Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie lekki off, ale...Prezes skasuje jak coś.

 

To, że Panowie hołdują Fatom, CX i innym monsterom to nie należy zapominać o łydzie! Nie o watach i podjazdach x 30 (BLEEE) - tylko o wpleceniu treningu siłowego i km na kołach + najlepiej treningu na gumach (gimnastyka) i balans na plackach. 

Bo jak kupicie wymarzony rower, stal/tytan ochy achy, opony 4 cale, haki w brylantynie i h wie co jeszcze. Wybierzecie się poza swoje znane ścieżki (co nieczęste niestety) to bez siły, wytrzymałości i techniki zginiecie, albo na pierwszym poważnym podjeździe (pchać rower OchAch - wstyd), albo na pierwszym zjeździe. było tak na Paprykarzu, wśród wielu kolegów. 

Nie idźcie tylko w sprzęt i szydzenie z krosiarza. Bo przyjdzie taki, wsiądzie na wasz rower OchAch i tyle go widzieli, on podjedzie, a Wy będziecie atakować swój pierwszy poważny podjazd...z buta :)

Taki SzymonBajk szydzi z treningu ale on jeździ w hoooj i to widać po tym, że utrzyma koło Kwiatkowi ( :sorcerer: ).

 

Koniec OffTopu...temat i tak dryfuje bardziej w pokazywanie obręczy  :icon_confused: a nie kompletnych rowerów, a kiedyś tak było  :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z całym szacunkiem Skwarek...

 

NIGDY w życiu nie byłem na siłowni i nie planuję.

 

O ile jeździsz w różnych warunkach jakieś 12-15 tysiięcy kilometrów rocznie nie potrzebujesz się zaprawiać jak zawodowiec.

 

na razie to moja recepta na w sumie nienajgorsze wyjeżdżenie jak na nieścigającego się amatorzynę :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to się porobiło? Kącik nawoływania do częstszego katania lub ciężarkami rzucania? No z chęcią, ale jak mi ktoś najpierw wskaże jak pogodzić 40 godzinny tydzień pracy okraszony wychowem trójki brzdąców! Jak mi tu jeszcze kto jakąś poStravę zaserwuje to ostrzegam: uwaga na latające pedały!  :devil:  

 

A co z tymi wszystkimi co na rowerze mają przede wszystkim ubaw, a nie zawracaja sobie głowy nabitymi kilometrami? Jedyny powód dla którego mam licznik na Dejłanie jest banalny - kolorystycznie pasuje mi do ramy! Może mentalnością nadal tkwię w Małym Księciu ale około sztycy mi fruwają gradienty, odległości, kalorie, kadencje i inne liczbowe impotencje. Fajnie czasem się wywiedzieć ile natrzaskane zostało, ale wolę kolekcjonować widoki i wspomnienia a nie zapełniać cyferkami tabelki.

 

Abstrachując od tego, iż mentalnie wspomagam klub Back of the Pack Racing(ha, mechanik do dziś wspomina jak podczas jednego z rajdów znalazł mnie z dwójką towarszyszy w niecce nakreślonej bombką z czasów drugiej W. Ś., żłopiących napój energetyczny z południowych stoków), wolę się skupić na przygodzie per se a nie gonieniu i udowadnianiu kto ma większego...mięśnia. 

 

Dlatego do zobaczenia na Paprykarzu - jesli znajdziecie mnie na czole stawki to znak że jestem własnie dublowany, w przeciwnym razie będę z chęcią zbierać wszystkich w ogonie wycieczki i szukać śladów peletonu niczym Indianin sladów jaguara. Howgh manitou!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest też wynik styku z podłożem Chupy przy 13PSI - blisko 1m kw.

Sorewicz że się czepiam, ale to nie jest metr kwadratowy. Już wyjaśniam o co chodzi: metr kw. to może być kwadrat 1m x 1m czyli 100cm x 100cm, lecz 100cm kw. to może być kwadrat 10cm x 10cm.

Technikum mi chyba szkodzi... :)

Jeśli Anarchy uzna że ten post jest zbędny to śmiało można usuwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, Drogi Kumanie, wszystko dla ludziów a mój rant odnosił się raczej do takowego jak niżej Stravienia:  ;)

 

 

 

POZDRo-:ver

Wstyd mi sie przyznać, ale znam takich co włącza strave i petarda na follow the dog oby tylko sekundę urwać albo dwie.. Żenua

 

Btw Ty lepiej napisz kiedy cos kręcimy ? Jak dobrze pójdzie to za tydzień będę miał Dej Łana, to i na przełaj można sie wybrać ;)

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtas7

Że niby w starszych Staszkach z tyłu w ramę wlezie 2.8 cala? Mowy nie ma. Wiem, bo ludzik ode mnie z pracy ma Stache 7 z 2013 roku. Na rawce 25mm opona Hans Dampf 2.35 wchodzi dając u góry 3 mm zapasu z obu stron. Przy supporcie odrobinę więcej. Hans jest szeroki na swój wymiar, ale 60mm to nie 71mm.

 

A to ciekawe, może rama z 2013 jest inna? Chociaż wątpię. Ja mam Bontrager XR4 i XR3 29x2,3 na rawkach 23,5mm (fabryczne) i wygląda na to że jest jeszcze kupa miejsca. Zmierzę i zaraportuję.

Rozumiem że Twój ludzik to nie w Polsce? ;-) A jakie to obręcze 25mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy jeździ ile może, gdzie może i cieszy się kręceniem a wieczorem przy piwku niech wrzuci tu coś ciekawego. Ten wątek musi przetrwać :)

 

Mały off-top -> macie jakiś dobry patent na tylne widły i obierane z lakieru przez gumiacze? Dziś przy zakładaniu nano zauważyłem, że cały bezbarwny klar już jest starty. Została jeno farba. Między widłami a nano jest ok 3mm prześwitu, więc trochę błotka i tarka robi swoje ;/

wtb2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mocna folia! Są takie co gumę zetrze a folia wytrzyma (przynajmniej jakiś czas a potem wymiana). 
Nawet nie jakiś "zwykły oracal" po 30zł/m2 ale wersja mocarna po..300zł/m2.
Postaram się dowiedzieć jak chcesz nazwy w zaprzyjaźnionej pracowni. Wytrzymuje uderzenia łańcucha o widełki więc ocieranie lekkie oponą też powinna.

Lub dla hardckorowców wersja wooja - młotek, okrągły drewniany kołek (dąb, jesion lub insze twarde). Naprawdę to nie jest trudne, a żeby było śmieszniej - "wiele" się nie różni od niektórych działań w małych manufakturach ;)
Sam tak robiłem z gojirą...aż dałem dokończyć "blacharzowi" z "wyczuciem".. no i poszedł trójkąt do wymiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już tu kiedyś pisałem chyba-jak byłem po foliję do sarny to Pan mi pokazał tą drogą po "czysta", potem wyprowadził z budynku i pokazał auto. Rogiem zahaczył o tynk budynku. Był wgniot ale folia cała :) Ino ta kasa...
Ivan zaraz pewnie też poleci taką z nazwą od łopat śmigłowca czy jakoś tak (nigdy nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...