Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

A przecie Kona takiego klunkerza od lat w stali rzeżbi HumuHumu czy jakoś tak...i Transition chyba ostatnio też.

Ja to się bardziej smucę, że temu podobnych u nas, od ręki w każdym z rowerami ni chuchu...

Swobo Scofflaw - Reynoldsik 531, haki Tange, z luzem łyka 42c, a w przypadku niektórych laczków 45c, $1199 zobrazkowany. :)

906348_811940595524310_61663141965396772
10626647_811826675535702_440061279564903
10550041_812284678823235_391644297206790
NEW_GEOMETRY_SCOFFLAW_1024x1024.jpg?v=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo za pomysł , gwizdy za wykonanie ;)

Rafał, mylisz się, dużo ładniejszy jest tylni hak. Poezja glinu.

Nie posmakowaliście, a już mówicie, że niedobre. Ale jak to się mówi ... jak nie rdzewieje, to już nie rower?

 

A ja sobie myślę, że jeśli Trek pójdzie w tym kierunku, to mnie kupił. Trek Sawyer owszem lepszy, ale: już nie produkowany, drogi, nie dla Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

nie Stary, pod przykrywką ciekawej linii i bezczelnie wykorzystując nostalgiczną duszę co niektórych Glinowców wydali model być może i o ciekawej formie ale beznadziejnym wykonaniu
W czasach gdy nawet alu wygląda jak karbon i ciężko wskazać miejsca łączenia ta rama wygląda jak by ją spawali w Mielcu, i to z dekadę temu. W sumie pokazałeś "markowy" odpowiednik tamtego stalowego potwora którym się już tu zachwycałeś (stalowej paskudy niewartej kupna - to mówię ja, anarchy)
Jest jednak "subtelna" różnica między prostotą a prymitywizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu umiem się zachwycać tylko i wyłącznie rowerami pasującymi pod moją urodę i geometrię (patrz avatar) :thumbsup:

 

BTW nietypowości rowerów, to rambolbambolowa Cobia znów przeżywa metamorfozę - supergięta, superdługa kierownica w drodze i poszukiwanie siodła. Brooks Team Pro niestety odpadł z idei, bo ludzie w UK projektują te siodła dla osobników o wyjątkowo krótkich tułowiach lub pod rowery z dużą ramą. Nawet z niebanalnym offsetem sztycy, siodło w MTB jest zawsze "za bardzo z przodu". Wymarzony miodowo-miedziany Team Pro poszedł jednak w dobre ręcę i mam nadzieję, że jego nowy właściciel niedługo ucieszy nasze oczy fotografią roweru, do którego to siodło pasuje znacznie bardziej.

 

Jakieś pomysły na niedrogie i wygodne, niebanalne siodło?

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jakieś pomysły na niedrogie i wygodne, niebanalne siodło?

kup jakąś wygodną ledżendę, jak  rolls, turbo czy insze kołatajstwo, lub pewnika wygody jak np pure i obciągnij skórą... Ani wielkie koszty, ani trudna sztuka a nowa umiejętność obciągania zawsze w cenie :D
a na początek poćwicz na tym co masz w domu, na strych poniszczonych gratach, choć w sumie jak miało by to być do takiego treka jak wyżej to nie ćwicz, idź na żywioł, i tak wyjdzie ładniej niż ta rama :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam,

 

No w Polszcze to mało-kto ma doświadczenia z tłustymi a już z półtłustymi oponami to prawie nikt...

 

Garść moich doświadczeń w jeździe po śniegu:

 

 

 

 

 

Trzeba szukać na agielskojęzycznych forach, a najlepiej na emtebeerze

 

Szacunek...

I.

Ja także nie mam doświadczenia z oponami tłustymi. Moje zabawy zakończyły się na 26x2,25 . Jednak myślę, że mam olbrzymie doświadczenie w jeździe po śniegu i wszelkich jego odmianach. Podobno eskimosi potrafią rozpoznać i nazwać ponad 60 jego odmian. Ja nie jestem taki dobry. Moja wiedza kończy się na kilkunastu rodzajach.

Przemilczę te rodzaje w których da się jeździć.

Wyzwaniem są warunki nieprzejezdne lub słabo przejezdne. Do nich zaliczyłbym

- czarny lód czyli sytuację kiedy to sucha droga pokrywa się cieniutką warstwą przezroczystego lodu. Praktycznie w takich warunkach można jeździć tylko na kolcowanych oponach a przy tym należy unikać podpierania się stopą.

- śnieg przemielony przez koła samochodów pod którą jest warstwa lodu. Kolce nie sięgają lodu a śnieg jest tak miałki jak najbardziej drobny piasek

- śnieg w czasie odwilży kiedy to jest bardzo nasiąknięty wodą ale jeszcze nie jest błotem pośniegowym.

- zmrożone i przewiane koleiny śnieżne. Przeważnie na wiosnę kiedy to temperatura skacze mocno w okolicach zera.

-Podczas jazdy na drogach pozaszlakowych najbardziej można doskwiera jego głębokość i warto poczekać aż po lekkiej odwilży przyjdą mrozy, które scepentują warstwę wierzchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

no nie Rambolu, ja myślałem o czymś w tym guście:

busyman-bicycles-3.jpg  leh-sply-mfg-18.jpg

 

Leh-Seats-Custom-leather-bike-saddles-se

Niektóre, być może, zbyt wyrafinowane jak do Twojej facjaty, ale o czymś takim myślałem.
Ewentualnie kup starego brooksa i daj jakiemuś zdolnemu do wyrzeźbienia:

 

brooks1.jpg

 brooks-carved.jpg


a na śnieg polecam ... K.Bush "50 words for snow" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Podczas obciągania skórą należy pamiętać o takim detalu jak śruba naciągowa. Bez niej każda skóra będzie wisieć jak na anorektyczce.

wszystko zależy od grubości skóry, a że obciąganie na ogół robi się na gąbkę to i skóra nie może być gruba jak w brooksie, i w takim przypadku praktycznie żaden "wielki" jakiego prace znam nie stosuje nic.
Sam kiedyś zrobiłem sobie taki pomocnik do naciągania:
DSCN2029a.JPG

Ale przy kolejnym siodle naciągałem już "z ręki" i to spokojnie wystarczy. Bardzo ważna w tym wszystkim jest skóra i jej jakość -żadna tam włoska jagnięcina z allegro (chyba, że do nauki), czy tapicerska dwoina, tylko dobry kawałek licówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

busyman-bicycles-3.jpg

U nas niektóre co twarsze koty osiedlowe mają właśnie takie futerko. Niestety takiego kota ani nie idzie przejechać autem ani upolować. 9 żyć ma zwykły kot, te prawdopodobnie są nieśmiertelne. Składają się głównie z nieparzytej liczby łap, wyżej wymienionego futra-skóry, zaropniałych ślepii, sznyt i strupów, ostrych pazurów i gryzącego piżmowego zapachu występującego na długo przed jak i po kocie. Żywią się zabłąkanymi psami i odpadami azbestowymi. Inne udomowione koty unikają tych jak ognia. Potrafią ogłuszyć i zgwałcić rottweilera. Wśród ludzi akceptację uzyskują jedynie u najwonniejszych meneli, za którymi się czasem przemieszczają.

 

A sznyty i grawerki umiem robić! Mam profesjonalnego Dremela i na studiach dorabiałem ryjąc w szklankach i talerzykach życzenia.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... w sumie taki kot nie byłby zły, w dodatku łapy ściągasz w dół i owijasz wokół sztycy aż klej doschnie ( i nie musisz robić takiego ustrojstwa jak ja)
A potem dremelem po tych zaropiałych oczach
czekamy na efekty pracy Rambol! My,Towarzystwo Bezpańskich Kotów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@rambolbambol

A takie?

Wyprawka z aligatorka, a i do trąbki nieźle kolorystycznie spasuje...

Materiały można zakupić tutaj.

bikeseat2.jpg


Ewentualnie takie, dla prawdziwych mężczyzn - jedziesz i przeżuwasz pszczoły. ;)

Bees.jpg


___________________________________________________________________

Echa IB14 - The Lo- Co-Motion Divide.

Reszta fajności z tej manufaktury na bajkrumorach.

2015-CoMotion-divide-29-touring-adventur
2015-CoMotion-divide-29-touring-adventur
2015-CoMotion-divide-29-touring-adventur
2015-CoMotion-divide-29-touring-adventur
 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Klunkersowość, skoczność, ładność ... wszystko mi tu pasuje.

 

A cena :P?

 

Obawiam się, że niestarczyłoby nawet jak byś zastawił obie nerki, pół wątroby i prawe oko...

 

W końcu to jest produkt premium z samej, najwyzszej półeczki...

 

36-er to oczywiście KOLEJNY odgrzany kotlet w tym temacie ale who caress :icon_mrgreen: ...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż masowa (lub zamiana na Black Sheep Darkness):

  • Nerkę sprzedam. Przebieg 30 lat. Regularnie płukana dobrym piwem.
  • Prawe oko tanio. Stan dobry. -0.5 dioptrii i delikatny astygmatyzm. Rzadki model z Tritanomalią.
  • Przy zakupie obu - pół wątroby gratis.

@IvanMTB

Kotlet odgrzewany czy nie, ale takim 36erem orałbym okoliczne lasy, jak dzika świnia w poszukiwaniu żołędzi!

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...