Skocz do zawartości

[rama] pęka głowka ramy.


jabel2

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum znajdziesz taki temat, jak uratować główkę ramy.

 

szukałem przed dodaniem tematu i nie znalazłem ....please help

 

Ta rama nadaje się jedynie na śmietnik. Długie pęknięcie w newralgicznym miejscu.

 

tez tak mysle...ale moze sa jeszcze szanse.....

 

 

A swoją drogą to pewnie źle wbite miski są przyczyną tego zgonu.

 

jutro wyjmę amorka i zobaczymy jak to wyglada od wewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze kojarzę to wciśnięta obejma na główkę i spawanie z zewnątrz. Mankamentem w tej ramie jest niewiele miejsca na obejmę przez dolną rurę.

Można się pobawić ,gorzej nie będzie.

Pewnie tak jak wyżej - złomowanie.

 

mam tę ramę od kilku lat, swoje przezyła , ale pasuje mi jej geometria idealnie i nie chcialbym sie z nią rozstawac :)

 

najciekawsze jest- że to pękniecie jest z 5 lat i nie postępuje dalej :)

 

ale chcialem wiedziec co maja do powiedzenia bardziej doswiadczeni rowerzysci....

 

a ew. wie ktoś gdzie w Warszawie spawaja aluminium i robia to dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny tego co piszesz? Nie miało być 5 dni? Co najwyżej 5 miesięcy?

 

rama jest z 2002 chyba , mam ten rower od 2004 a zobaczylem to pękniecie gdzies w 2007 -- byc moze bylo tak od 2004 byc moze nie , byla na glowce ramy oslona na stery taka na rzep i nie zagladalem

 

rama jest z 2002 chyba , mam ten rower od 2004 a zobaczylem to pękniecie gdzies w 2007 -- byc moze bylo tak od 2004 byc moze nie , byla na glowce ramy oslona na stery taka na rzep i nie zagladalem

 

 

w zwiazku z nowym sezonem przyszla pora na nowe stery,kola i inne pierd0ły, szkoda by bylo jeszcze wymieniac rame :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cóż, radzę znaleźć dobry specjalistyczny warsztat spawalniczy. Koszt takiego spawania razem ze szlifowaniem na gładko nie powinien wynieść więcej niż 50zł. No a nowy lakier to cena około 30zł. I tutaj ważne - spawacz przed rozpoczęciem powinien sprawdzić czy nie rozchodzi się to na więcej rys, na końcu każdej powinien być wywiercony otwór wiertłem 2-2,5mm co zapobiegnie dalszemu rozwarstwianiu się tego pęknięcia, oczywiście otwory powinny być później także zaspawane. Jak robotę ci dobrze zrobią to nie powinieneś zauważyć niczego więcej jak tylko pięknej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jeździłeś 5 lat na pękniętej ramie i teraz pytasz co zrobić ?

 

 

przez ostatnie 5 lat jezdzilem sporadycznie.

 

ale generalnie tak, jezdzilem na pękniętej ramie,(ale nie odbiegajmy od tematu) a teraz chciałem poznać waszą opinie bo mam zamiar zacząć jezdzić trochę więcej niz sporadycznie.

 

przetransportowalem pasazera na kierownicy o masie jakichs 70kg przez 10-15km w zeszlym roku i nic sie nie stało :)

 

wie ktos gdzie to pospawac ?:>

 

No to cóż, radzę znaleźć dobry specjalistyczny warsztat spawalniczy. Koszt takiego spawania razem ze szlifowaniem na gładko nie powinien wynieść więcej niż 50zł. No a nowy lakier to cena około 30zł. I tutaj ważne - spawacz przed rozpoczęciem powinien sprawdzić czy nie rozchodzi się to na więcej rys, na końcu każdej powinien być wywiercony otwór wiertłem 2-2,5mm co zapobiegnie dalszemu rozwarstwianiu się tego pęknięcia, oczywiście otwory powinny być później także zaspawane. Jak robotę ci dobrze zrobią to nie powinieneś zauważyć niczego więcej jak tylko pięknej ramy.

 

 

no i taka odpowiedź mnie cieszy :)

 

a czy jest wiecej pęknięć- to sie okaże jak zdejmę stery

 

PS rama pęka też ( albo sam lakier) przy mocowanie tylnego hamulca tarczowego ...... ale zdjec brak -to moze i mi tam pospawają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czy sam lakier pęka czy rama to ci nie powiem, ale najprawdopodobniej lakier, jeśli takie pęknięcia nie występują w takich newralgicznych miejscach jak główka ramy. Przyczyn tego co stało się w twoim przypadku może być mnóstwo (źle splanowana główka,wbijanie zamiast wciskania sterów itd.) Nie jesteśmy w stanie tego określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czy sam lakier pęka czy rama to ci nie powiem, ale najprawdopodobniej lakier, jeśli takie pęknięcia nie występują w takich newralgicznych miejscach jak główka ramy. Przyczyn tego co stało się w twoim przypadku może być mnóstwo (źle splanowana główka,wbijanie zamiast wciskania sterów itd.) Nie jesteśmy w stanie tego określić.

 

no nic, trzeba pospawać albo zmienić ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...