Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Ta ostatni taka fajna, tredna, na czasie... Dwóch tatusiów i żadnych oldskulowych mamuś, bo kto to widział w takie starodawne układy jak samiec+samica=rodzina uderzać :P

 

 

słuszną linię ma nasza władza

 

że tak klasyka zacytuję...

 

Szacunek...

I.

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dwóch tatusiów i żadnych oldskulowych mamuś


Mamuśki też są (wystarczy w linka kliknąć), tylko że bez przyczepek. :)

IMG_1824.jpg

 

można dostać te plastiki/półkoszyki pod bidon/pakunek na wideł?


Tego modelu, to chyba nawet w USA jeszcze nie ma w sklepach, ale w EU dostaniesz takie:

http://www.tritoncycles.co.uk/accessories-c11/water-bottles-cages-c139/salsa-anything-cage-p1326
http://www.gonebikingmad.co.uk/m9b0s407p342/SALSA-Anything-Cage
http://www.cyclemiles.co.uk/shop/free-parable-brand/gorilla-cage-for-bike-packing/#.VPb3OOE9_IU

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....coś czuję, że pójdą koszyki alu (lub z PA) z obciętymi rurkami i dorobionymi paskami rzepy...

Nie taniej wyciąć butelkę PET po wodzie lub kanister po mleku? Lub wygięty pręt obszyć materiałem?

 

Adamos mnie wyprzedził o sekundy :(

Edytowane przez Tofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

:)
Chłopaki bierę wszystkie od razu!
Tofi jak zawsze rozczulasz :*, zrób sobie z butelki pet taki jak na zdjęciu "koszyk" i wsadź w to litr, półtora wody na drogę, powodzenia!
Rambola powinno się czytać tylko po kilku głębszych (i nie dawać do czytania behapowcom!) :D

Może nie najtaniej ale najpewniej będzie jednak to zrobić z plastikowego koszyka (przede wszystkim pewne mocowanie do widła i jako taka sztywność), takiego jak no ten (zauważcie, że ma np mocowanie na kierę!) :

big_Koszyk_na_bidon_ABC-55.jpg?updated_a
Zobaczcie, że ma odpowiednie dno a po odcięciu obejmy do połowy zostają "uszy" idealne na przeplecenie taśmy ale też i trzymające stabilnie butle na boki. 
Całe 20zł :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@rambolbambol - masz jakieś fotki samodziału? O coś fabrycznego mi chodziło, żeby pogląd mieć i zobaczyć czy mi będzie pasować. Stówka za sam kabłąk ciut sporo, a jeszcze pokombinować trzeba :) Śrubkować fotelika tam i wewte dla zluzowania kabłąka mi się nie chce :)

 

@anarchy - miałem coś o tem na studiach. Nie pamiętam częstotliwości/rok ale coś podobnie :) Wytrwałości brak...

 

Pomyślimy, dzięki chłopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anarchy - imho, proste i skuteczne by były 2 płaskowniki alu wygięte, jeden w L,  drugi w U, połączone na dole w stylu 'końcówka L ze środkiem U'. Tylko pewnie luk end fil dość siermiężny :D 

A koszyki do przeróbek są w sam raz z Aliexpressa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Właśnie sobie korespendejszyn z Yarrem i wpadłem na taki pomysł - poliamid cięty z płyty na laserze, z lekkim podgięciem na koniec na gorąco (co jest dość proste), Można by uzyskać dokładnie taka ilość otworów pod taśmy i śrubki jak się chce, dobrać wysokość pod siebie a sam materiał wybitnie dobry i wytrzymały a i cenowo nie zabije. ha!


To kto pierwszy coś zrobi niech wrzuci w odpowiedni wątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszak na gaśnicę to całe 20zł :thumbsup:

 

@rambolbambol - masz jakieś fotki samodziału? O coś fabrycznego mi chodziło, żeby pogląd mieć i zobaczyć czy mi będzie pasować. Stówka za sam kabłąk ciut sporo, a jeszcze pokombinować trzeba :) Śrubkować fotelika tam i wewte dla zluzowania kabłąka mi się nie chce :)

Fotelik z pałąkiem i mocowaniem kupiłem używany z Allegro za 70zł a potem z OLX dokupiłem uszkodzony drugi fotelik (ze złamanym oparciem) za 30zł. Koniec końcem miałem 2 mocowania, 2 pałąki i jeden cały fotelik za 100pln. Samego pałąka za 100pln bym nie kupił. Niestety nie uchowała mi się fotka z tamtego czasu. Fotelik w szafie siedzi, bo dzieciaki się dwa zrobiły i wolą się przyczepą wozić.

 

Na OLX masz od groma fotelików z pałąkiem w standardzie Hamax w cenie 20-40zł.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dleczemu nie WTB i45? Szerokość przyzwoitsza. No i summa-summarum kto powiedział że na Norze nie da się bezdetki posadzić? Bo ja takową mam a tu mój osobisty, zdjęciowy tutek-historyjakrótka jak to-to popełnić ---> https://picasaweb.google.com/sargar.macreeve/GhettoTubelessOnKnardAndRabbitHoleTutorial

 

No to miłego czekania Lordzie, oby nie do nastepnego stulecia :icon_confused:

 

Szacunek...

I.

Fajny tutek, no nora to tez opcja. Jeszcze zapomniałem, jest przecież większy brat blunta, dually 45mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że takie coś, to by można nawet z jakiejś dużej sztywnej, plastikowej butelki/pojemnika/doniczki wyciąć, wzmocnić na tyłach, wykonać otwory, dokupić taśmy velcro i voila!

 

RK8065_460x300px.jpg

 

Patrzę na to i oczami wyobraźni widzę:

rura-pcv-75.jpg

Lekko powinno wyjść (o ile ma to jakieś znaczenie przy takiej ilości bagażu - ale chyba ma tym większe?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym czegoś w tym stylu: http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/akcesoria-samochodowe/stylizacja-wnetrza-samochodu/uchwyty/uchwyt-na-napoje-619099/

Problem w tym że owo jest na puszkę 0,33 (czyli małe) a komentarze sugerują jakość produktu na poziomie ićpanfhui. Podobne temu produkty będą na pewno tanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że produkt salsy jest robiony z jednoczęściowego odlewu nylonu który jest z natury b.mocnym materiałem. Lepienie czegoś z PP albo PVC nie gwarantuje moim zdaniem należytej trwałości. Pamiętajcie, że to nadaje się w zasadzie tylko do sztywniaków, wiec będzie narażone na duże wstrząsy.

 

btw.

 

Test Borealisa Echo

 

http://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/bikes/mountain-bikes/hardtail/product/review-borealis-echo-xx1-15-49271/

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w wieczór przed wyjazdem w zeszłym roku zmajstrowałem taką oto cokolwiek-skrzynkę:

 

7af731d4b773.jpg

 

Zwykły koszyk składający się z dwóch łuków powyginałem tak, że akurat obejmował decathlonowy śpiwór w wodoszczelnym worku. Dodałem pasek z zatrzaskiem i voila!

 

f711e1a59df0.jpg

 

Niestety brakuje podpórki od dołu i trochę się bagaż zsuwa, jeżeli nie jest mocno ściśnięty. Śpiwór da radę ścisnąć, ale z innymi gratami może być słabo. Na kolejną wyprawę coś dorobię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czytam ostatnie dwie strony wątku i widzę, że Polak to jednak nigdy nie zginie.

Zgadzam się w zupełnośći. Żadne ostatnio hasłu tutaj tak nie obudziło forumowiczów jak kwestia podstawy pod bagaż ;)


Karol, WOW! Choć zawsze byłem przeciwnikiem dociążania dolnej części amora.
Dwie propozycje na szybko - taśma puszczona od góry z boków pod spó dla podtrzymania lub prosty pasek poliamidu (nylonu) przykręcony do koszyka i zagięty (na gorąco) u dołu,  no a drugie - użycie tkaniny (np: Toughtek) na taśmach zabezpieczającej przed poślizgiem (uśmiechnij się na prywatnym to Ci podeślę pasek ;)) - trzyma GENIALNIE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...