Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] na zamówienie


RafalSBK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Widzę że muszę pomyśleć o wznowieniu produkcji stojaków, coraz więcej osób się o nie wypytuje.

 

Kwestia wysyłki i pakowania, sam nie mam za bardzo czasu się tym zajmować i muszę kogoś ogarnąć kto by się tym zajął.

 

Przydało by się również jakieś ładne opakowanie. wcześniej owijałem stojaki kartonami ze sklepu meblowego, ale nie wyglądało to zbyt profesjonalnie, dwa razy się zdarzyło że klient otrzymał stojak w rozerwanym opakowaniu, a stojaki były całe porysowane.

Wiecie gdzie można zamówić jakieś kartony pod wymiar? i jaki był by koszt?

 

I jeszcze nie wiem którą firmę kurierską wybrać. z UPS miałem wielkie problemy. Z DPD było trochę lepiej, ale też narzekali że to przedmioty metalowe z ostrymi krawędziami itp.

Wiecie coś może o firmie DB Schenker ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co dla mnie to on może być wysłany w kartonie, jak się go dobrze zabezpieczy np. pianką do panel, oklei taśmą pakową i dopiero wpakuje w karton to przetrwa długą drogę:)

Nawet jakbyś go wpakował w pudełko tekturowe to miało by sens gdybyś dodatkowo wpakował dom niego styropian.

Masz jakieś fotki takiej finalnej wersji?

Sam go malujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

301a3ac4fa03b67agen.jpg

 

75ca0fc168f1e57fgen.jpg

 

fe14f01314dfcabagen.jpg

 

009248498f54bd47gen.jpg

 

6217f29b84ea2e34gen.jpg

 

750028a9e64120a7gen.jpg

 

Cena ok 150zł z wysyłką.

 

Muszę jeszcze dopracować kilka szczegółów, więc następne 30 sztuk będzie trochę inaczej wyglądać.

 

Wcześniej malowałem sam pistoletem, ale proszkowo będzie to kosztowało ok 15zł od sztuki podstawowymi farbami, więc kolejne stojaki będą już malowane proszkowo.

 

Jakieś propozycje co do koloru?

 

Czy dali byś cie 10zł więcej za stojak, gdyby był pomalowany farbą proszkową z jakaś fajną strukturą?

Taki sprzęt i tak się brudzi i obdrapuje więc nie wiem czy jest sens się tak spuszczać nad tym malowaniem.

 

I jeszcze zastanawiam się nad tą rurą po której przesuwa się mocowanie na rower. Obecnie jest wykonana ze zwykłej stali, ale mogę ja zrobić ze stali nierdzewnej.

Zaletą rury ze zwykłej stali jest niska cena ok 6zł/mb, ale jest podatna na rdzewienie, ja sobie tak z tym radzę ze raz na pół roku przeciągnę ją szmatką z olejem.

Rura ze stali nierdzewnej nie ma takich problemów, ale kosztuje ok 35zł/mb.

 

I teraz pytanie z tym związane, czy jesteście w stanie zapłacić 30zł więcej za stojak z prowadnica z nierdzewki?

 

Korzystać póki jest możliwość wpłynięcia na wygląd przyszłych stojaków, a chciał bym żeby były dopasowane do potrzeb rowerowych majsterkowiczów.

 

 

Wczoraj założyłem rower na stojak a po godzinie wyglądał tak:

9cd381c390a79fbcgen.jpg

 

Całość wygodnie rozebrana, nie musiałem się schylać, a przy wybijaniu misek sterów nie było problemu ze stabilnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wysokosc ma stojak na tym etapie? Bo na poczatku widzialam bylo ok 160cm, no ale skoro ciagle trwaja udoskonalenia.. :yes:

Potrzebuje wiedziec na jakim najwyzszym poziomie moge miec naped. Albo, czy w takim stojaku typu hand-made :thumbsup:  mozna zamontowac uchwyt obrotowy 360? Jesli tak, to czy nadal nie byloby problemu ze stabilnoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgladam sie w zdjecia - w takiej postaci realnie pozwala na stabilna pozycje roweru? nie mowie, ze pod kazdym katem :thumbsup:  ale o180? sorki za pytanie, ale na takim jeszcze nie pracowalam, dopiero mi sie marzy :002: , a nie chce w byle barachlo z portali sie wpakowac, jesli z niesprawdzonych rak i nie pomacam towaru.

Co masz na mysli, ze bedzie udoskonalany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić szersze i sztywniejsze szczęki, oraz poprawić zacisk obracanego uchwytu.

 

Jak znajdę kilka wolnych dni to zrobię ze 30 sztuk, wtedy porobię zdjęcia i może jakiś filmik żeby pokazać stabilność wytrzymałość oraz jak to mniej więcej działa.

 

Ogólnie ma być praktycznie wygodnie i niezawodnie.

Chciał bym żeby ten stojak służył ludziom przez całe życie, nie tak jak te za 200zł z allegro. Fakt są ładnie wykonane - plastik można formować do woli. Ale te ładne plastikowe elementy szybko pękają.

 

Np takie:

 

15-31-thickbox.jpg

 

9df1565488a7295ec5e9cd4a87f7c113b4f34bb8

 

O połamanych szczękach słyszałem wiele razy od osób, które zdecydowały się na mój stojak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj

Też jestem zainteresowany stojakiem po tych proponowanych modyfikacjach (szczęki), sądzę że nierdzewka jest chyba na wyrost. W końcu nikt nie trzyma stojaka na dworze. Ale to moje zdanie. Odbiór na terenie Wrocławia.

Życzę coraz lepszych pomysłów na udoskonalanie sprzętu i pozdrawiam. :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...