Skocz do zawartości

[1500-2000] MTB 29 cali - KROSS vs MERIDA ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po zeszłorocznym zakupie Kross'a Hexagona pozostał mi lekki niesmak spowodu wymiany suportu po przejechaniu 300 km :down: i w tym roku chciałbym kupić nowy rowerek.Po lekturze for i stron producentów wpadł mi w oko rowerek z kołami 29 cali.Budżet jakim dysponuje to 2 tysiaki i w tej cenie mam do wziecia poniższe sprzęty.

Chciałbym sie was poradzić który wybrać,chodzi mi głównie o osprzęt,jakość itp.Nazwy osprzętu mi nic nie mówia o jakości.Jeszcze małe pytanko na koniec-czy faktycznie koła 29 cali są lepsze w użytkowaniu od standartowych jak to chwalą producenci i czy warto kupić taki rower czy tez zostać przy 26 calach ?

 

Dodam tylko że rowerem będę jezdził do pracy,działkę i na małe leśne wypady,głównie bedzie to asfalt 65 % i teren 35%,dzięki za ewentualne rady.

 

Kross Level B2 1849 zł - Level B2 (29er) | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Merida Drakar Big 29 40-MD-1799 zł - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

Merida Drakar Big 29 40-V 1599 zł - Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów

 

opcja 26 cali,rocznik '12

 

Kross Hexagon X9 lub X8 - Hexagon X9 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

Hexagon X8 | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

 

Merida Matss 40-D http://www.rowerymer...kie-merida.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 od krossa z 2012 poszukaj wyrwiesz juz pewnie taniej niz 2000

 

Hmm,czyli 26 cali ?

Pewnie udało by się wyrwać A3 w takiej cenie tym bardziej że w moim mieście właściciel sklepu Krossa jest dość elastyczny jeżeli chodzi o zakup za gotówkę.Myślę jednak dalej nad tymi 29 calami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe pytanko na koniec-czy faktycznie koła 29 cali są lepsze w użytkowaniu od standartowych jak to chwalą producenci i czy warto kupić taki rower czy tez zostać przy 26 calach ?

Na to pytanie nie ma odpowiedzi, lepszy jest taki na którym ci się lepiej jeździ. Co do Krossa - ma v brake, więc odpuściłbym tę opcję. Merida wypada osprzętowo lepiej. Za te cenę masz jeszcze m.in. Kone http://allegro.pl/rower-kona-mahuna-2012-rozm-19-sportsales-30-i2988984973.html też całkiem ciekawa oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kross i ta droższa merida wypadają podobnie. Zasadniczą różnicą są hamulce. W krossie v-brake a w meridzie tarczowe mechaniczne. Ja tam bym się nie pchał w tarcze mechaniczne. Dużo zależy czy masz zamiar z czasem modernizować rower bo jeśli będziesz chciał wstawiać hamulce hydrauliczne to zmiana z v-brake na hydraulike wyjdzie drożej niż z mechanicznych na hydrauliczne. Moim zdaniem jeśli nie planujesz jakiś zmian to lepiej brać v-brake niż rower z mechaniczną tarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wlasnie moze sie ktos wypowie na temat ramy drakara big 29 bo tak patrzac na niego(nagrzewam sie na hexagona x5  ze wzgledu na to ze ma podobno taka rekraacyjna rame..ale ludzie mowia ze na 29 jezdzi sie bardziej komfortowo..)z boku to jest ona kompletnie inna niz w x5...szkoda ze merida nie udostepnila specyfikacji na swojej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...