać 29+ lub 27,5+ z barankiem? Śpieszę podpowiedzieć: Monster +   :laugh:

 

 

 

Czy chciałeś podlinkować o co chodzi z 650b+, 29+, Boost itepe itede?

 

TUTAJ

 

Warto poczytać komenty pod artykułem, najlepszy moim zdaniem: "dlaczego rower w stojaku zaczepiony jest za goleń sztycy a nie poniżej, jak Sram zaleca?" :D

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To jak starą syrenę sprzedać jako NoweRetro

Ludziska to mają, i to od dawna. Monstercros tak naprawdę (podobnie jak np 650b czy fat) zrodził się z potrzeby "zwykłego" rowerzysty.
Rzecz w tym, że od dziś to jest gravel PLUS (bo modne) a nie po staremu monstercros. No ale może rzeczywiście dla "mas" gravel plus brzmi lepiej.


@woojju, fajny ten jamis. Oni tacy zawsze skromni, takie niby nic. Pierwsze 650b seryjne, teraz skromnie wchodzą z plusem w stali i na pewno dużo taniej i bezz sztucznych ognii w porównaniu z np SIR9plus  ROSa9plus  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak sobie poczytałem trochę o tej cofce Trek'a i naszła mnie dręcząca myśl: czy Trek nie chce cwanym ruchem wprowadzić "nowego standardu szybkozłączki"?

 

Jak to możliwe, że "wadliwy" rychłoupinak jest na rynku od ponad piętnastu lat(tchórze nawet nie nazwą rzeczy po imieniu, zapewne dlatego że Ta Firma dostarcza im większości osprzętu) i nagle wielkie larum że może spowodować bubę? Coś mię tu nie pasi...

 

 

POZDRo-:ver

 

 

p.s.: Jamis smakowicie się jarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Może jestem zbyt chamski, ale Sorry Batory: nie umiesz zapiąć poprawnie koła w rowerze - albo nie jeździj albo nie płacz że fajtnąłeś dzwona. Read the F*cking Manual!


A może to też taka "akcja marketingowa" jest, w związku z wprowadzaniem nowych standardów przez Treka? Może znowu jakieś "rewolucyjne" rozwiązanie wymyślili i zaraz pokażą? ;)

 

SIR9plus


Chyba chodziło Ci ROS'a Prezesie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...