Skocz do zawartości

[lutowanie ramy] sztuka, czapki z głów...


Rekomendowane odpowiedzi

 

Hello Everyone. I decided to close down Exigo Bikes. It is an opportunity at the same time for someone to take over the workshop with all the content or the whole business to continue the venture. I will happily pass over all the contacts, information, accounts of all distributors(Madison, Chicken Cycles, I-Ride, Fisher Outdoor Leisure) which getting into is very hard and requires a lot of work.

Please pass this information to your friends and friends of friends as there might be a person that always wanted to open this kind of venture. 

I quit as there are matters which I believe hold the business back and I can't change them. But this business hold plenty of potential to someone who can communicate better and transfer more British blood into the product.

I am happy to show the workshop on every Sat or Sun except the 4-5 July. All must go by the end of July so not plenty time left. If however whole business is purchased and run from the unit as it is 

the landlord is happy to continue letting the workshop. the rent price is £250/month with all bills included.

Thanks,

Bartek

 

Z fejsbuka Exigo Bikes Ltd., czekamy na komentarz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..w sumie sam nie wiem co myśleć...
Widziałem wątek, który Bartek założył ale po przeczytaniu pierwszych dwóch stron miałem dość reszty, o samym pisaniu nie mówiąc. 

Smutne_- w sumie pakujesz gruby pieniądz, szkolisz, uczysz, nawet wystawiasz na targach... a potem nagle !
.. być może niektórzy z tego forum łaknący własnego warsztatu (a są tu tacy, oj są... ) przemyślą to jeszcze z 12 razy zanim powiedzą hop..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Nie wiem czy ktoś zagląda na stronę Exigo ale.... feralny wpis zniknął :)
Drugie życie? Życie po śmierci czy zwykłe rozsądne podejście do tematu, zweryfikowanie wcześniejszych założeń, zachowań, cen, podejścia do klienta?

Najlepszości idzie życzyć tylko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

frame-jig.png

Tak będzie wyglądać gotowy przyrząd.  
 

Jest on oparty o projekt Pithy Bikeshttps://www.youtube.com/channel/UCqQaFLkweCgviyj_E0VEy9Q )o czym go osobiście poinformowałem. Wziąłem jego projekt na deskę kreślarską, przerobiłem to co uważałem za stosowne, przystosowałem do produkcji - wszystkie gabaryty elementów zwymiarowałem tak by koszt zakupu surowców był jak najniższy(na co dzień pracuję jako technolog-programista cnc ), obniżyłem koszty(o tym będę pisał na blogu).  
 

Jeżeli chodzi o blog to będę na nim cyklicznie publikował dokumentację techniczną ( wraz z plikami .stp) oraz sposób montażu. Po opublikowaniu całej dokumentacji umieszczę filmik gdzie zmontuję całość już "fizycznie". Następnie zajmę się tworzeniem samej ramy... 
 

....i tak nigdy wcześniej tego nie robiłem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takich historii jest sporo na necie, np to:KLIK (kilkadziesiąt postów włącznie z budową warsztatu;))

...ciekawi mnie jednak ile takich historii jest w Polsce. Ile osób w naszym rodzimym kraju spawa/lutuje ramy.

Jakiś czas temu dzwoniłem po wielu firmach w Polsce(w samej europie z resztą też) w poszukiwaniu tanich rur z 4130 i bardzo często spotykałem się z informacją, że już ktoś przede mną pytał o to i to właśnie do budowy roweru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IvanMTB

...czas to pojęcie względne;)... tak, oczywiście zdaję sobie sprawę że jeszcze dużo wody Wiśle upłynie zanim moje forum osiągnie wymarzony poziom... ok, już nie offtopuje ;)

Pozdrawiam

PS

w dziale Zasoby umieściłem kilka staroci znalezionych w sieci, oto kilka z nich:

8233398358_50be998da2_o.jpg.eea2cf4927fb

8233397586_c12f51d162_o.thumb.jpg.90b3e4

może się komuś przyda :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Budowniczych ram, nawet tych głęboko pochowanych w zakamarkach garaży, to pewnie u nas za wiela nie ma

... jeśli któryś ze schowanych użytkuje BikeCADa , to się dobrze składa ponieważ na Paradoxie konto założyli właśnie chłopaki z BikeCADa.

Obiecali że pomogą w każdej kwestii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...