Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Planuję wymienić cały napęd na SLX. Znalazłem niezłą? ofertę w cyklomanii.. Co o tym sądzicie?
- Korba FC-M670-10 170 (42-32-24) + suport BSA
- Kaseta CS-HG81-10 11-34
- Łańcuch CN-HG75 SLX 10rz

- Przerzutka tylna RD-M670 Shadow GS/SGS (do wyboru)
- Przerzutka przednia FD-M670 Top Swing

- Manetki SL-M670 3x10
Cena 906zł + KW. Dobra cena?
Łańcuch słyszałem, że strasznie rozciągliwy. Sprzedam i kupię coś lepszego, co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rower to Kross Level A4. Mam obecnie kasete 7 rzędową Shimano i przerzutkę Acera...Chce zmienić kasete z kołem na 8 rzędową...

Czy jak wymienie to będzie to kompatybilne z reszta napędu?

 

 

 

wrozki tu nie ma i nikt nie wie co tam masz powkladane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Mam mały problem.

Posiadam manetki SHIMANO DEORE LX SL-M570. 3x9 oraz kaseta 9 rzędową. Postanowilem wymienić tylnią przerzutkę. Wybrałem  SHIMANO XT RD M781 na 10 przełożeń.  Po założeniu przerzutki okazało się ,że wrzucając na najwyższy tryb przerzutka zatrzymuje sie na 7 zębatce. Po regulacji przy manetce wskakuje na 9 zębatke, ale jak zrzucam na dół, to zatrzymuje sie na 3 i ni husteczki nie idzie niżej :D

Możecie wytłumaczyć o co chodzi, bądż jaka manetka byaby odpowiedznia do tej przerzutki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tego dograć w prosty sposób typu kupić i będzie pasowało :-) chociażby takie coś Manetka Shimano Deore SL-M590 Rapidfire 9-sp PRAWA (5143264787) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

No właśnie nie da się. Albo zmieniasz przerzutkę na taką pod 9 rzędów, albo kupujesz 9-rzędową manetkę SRAM, albo zmieniasz kasetę i manetki i przechodzisz na 10 rzędów. Przeczytaj ze zrozumieniem pierwszy post, bo wszystko już masz tam opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co zrozumiałem to nie powinno być problemu ale wolę się upewnić czy dobrze zrozumiałem...

Czy napęd:

- Manetka DEORE XT SL-M770

- Kaseta Deore XT CS-M770
- Łańcuch Deore XT CN-HG93
- Przerzutka tylna XT RD-M781
- Mechanizm korbowy Deore FC-M591 48x36x26z 175mm

Będzie ze sobą kompatybilny?

I czy Mechanizm korbowy Deore FC-T611 też będzie z tym napędem działał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zmienić napęd w rowerze mtb. Wybór padł na zębatki Stronglight, kasete i łańcuch XT.

Teraz moje pytanie do Was: Czy kaseta i łańcuch pod 10-tkę będą współpracować z zębatkami Stronglighta jeśli jest napisane że są one do napędów "dziewiątek"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam mały problem.

Posiadam manetki SHIMANO DEORE LX SL-M570. 3x9 oraz kaseta 9 rzędową. Postanowilem wymienić tylnią przerzutkę. Wybrałem  SHIMANO XT RD M781 na 10 przełożeń.  Po założeniu przerzutki okazało się ,że wrzucając na najwyższy tryb przerzutka zatrzymuje sie na 7 zębatce. Po regulacji przy manetce wskakuje na 9 zębatke, ale jak zrzucam na dół, to zatrzymuje sie na 3 i ni husteczki nie idzie niżej :D

Możecie wytłumaczyć o co chodzi, bądż jaka manetka byaby odpowiedznia do tej przerzutki?

Pozdrawiam

O ile się nie mylę to przerzutka shimano na 10s nie będzie dobrze działała z manetką i kasetą 9s. Musiałbyś założyć przerzutkę 9s lub wymienić też manetkę i kasetę na 10s :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje

pytam bo z tego co czytałem np SRAM 11 rezedów działa tylko w swojej 11 sto rzedowej grupie.

do tego czasem gdy przeglądałem oferty Sram Red Exogram BB30 Compact 50/34T10rz to  sprzedający dodawał że obslugiwana jest przez przerzutke SRAM w systemie Yaw. dlatego miałem watpliwości

a wydac 1500pln za korbe i dowiedziec sie ze trzeba jeszce przerzutke i klamkomanetke to juz droga zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To teraz moje pytanie bo nie znalazłem na nie odpowiedzi.

Klamkomanetki szosowe na 8-9 sp będą kompatybilne z przerzutkami MTB 8-9 sp?

Klamkomanetki szosowe 10sp czy będą kompatybilne z przerzutkami MTB Dyna-Sys?

Klamkomanetki szosowe 11sp czy będą kompatybilne z nową przerzutką xtr 11sp?

Chodzi mi tylko o napęd shimano nie mam zamiaru robić miksów.

Ostatnie pytanie czy kasety 11sp są kompatybilne z bębenkami normalnymi [posiadam piastę tylną novatec d042] czy trzeba wymienić piastę na nową ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem że te 9-8s mają ciąg taki sam jak mtb 9-8s czyli 2:1.

 

Pytanie jeszcze jakie chodzi mi po głowie: Jaki jest ciąg linki w klamkomanetkach szosowych shimano 10s [np.:4600 5700; 6700]? Czy da się to połączyć z przerzutkami pod 8-9s?

Czy kasety szosowe i mtb shimano mają takie same odległości między poszczególnymi koronkami [chodzi mi o 8;9;10 s] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale oczywiście do 8-rzędowej kasety potrzebujesz 8-rzędowych manetek. I analogicznie dla 9 rzędów.

 

Na drugie pytanie odpowiedź to także tak. Możesz połączyć 10-rzedowe manetki szosowe Shimano i 8-9 rzędowe przerzutki MTB.

 

W zakresie konkretnej rzędowości tak. Natomiast między 8 9 i 10 samymi w sobie istnieją różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.

 

Z tego co mi napisałeś rozumiem, że mogę do klamkomanetki szosowej 10s podłączyć przerzutkę 9s i będzie działać z kasetą szosową albo mtb 10s. Tak ja to rozumiem.

 

Pytam tylko dlatego, że chcę kupić klamkomanetki na 10 przełożeń ale ze względu na przeznaczenie i zakres przełożeń z tyłu [11-34 lub 36] roweru wolałbym używać przerzutki mtb z długim wózkiem i mieć w pełni funkcjonalne 10 biegów z tyłu.

 

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Już więcej nie będę męczył

 

Edyta:

 

Znalazłem rozwiązanie według tabeli na tej stronie kombinacje jakie wymieniłem powinny działać bez problemu.

 

http://sheldonbrown.com/dura-ace.html

 

Zapraszam do zapoznania się z tabelką i opisem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, ja mam pytanie trochę z innej beczki (być może już o tym było, ale sporo tutaj kopania w tematach ;) ) mianowicie co oznacza że np korba (chociaż tyczyć to się może innych części napędu) jest z poza grupy. Ja mam FC-523 i na jednej stronce pisze ze deore na innej ze własnie spoza grupy a na samej korbie tylko napis shimano. Jest to sprzęt specjalnie wypuszczany dla danego roweru? Wiadomo że alivio mieści się w przedziale 4xx a deore 6xx w górę, oznacza to ze posiadam korbę w hierarchii pomiędzy tymi kategoriami? Pytanie oczywiście z tych "ciekawskich" bo różnicy to wielkiej nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...