Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc  , zakupiłem kasete CS - HG80 9 rz wraz z łańcuchem zamontowałem i śmiga , ale żę wcześniej miałem problem z odkręcaniem sie kasety i w konsekwencji uszkodzenie bębenka , zajrzałem w instrukcje a tam jest podkładka dystansowa pomiędzy nakrętką kasety a pierwszą koronką 11T .

Czy powinna być tam podkładka dystansowa albo jakaś cienka  ?? , możę zgubiłem albo raczej w zestawie nie było , dodam że w starej kasecie niższej klasy nie było .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nie dystans ;) to podkładka pod lockring. Wyższe modele kaset jak XT, czy szosowe 105, ultegra maja takie podkładki. Nie sa one niezbędne, jednak jeżeli takową posiadasz, zalecam jej nie wyrzucać. Z taką podkładka nie powinno ci sie nic odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszyscy wiedzą jak wygląda lock ring i koronka 11/12t Obie mają ząbki. Jak nie ma tej podkładki, ciężko dobrze dokręcić, a później to odkręcić. Jak sie nie dokręci dobrze, bo ząbki nie pozwolą, kaseta moze sie odkręcić od wibracji. Cienka blaszka łagodzi skoki ząbków i zapobiega tego typu problemom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy oprócz mnie :) , u mnie w zestawie nie było i teraz ciekawy jestem czy w tych zestawach jest czy trzeba dokupić   , a na schemacie montażu widniała podkładka dystansowa , ale jak piszesz że to pomaga w dokręceniu będę miał to na uwadzę przy pierwszym odkręceniu i na pewno dokupię teraz nie będę kombinował bo dokręciłem dość mocno , jak już pisałem wcześniej w kasecie hg-53 nie było (odkręcała się) dlatego nie zwróciłem na to uwagi ale dzięki za cenne infornacje na pewno się przydadzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam temat, z góry przepraszam jak gdzieś było i powielam pytanie...

złamał mi się wózek w takiej przerzutce przedniej SRAM XO 2x10:

 

http://www.bike-discount.de/en/buy/sram-x.0-front-derailleur-high-direct-mount%2C-dual-pull-10-speed-59347/wg_id-459

 

co za tym idzie muszę wymienić przerzutkę

moje pytanie brzmi czy mogę zastosować jako zamiennik przerzutkę XT, np taką:

 

http://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-xt-front-derailleur-fd-m786-direct-mount-2-x-10-46049/wg_id-459

 

powód jest prozaiczny - XT jest połowę tańsza

ale czy będzie działać jak oryginał czy jest tam jakiś inny skok, czy w ogóle możliwa jest taka podmiana?

 

dziękuję ze pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Stoję aktualnie przed pewnym dylematem.

Mam rower na osprzęcie ultegry 6500 9s i chciałbym przejść na nowszą wersję 6700 10s. I tutaj pojawia się wiele wątpliwości, co z czym można mieszać a co nie przejdzie...

Czy kaseta+łańcuch+klamkomanetki 6700 będą współgrały z przerzutkami oraz przednimi blatami 6500? Czy jest konieczna wymiana również i tych podzespołów, czy np. tylko tylnej przerzutki?

Bardzo proszę o pomoc.

Jakie macie doświadczenia?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Stoję aktualnie przed pewnym dylematem.

 

Mam rower na osprzęcie ultegry 6500 9s i chciałbym przejść na nowszą wersję 6700 10s. I tutaj pojawia się wiele wątpliwości, co z czym można mieszać a co nie przejdzie...

 

Czy kaseta+łańcuch+klamkomanetki 6700 będą współgrały z przerzutkami oraz przednimi blatami 6500? Czy jest konieczna wymiana również i tych podzespołów, czy np. tylko tylnej przerzutki?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Jakie macie doświadczenia?

 

 

Mam podobny problem. Chcę założyć przerzutkę Dura Ace RD-7900 (9/10 rz.) do klamkomanetek Ultegry ST-6510. Chyba nie powinno być problemów? I nie chodzi mi o samo założenie tylko komatybilność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ja bym ta podkładkę pominął, nie zauważam w uzytkowaniu czy ona jest czy nie

A Zauważyłeś ze nawet przy najtańszych tarczach CL pod lock-ringiem jest podkładka ? :P Skoro ja tam umieszczają, jakieś jej zadanie jest.

 

Wracając do kompatybilności, kiedyś, ileś tam stron wstecz był dylemat czy 10s i 9s szosowe od szimano jest kompatybilne. Ostatnio robiłem podmianki i jest. 10s sto-piątka działa z manetkami tiary.

 

Także można mieszać. Nie wiem czy to ktoś o tym pisał czy nie, ja pisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wracając do kompatybilności, kiedyś, ileś tam stron wstecz był dylemat czy 10s i 9s szosowe od szimano jest kompatybilne. Ostatnio robiłem podmianki i jest. 10s sto-piątka działa z manetkami tiary.   Także można mieszać. Nie wiem czy to ktoś o tym pisał czy nie, ja pisze

 

Dzięki.

jak zamontuje przerzutkę to również dam znać że/czy działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Zauważyłeś ze nawet przy najtańszych tarczach CL pod lock-ringiem jest podkładka ? :P Skoro ja tam umieszczają, jakieś jej zadanie jest.

 

Wracając do kompatybilności, kiedyś, ileś tam stron wstecz był dylemat czy 10s i 9s szosowe od szimano jest kompatybilne. Ostatnio robiłem podmianki i jest. 10s sto-piątka działa z manetkami tiary.

 

Także można mieszać. Nie wiem czy to ktoś o tym pisał czy nie, ja pisze :D

 

 

na tarcze dzialaja inne sily wiec to mnie nie dziwi :) a nie zauwazylem bo nie mialem w rekach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam korbę shimano M610 48/36/26 i przerzutkę alivio 430. Chciałbym zmienić zębatki na 44/36/22. Czy przerzutka to ogarnie? Niby zakres działania pozostaje ten sam 22t ale czy nie będzie za dużej różnicy między najmniejszą a średnią zębatką i czy nie będzie łańcuch ocierał o przerzutkę? Czy do tej korby (10rz) mogę wstawić zębatki do korb 9rz? Raczej tak, ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

 

Mam kasetę CS-HG41-8aw (8-rzedowa, 11-32T). Chciałbym do niej kupić przerzutkę tylną, jedną z następujących:

RD-M531 (Deore), RD-M430 (Alivio), RD-M390 (Acera), RD-M370 (Altus), w wersji SGS (długi wózek), najlepiej Deore. Wszystkie te przerzutki są 9-rzędowe (łącznie z Altusem), na oko wyglądają bardzo podobnie. Do tej pory był Altus RD-M310 (7/8 rz).

 

1. Czy mogą być jakieś problemy z regulacją którejś z tych przerzutek na ww. kasecie 8-rzędowej?

2. Którą przerzutkę kupić (cena ma 2-rzędne znaczenie)?

 

Pozostałe elementy napędu:

Klamko-manetka: ST-M360 (8rz., Acera), Korba: FC-M131, (Tourney 48-38-28T ), przerzutka tył: FD-TX51 (Tourney do 48T), łańcuch HG40

 

3.Czy w takim zestawie z ww. tylnymi przerzutkami może coś nie zadziałać prawidłowo?

 

 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam zestaw: korba Shimano M542, 44-32-22 z. manetki slx m660 (9rz) przerzutki xt m770 9 rzędowe, czy jak wrzucę do tego korbę Shimano FC M675 SLX 38-24T 2x10rz to czy całość da się wyregulować/będzie dobrze działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...