Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

@thomasz  - myślałem nad tym (ciekawe czy w PL gdzieś to dostać można, ew jak to się u nas nazywa) , ale w 'międzyczasie' prezes zapowiedział 'że ma pomysła', więc grzecznie czekam ;)

Czy to nie jest taki wspomagacz, tylko hmmm w wersji budżetowej?

 

http://jastabike.pl/pl/p/WSPOMAGACZ-HAMULCA-TECHNIC-ONE-CLB-K57/2592

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kubim, nie. Powiem więcej - to jest pomniejszacz mocy :) W dodatku koło 50-70zł za sztukę(!) czyli nie taki budżetowy....
Dla V-ek (czy mechaników) klamki szosowe teoretycznie dają dużo większą siłę ścisku (dłuższe ramię  klamki, krótsza dźwignia linki), ale coś za coś - klamki szosowe ciągną mniejszą ilość linki i V-ki muszą być bardzo blisko ustawione do obręczy.  A czasem bywa tak, że wręcz "brakuje" klamki by docisnąć klocki do obręczy.
I ten ślimak, kółko, reduktor poprzez przejście linki z małego okręgu na duży redukuje siłę a zwiększa ilość ciągniętej linki (odsuwają się klocki od obręczy, poprawa modulacja)
uffff

A co to jest to z Twojego linku - za cholerę nie wiem :D

Ps: O PsiaKość! Dopatrzyłem się ostatniego jpga na stronie sklepu a tam ten rysunek:

0d81bcb424111ddc24602f50c3b50b48.jpg

Czyli to jest taki reduktor! Za 8zł?!  Akcja: BRAĆ BRAĆ BRAĆ!

Ps2: Jedyne co mnie zastanawia to konstrukcja tego, a dokładniej brak jakiegoś widocznego sposobu zamykania, zakręcania. No ale za 8zł... brać brać brać!

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ps. canti rlz

 

Chyba wisząc na ścianie w szopie :P

 

 

Jest akcja do zrobienia panowie... Kolega z pracy szuka stalowego, dyskowego, najchętniej z piasta wielogiegową Potwornoprzełajowco-Szosowca...

 

Tak za 10-12 stówek funiaczy. Mam 2 dni na to aby namieszać mu w głowie (jak ja lubie takie trollowanie :icon_mrgreen: ) i żeby zrezygnował z tego Cooper'a

 

bf4ed9851fa7d908aec28916d23d876d.jpg

 

Nie żeby cos złego z nim było, ale tak sobie chcę mu namieszać :)

 

Szpecyfikacja, jak by koguś zaintere-re:  http://www.cooperbikes.com/bikes/2/Monaco

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. jeśli wybrał coś takiego co pachnie klasyką (choć jak na klasykę bez łączników i nie trzepak) to trzeba mu coś podobnego zapodać..
Wiesz, że za 6tys złociszy ja bym kusił się o budowę customa na Rychtarskiego ramie.
Doszło do tego, że więcej ram (które prezentują) idzie do ludzi na Zachód niż zostaje w Polsce. A przełaj(podobnie jak szosa) to świat Rychtarskiego i wtopy by nie było.
Bo kupować kompletny rower? nuuuudaaaa!


zerkam w specyfikację - kąt główki ramy.. 79,19*??? ...do poziomej rury?
k... skąd oni się wzięli???
To jest bardzo dobry powód by wybić ten rower z głowy!


A nowy Gienek na 2014? za 950funta?
Co prawda nie ma siodła brooksa ani sterów wcsa (a przy tym obręcze alexa?), ale pewna geo, ładny, klasyczny trzepak, klasyczne malowanie.
day-one-alfine-8.jpg

 

(wreszcie genesis zaktualizował stronę, wow)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyczny trzepak

 

że niby monitor mi krzywo stoi na stole ? ;)  ja tam widzę dobre pochylenie , że można by sanki rozpędzić ;)

 

prosto ma być :woot:  , masz kolejny powód żeby wybijać z głowy :D

 

 

 

@kubim  , dzięki dobre znalezisko , przetestuję.....a potem połączę to z patentem od prezesa i  przód będzie łapał poślizg na suchym..jednym palcem :D

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Popieram głos Prezesa. Trochę tego przeglądam w ostatnim czasie i szczerze mówiąc, to z tym budżetem, też pewnie pokusiłbym się o...customa. :)

I zapewne u Rychtara wyszłoby taniej, niż w jakiekolwiek manufakturce tam u Was, w Albionie.

Ivan, a trochę więcej danych jakbyś zapodał. Jaki rozmiar, prześwity i czy koniecznie musi być pod piastę wielobiegową? Bo w tym budżecie trochę okazji można trafić.

Tutaj np. jeden pacjent chce 1200 funia z CdF'a z nierdzewki. Macie chyba też w końcu dystrybutora Somy na miejscu (dokładnie w Edynburgu - ten sprzedawca na ebay'u), więc może jaki Double Cross, albo Volverine na Tange. Ja tradycyjnie, z gotowców w tym budżecie dorzuciłbym jeszcze do zestawienia Escapade (nowe mają być w marcu) i Traitor Crusade (starsze modele z 2012 na Columbus Thron są do dostania w którymś z berlińskich sklepów, nie mogę teraz znaleźć).

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D  na tej aukcji, najpierw szczena mi opadła, bo to takie zdjęcia na żywo, więc lepsiejsze niż od producenta..

 

a potem pacze na przednie koło...na powiększeniu i se myślę  'ale zajedwiabiaaszczy wentyl' :D :D

 

 

btw, czy nowy Escapade nadal  ma syndrom procy ? ;)

 

edit: dobra, widzę że ma, dla mnie raczej odpada

 

 

a co do budżetu to też dorzucę swoje 'słowo na niedzielę' - też bym się udał z nim do  Rychtarskiego lub Orłowskiego, podejrzewam że za połowę tej kwoty można poważnie rozmawiać, co by miało sens, bo reszta $$ potrzebna przecież na osprzęt ;)

Edytowane przez RafalxM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
btw, czy nowy Escapade nadal ma syndrom procy

 

Nie sądzę, żeby tam były jakieś zmiany, ale trzeba poczekać, aż będą dostępne.

 

I coście się tak tego monostay'a czepili? Czy on na tym krótkim odcinku nie będzie podobnie sztywny do dwóch rurek z poprzeczką, a praca góra-dół nie będzie bardziej zależała od dolnych piór i mocowania koła w haku?

______________________________

 

A pamiętacie Civilian'a? Patrzcie, co wygrzebalem na amazon'ie: http://www.amazon.com/Civilian-Bicycle-Co-Frameset-Podium/dp/B00EUZXSB4

 

Mój rozmiar i do to z widelcem! Gdyby nie to, że stoi za Wielką Wodą, już bym się logował na PayPal'a. ;)

 

LRLV-Super-dlux.jpeg

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to sobie tak patrzę na to produkcje i w każdej czegoś brakuje, mnie osobiście razi prowadzenie tej linki przy ramie , nie wiem...czy to taka wielka filozofia puścić w ramie wszystko co się da ? ;)

 

czy w czymś to przeszkadza a ja jestem tego nieświadomy ?

 

dzisiaj Yarr podesłał mi takowego pomysła no i też wszystko fajnie, ale też te kable ...jakby mi były do czegoś potrzebne ;) :

 

 

Singular Peregrine, prawie ideał na mufach i pod koło 29, no coś dla mnie!

nawet wspomniane kable już przeboleję....to nie, nie da się - wstrzymali produkcję bo się nie wyrabiają...chyba mają polskie korzenie, bo coś źle kombinują :D

ed0f69934a7bd1a3d9d5a0f1d503512d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..ale za cenę peregraina (od zawsze śliczny) masz dokładnie Rychtarskiego, i jeszcze kable środkiem Ci puszczą ;) , i haki z nierdzewki dołożą (choć nie jestem pewien czy nie za dopłatą).
A po prawdzie zrobiliśmy się wybredni, bardzo..
 


Adamos, ja bym brał. Jeżeli tylko geo i design Ci leży..
Choć pamiętaj, że u nas, za złotówki kupisz ramiaka awola. Mniej CXa, więcej potwora, ale rama naprawdę ładnie wykonana. Wg tych co mają: waga koło 2350g a wchodzi 55mm opony (sporo).
No i umówmy się, to nie szpec, to awol ;)
(zaryzykuję nawet, że pomiędzy np Vaya a Awolem, wybrałbym tego drugiego)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ja wiem Panowie, że macie własne Czarne Konie i preferencje ale oczywistych typów (jak CdF czy Escapade) prosze mi nie zapodawać, bo to juz dawno sprawdzone, przedyskutowane i przewałkowane :P

 

BTW, nowe malowanie Gienków jest wręcz WSTRĘTNE, poza tym z Renoldsa 725, a już gwoździem do trumny jest stylistyczne faux pass z węglowymi widelcami. No comment :down:

 

Liczyłem raczej na takie znalazki ja CdF z niedzerwki - piękne dzieki za sugestię Adamos, przedłużyłem aby pacjent nabierał wątpliwości.

 

Przedłużyłem również ostatniego wynalazka od Miszcza R. via RafalxM. A'propos Peregrine wypadł z oferty Singular'a gdyż byłyby 3 drop bary z zacieciem potworno-przełajowym dostepne. Gryphon, nowy Kite i Wędrowny. Pisałem o tym kilka stron wcześniej, z reszta informacja ciagle wisi na stronie Singularów. Pozostały jakieś resztki magazynowe i rynek wtórny.

 

 

AWOL'a też dyskutowałem z gościem, z tym że on również nie ulega "magii" wszywki PSz... Nie żeby był jakiś Antyszpecoski jak ja, ale jak sam mówi nie byłby to jego pierwszy wybór roweru...

 

A w temacie "nieco wiecej danych". Kileś mojej postury i budowy. Chyba nawet mamy ten sam wzrost w granicach 1-2 centymetrów, ale bardziej z klasycznym, katalogowym nastawieniem co do wymarów ram a nie tak jak ja - im dłużej, tym lepiej.

 

Bardzo podobaja mu sie niezaburzone linie ramy będace wypadkową zastosowania piasty wielobiegowej.

 

Siodło Brooks to nie obowiązek, bo i tak sobie zamieni ... na Brooks'a :w00t:

 

Natenczas tyle, chyba cos spożyję i wyskoczę pokrecic. Akurat przestało padać :icon_cool:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piękne stalowce żeście zapodali panowie.

Rafale ale o co chodzi z tą procą? Że niby brak sztwnosci? Jak bozia da to na sp2015 brykniesz sie na moim coticu. Jak tam braku sztywności nie zauważam. Na dodatek możesz wsadzić kapcie do 42mm na koła 29er wiec czego więcej potrzeba. Jedynie co, to cotic mógłby ładniej wykańczać ramy jakimiś klasycznymi mufami. Było by bardziej smacznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ivan, nie zapodawałem KVA w gienka bo sam określiłeś pułap cenowy - 1100 funta za całość a nie za samą ramę. No wybacz....
Zamawiaj Rychtara, zrób swoje malowanie, linki jak chcesz, haki jakie chcesz. I wydasz koło 500 -600 funta max, drugie tyle na resztę. Albo i więcej skoro nierdzewka gienka nagle też jest rozważana.
No i (wybacz Rafał) ale jak chcesz pokazywać prace Mistrza R to zapodawaj świeże prace a nie sprzed 15 lat :) Kilka przewinęło się przez to forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co z tym, o którym szeptali w kuluarach, przełaju/monsterze? 
 

 

nie słyszałem o tym pomyśle ale mogliby w sumie uzupełnić portfolio o takowy.

 

BTW. Ostatnio pojawiła się dość przychylna recenzja ich stalowego ęduraka HT

 

http://enduro-mtb.com/en/back-issue-the-ns-bikes-eccentric-enduro-hardtail-review/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nowy stalowy Analog od naszego enes bajksa. Fajna minimalistyczna geometria. Szkoda, że się nie pokusili o zintegrowanie sztycy podsiodłowej (tu przynajmniej pod kolor jest).  

 

p4pb11655036.jpg

 

 

Jaki kurtka nowy???? Analog jest w ofercie NS'a już przynajmniej od 3 jeśli nie 4 sezonów... Jeszcze jak byłem na etapie all fixed tośmy go z Graboskim rozkminiali...

 

Prezesie 10-12 stówek owszem, ale ów przez Adamosa pokazany to startuje od 1200 funiacza za cały rower. Więc się nada.

 

Sugestię z Rychtarem także przekazałem i guess what zasugerowałem, że jest tam, na miejscu pewien Niezwykle Uprzejmy i Uczynny Zawodnik, który z chęcia popatrzy Mistrzowi R. na ręce czy sterówki nie polutuje w miejscu suportu ;)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Liczyłem raczej na takie znalazki ja CdF z niedzerwki - piękne dzieki za sugestię Adamos, przedłużyłem aby pacjent nabierał wątpliwości.

 

 

Prezesie 10-12 stówek owszem, ale ów przez Adamosa pokazany to startuje od 1200 funiacza za cały rower. Więc się nada.

cholera albo ja razem z dniem ciemny za szybko się robię na umyśle albo Wy o innym CdFie mówicie

http://www.genesisbikes.co.uk/bikes/adventure/frames/croix-de-fer-stainless-frameset

rama, nie rower, rama....

 

 

A rower? Proszzz: http://www.genesisbikes.co.uk/bikes/adventure/b-road/croix-de-fer-stainless

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Spokojnie Prezesie, pogotowie juz w drodze :P

 

Ja się odnoszę do TEGO: -----> http://www.ebay.co.uk/itm/Genesis-Croix-De-Fer-931-Custom-56cm-Cyclocross-Touring-Road-Bike-/121484765846?pt=UK_Bikes_GL&hash=item1c490e6a96

 

A to-to właśnie Adamos zapodał :)

 

 

Juz wszystko glama?

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...