Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Blast from the past panie Rambol...

 

AMP, Whyte PRST1... Ostało się chyba tylko na masową skale w motocyklach BMW pod nazwą Telelever.

 

Co zasię tyczy Lauf'a to nie widzę zastosowania. Może dla ścigantów, gdzie brak tłumienia powrotu przy minimalnym skoku (60mm) nie ma to znaczenia. Ale po jaką jasna choinkę dodawać kolejne cale niestłumionej laski pogo do 5 cali opon które same z siebie nie mają tłumienia?

 

Jak kto lubi, ja jestem zdecydowanie na NIE :)

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

I jeszcze Fyxation ze swoim 29+/Tłuściochem w wunglu. Wygląda niesamowicioe podobnie do Fatback'a. Czyżby ta sama open form z CN/TW  :icon_mrgreen: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie widła od Laufa.

Pewnie przy pierwszej jeździe gromko trzeszczą te karbonowe płaskowniki :D W zasadzie albo jest to bardzo sztywne i niewiele amortyzuje, albo jest elastyczne i węglowe płytki pracują na granicy wytrzymałości...

Edytowane przez djzatorze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten Lauf to jakiś "laugh" jest, jakoś wogóle nie mogę się masturbować przy nim...nie wiem czy przemawia przeze mnie esteta czy zgred ale wygląda mi to ciężko optycznie i tak jak pisał Ivan - na po co to komu?

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu taki Lauf?

 

Załóżmy, że nazywasz się Bruce Wayne.

Po ciężkiej nocy biegania w getrach i pelerynie po budynkach Raciborza czy innego Gotham i ratowania świata postanowiłeś się zrelaksować. Ściągasz zbrojone kewlarem getry, odpinasz pelerynę, zdejmujesz maskę i wbijasz się w getry z Lidla, żeby sobie trochę popedałować przed pracą w Wayne Enterprises.

W garażu stoi najnowszy model Batmobilu, zrobiony na płycie podłogowej Jelcza, zaraz obok Lamborghini Aventador a między nimi rower. Czarna, kanciasta, chińska rama zamówiona z Alibaby i przyczepiony do niej „RockShox, Fox czy inny Santour”. Nie ... Zastanawiasz się, co to właściwie jest to coś przyczepione z przodu roweru. Pytasz się Alfreda.

Stary wierny kamerdyner stwierdza z wyjątkowo czystym brytyjskim akcentem, że to Lauf i że Panicz Wayne nie będzie paradować na czymś, co burzy ciężko wypracowany paradygmat postaci mrocznego rycerza. Spuszczasz głowę, przeklinasz po cichu swój los i jedziesz po bułki. Przecież tyle się narobiłeś, żeby wygrać na Allegro aukcję z tym amorkiem „RockShox, Fox czy inny Santour”.

 

Są po prostu ludzie, którym nie przystoi mieć zwykłego amortyzatora w rowerze. To są ci sami, co myją swoje auta w wodzie Evian, używają jednorazowych maszynek do golenia jednorazowo i których koty cierpią na wzdęcia od nadmiaru kawioru.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... a tak bardziej do rzeczy, jeśli jesteś ścigantem, który liczy każdą dziesiętną część grama i poszukuje tylko minimalnego odciążęnia anorektycznych nadgarstków i tak samo minimalnej poprawy kontaktu części gumowej jego koła z częścią organiczno-mineralną naszej Matki-Ziemi to jak najbardziej.

 

W przeciwnym wypadku don't bother...

 

Delikatnie przypominam, że tu jest "inny przypadek" kolego  Rambol i nie będę tolerował krosiarskich, wagomirskich i ściganckich wrzutek.

 

Żeby mi to było PRZEDostani raz :P

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mama wie, że ćpiesz? ;)

Mama wie, że tak mam, ale nie ćpię, jak Bozię kocham. Podobno po pijaku umiem XVII-wieczną staropolszczyzną władać. A w stanie, gdy ostatni dżentelmeni na poziomie, nie sa już w pione, używam nawet XII-wieczych jerów.

Zawsze uważałem, że pójście na elektronikę i telekomunikacje to był błąd. Trzeba było pójść na psychotropię albo psychopatię ... czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

panSocjolog, dnia 28 Sty 2015 - 4:39 PM, napisał: Ja myślałem że ludzie się na fatach ostro ścigają, w takim np. Rovaniemi 150, a tu się z forum dowiaduję że w zawodach nie wystartujesz... Spójrz na piąte i dziesiąte miejsce w wynikach.

 

A, tam! Ja mam zamiar grubo atakować najbliższe Lotto Poland Bike!

 

 

 

Zawsze uważałem, że pójście na elektronikę i telekomunikacje to był błąd

 

Nie przesadzaj. Ja też jestem radiotelegrafistom :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Spójrz na piąte i dziesiąte miejsce w wynikach.

Jak na wyścig po plaży do kórych faty są stworzone i dibest to IMO średnio w porywach do słabo :)

 

Zaczynajom mi się niebezpiecznie podobać takie wynalazki co to co rusz tu wrzucacie, ale tylko z takimi pogiętymi górrurkami jak tu - WTF :D

 

4682103914_167c18e448.jpg

www.vandesselcycles.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowitołJak na wyścig po plaży do kórych faty są stworzone i dibest to IMO średnio w porywach do słabo :)

Battle on the beach to nie jest wyścig po miękkim piasku. Zobaczysz tam faty bo są to nieoficjalne mistrzostwa jukej na facie, ale zobaczysz tam tez mtb i przelaje.

Ja w tym roku startuje moja Genezą single speed ;) będę sie cieszyl z miejsca w trzeciej setce

 

http://vimeo.com/89404194

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ścigaństwa? No ale jakże tak Tovarzyszu, ja już Ci maszynę sklepałem wagomirsko-rejserską..:

 

PHAT.jpg

 

Szkodnik że nie pokręcimy, poślemy szyszkę w błocie czejsowym upapraną ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 paczki za pierwszego fata? Po tej stronie Atlantyku?

 

Dzięki Brachu - nie ma jak pomóc w wyborze nowego widła do HaeL'a i Longienka takowego rzucając spannera w robotę ;)  

 

 

Ale kusi, pomimo iż to jedynie otyły brat makroszrota!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...