Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] na zamówienie


RafalSBK

Rekomendowane odpowiedzi

Elo. Ostatnio zrobiłem sobie stojak serwisowy na bajka, wystrugałem go z resztek materiałowych, kiedy zobaczyli go znajomi od razu chcieli takie mieć. stojak jest stabilny z regulacją wysokości na tyle że piasty są na wysokości ramion. mocna konstrukcja z mocowaniem na każdą ramę, wytrzymuje wagę roweru wraz z rowerzystą, nawet da się wejść na rower bez wywracania się stojaka. Wyposażony jest w półeczkę na śrubki i klucze. mocowanie ramy należy samemu owinąć jakąś gumą czy czymś żeby nie obdzierał się lakier.

 

I teraz następuje moja oferta.

Jeżeli będzie jakieś zainteresowanie to mogę komuś wystrugać taki stojak za powiedzmy 80zł i na terenie Wrocławia mogę go dostarczyć w ten lub inny weekend jak będę jechał do szkoły, pozwoli to zaoszczędzić na wysyłce.

 

 

Jak będzie więcej sztuk do zrobienia na raz, to może uda się zejść z ceny.

 

Wymiary stojaka:

Podstawa 50x60cm

wys ok 160cm

półeczka 15x30cm

kolor: czarny mat, grafit, srebrny.

 

Wymiary można bez problemu zmienić.

 

 

To jak chce ktoś?

Korzystać z zimowego bezrobocia kowala, bo wiosną nie będzie chciało mi się robić stojaczków.

 

 

oto zdjęcia

 

http://images39.fotosik.pl/1954/e4f19faa4cae1437.jpg

http://images36.fotosik.pl/393/6df36ba150f26b68.jpg

http://images36.fotosik.pl/393/97e60b0dfd1ae145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, gratulacje! Czy istnieje opcja zamówienia stojaka o wysokości powiedzmy 220cm i z dwoma półkami/mocowaniami?

 

Takie rozwiązanie pozwoliłoby mi nie tylko dłubać przy rowerze ale i trzymać dwa rowery i zaoszczędzić nieco miejsca!

 

Pozostaje kwestia transportu - Szczecin... Jak to widzisz? Dodam, że nie śpieszy mi się w ogóle!

 

I jeszcze moja uwaga: może na tym ruchomym kawałku blachy co trzyma rower(zdjęcie numer trzy, za śrubą mocującą) należałoby wywiercić kilka otworów żeby móc tam łatwo trzymać narzędzia które akurat są w użyciu? Może trzy okrągłe otwory o średnicy max. pod imbusa ósemkę, jeden o podłużnym kształcie do np. bata itp.?

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja natomiast mam pytanie czy istnieje mozliwosc zrobienia stojaka z mocowaniem na sztyce i jak stabilna bylaby wtedy cala konstrukcja? Niestety rama mojego roweru nie pozwala na mocowanie w sposob w jaki pokazales natomiast sam stojak moglby okazac sie przydatny np. podczas mycia.

 

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza czy stojak miał by mieć swoje stałe miejsce, czy będziesz chciał go przestawiać, przy wysokości 220cm podstawa musiała by być sporo większa, ale jeżeli stojak miał by swoje stałe miejsce mogę zrobić 2 flansze (mocowania do sufitu i do podłogi).

Przy dużej podstawie były by większe koszty przesyłki i produkcji niż przy wersji przykręcanej na stałe.

2 mocowania bez problemu, a otwory na narzędzia mogę wywiercić, można też to zrobić samemu, półka wykonana jest z blachy 0,8mm.

Jeżeli chodzi o wysyłkę wersji przykręcanej to główną rurę można zrobić z 2 elementów (łączenie jak rurki od namiotu) wtedy paczka miała by wymiary 110x30x10cm, waga ok 20kg - koszt wg cennika kuriera bądź poczty

 

@1979majkel

Mocowanie na sztycę też nie jest problemem, koszt pozostaje bez zmian

 

Ponieważ dostaje pytania odnośnie wytrzymałości i stabilności przeprowadziłem mały test

 

 

Jak widać da się nawet kręcić pedałami na stojaku.

 

Na filmie testowany był prototyp, różni się od wersji produkcyjnej podstawą.

Ja widać podstawa trochę się ugina pod ciężarem roweru wraz z operatorem.

prototyp ma podstawę z profili 40x20mm ze ścianką 2mm

a wersja produkcyjna ma podstawę z profili 30x30mm ze ścianką 3mm.

Problem gibiącej się podstawy został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym marudził (fajna sprawa, małe to to itp), ale:

- co z przegibaniem się stojaka w stronę przeciwną niż zamontowany jest rower ? mocno trzeba pchnąć na maksymalnej wysokości ?

 

Ja bym tam właśnie z drugiej strony wpakował rurkę i żeberko :)

Pewnie nie trzeba bo masz to sprawdzone :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drugą stronę jest podobnie, czyli też stabilnie, wiadomo że im wyżej tym bardziej wywrotny.

 

Jeżeli podstawa ma 50cm szer. i rower wisi centralnie nad środkiem podstawy, to niezależnie od wysokości, jeżeli wychylisz rower poza obrys podstawy czyli ok 25cm od pionu, to stojak się wywróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję właśnie nad wersją finalną - sztywniejszą, składaną, łatwą do wysyłki, tak żeby zmieścił się w paczce 80x50x10cm

 

1.Odkręcana podstawa

2 główna rura łączona z 2 elementów (2x po 75cm)

3 obracana główka do mocowania ramy

4 większa sztywność.

 

Jak dobrze pójdzie w tym tyg będą do kupienia na allegro lub na terenie Wrocławia w weekendy.

Cenę prawdopodobnie się nie zmieni (pisałem że przy większej ilości cena zmaleje ale zamiast obniżyć cenę stojaki będą bardziej dopracowane technicznie i estetycznie).

 

Musze też kupić nowy materiał w hurtowni dla tego nie wiem czy zdążę przed weekendem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jesli da sie tak zmodyfikowac stojak aby bylo mocowanie na sztyce i tak zamontowany rower bedzie wisial stabilnie nie powodujac uszczerbku na zdrowiu i psychice operujacych przy nim uzyszkodnikow to ja poprosze o jedna sztuke z dostawa do Wroclawia. Terminy mnie nie gonia wiec moze to nawet byc pod koniec marca, jesli potrzebna jest zaliczka to nie widze problemu.

 

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobię mocowanie na sztycę to na pewno sprawdzę na swoim rowerze stabilność. Mocowanie każdy owija we własnym zakresie. Podobno dobra jest pianka izolacyjna do rur CO. dętka, kawałek opony, taśma klejąca, kawałek węża ogrodowego. Poza tym owijkę możesz dostosować do kształtu ramy, nie wszystkie są robione z rurek o okrągłym przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...