Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Tak będzie działać ale model 510 jest tzw. Mega 9 ( no wtedy to było mega :D ) i ma węższą prowadnice, czyli to samo co napisałem wyżej.

 

I na przyszłość, nie po to pisałem cały post, sklejałem w kupę ponad 20 stron wypowiedzi żeby sie zrobiło to samo. W 1 poście jest niemal każda odp. na wsze pytanie, przeczytajcie z uwaga kilkukrotnie a wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam, ale przeczytałem parę razy i nie jestem do końca pewny, a kasy w błoto nie chce wywalić.

Czy te klamkomanetki http://allegro.pl/klamkomanetki-acera-st-ef60-3-x-8-okazja-ze-105zl-i3090009448.html podpasują zamiast klamkomanetek 3x7?

Proszę o szybką odpowiedź bo zaraz się aukcja zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież będą pasować tylko będziesz mieć jeden wolny bieg ;)

 

manetki 6, 7, 8 można ze sobą łączyć i mieszać i jedynym negatywnym skutkiem powinno być nadmiar lub brak przełożeń. Przy zastosowaniu kasety 8s i manetki 6s jest brak a odwrotnie nadmiar.

Czytanie ze zrozumieniem (poziom 5 klasa szkoły podstawowej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, do tej pory miałem korbę 42-32-22, teraz kupiłem korbę 44-32-22, a w mojej przerzutce przedniej w specyfikacji jest 

Liczba zębów na największej tarczy: 42 lub 48 T

Czy to jest jakiś ogromny problem i muszę zmieniać przerzutkę przednią? :/ Jeśli tak, to na jaką? Tzn jakich parametrach...

 

Przerzutka to altus m310, korba alivio m430 na octalinku (44-32-22).

 

Teraz jak tak bardziej się wczytałem, to pojemność mojej przerzutki wynosi 20, a ja mam różnicę między największą a najmniejszą koronką 22, czyli to nie będzie współpracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie się to dało spokojnie wyregulować? Czy np będzie działać, ale "gorzej" niż przerzutka z dedykowaną pojemnością? Bo już niestety miałem myśleć o zakupie nowej przerzutki z pojemnością 22, np alivio, ale jeśli faktycznie przerzutka z pojemnością 20 przyjmie korbę 44-32-22 to będę wielce szczęśliwy, bo już wydatków i tak mam co niemiara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli raczej nie powinny mnie spotkać jakieś strasznie uciążliwości typu szybsze zużywanie się napędu itp, jeśli będę używać tego altusa do m430? 

 

Aha, i jeszcze jedno, jakbym potem chciał jednak zamawiać tę przednią przerzutkę już z "prawidłową" pojemnością, tj np. tą http://www.rowerek.pl//index.php?products=product&prod_id=1339 to jak to jest z tym kątem, w specyfikacji jest "Kąt nachylenia rury podsiodłowej: 66-69 stopni,", ale rury podsiodłowej do której rury, widełek tylnego trójkąta czy ten długiej głównej (nie wiem jak się nazywa), http://techdocs.shimano.com/media/techdocs/content/cycle/SI/SI_6TE0A/SI-6TE0A-003-00-ENG_v1_m56577569830755896.PDF <- stąd nie mogę za bardzo wywnioskować, o który kąt chodzi.

 

P.S Rozumiem, że mimo że w linku do tego sklepu trąbią że to przerzutka na 9 rzędów z tyłu to spokojnie z 8 sobie poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli u mnie w krossie kąt rury podsiodłowej wynosi aż 73 stopnie (Innej opcji chyba nie ma: http://www.kross.pl/pl/2012/level-a2 - Rozmiar L), to mogę brać wersję z tego linku co dałem wcześniej, czyli 66-69?

 

Mimo wszystko i tak na razie kiepsko z kasą, więc jeśli ten altus m310 zadziała z korbą m430 to póki co nowej zmieniarki kupować nie będę, ale chciałbym już na przyszłość wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie. Czy tylna przerzutka Ultegra RD-6700 SS będzie idealnie działać z manetkami XT SL-M780? Kaseta to Ultegra 6600 (10s), łańcuch SLX (dyna sys), korba SLX (9s). Dodam, że mam teraz XT (dyna sys), ale nie chce działać płynnie z tą kasetą, a taka mi odpowiada :/

 

 

Kaseta: 12-25

Korba: 48-36-26

 

I czy lepsza będzie wersja GS, czy SS?

 

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo Szadoły nie przystosowane do kaset szosowych. A manetki m780 to dyna sys wiec z dużą doza prawdopodobieństwa działać nie będzie. musiał byś do tej przerzutki nabyć jeszcze http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=35084 takie manetki.

 

Pojemność twojego napędu to 35t a pojemność SS to 29T wiec brakuje. Jednak jeżeli będziesz uważny, ostrożny i nie próbował wrzucić tych przełożeń na których braknie łańcucha będzie ok. Jeżeli nie - bierz GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zapytanie, bo jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem

 

Czy przerzutka przednia down swing, shimano xt fd-m781 będzie działać z manetkami xt 770 i korbą 44t ? nie będzie nic ocierać ani "źle" ciągnąć linki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow nie działa jakoś bardzo źle, tzn. jak zrzucam na cięższy bieg (mniejszą zębatkę), to wszystko OK, ale jak chcę z powrotem, to chyba 6, 5, 4, 3 nie chcą "gładko" wchodzić :/ (wchodzą, ale z opóźnieniem). Dlatego pomyślałem, że przerzutka szosowa powinna pomóc. 

 

A dlaczego nie będzie działać zestaw manetki XT, przerzutka Ultegra? Gościu z cyklomanii napisał, że wszystko będzie hulać. Ja już nic nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem: Ultegra 6600 (10s) 12-25. Dodam, że regulacja śrubką od wysokości wózka od zębatki duuuużo pomogła. Niestety wyżej wózka już nie mogę dać, a troszkę ta zmiana mnie denerwuje (i taki niedosyt- XT, a nie działa jak trzeba). 

 

Osprzęt:

-Manetki- XT dyna sys

-Korba- SLX 9s

-Łańcuch- SLX dyna sys

-Przerzutka przód- XT dyna sys

-Przerzutka tył- XT dyna sys

-Kaseta- Ultegra 10s

 

Można więc powiedzieć, że troszkę pomieszałem, ale: Korba 9s/ dyna sys- nie ma różnicy w działaniu na 100%, a kaseta szosowa jest powszechnie stosowana w napędach MTB (z tym, że ja jeżdżę tym rowerem po szosie- stąd korba od trekkinga, a kaseta szosowa- przerzutka szosowa też by spasowała).

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy wybrałem dobry temat, ale zaryzykuję.

W moim nowym rowerze mam:

- korbę FC-M590 44-32-22

- kasetę CS-HG50-9 34-11T

- przerzutka tył RD-M772 (używana, posiada delikatny luz)

- przerzutka przód FD-M770 top swing (używana, delikatny luz).

 

Przerzutki regulowałem ja (jakby delikatnie ocierało), regulował znajomy (to samo), regulował serwisant (trochę mnie, ale dalej).

Podczas jazdy na blacie i przełożeniu 3x7 wszystko jest cichutko, ale na 3x6 i wyżej słychać jakby delikatne obcieranie, ale przy dokładnym oglądaniu na stojaku (pojawia się dźwięk) nic nie dotyka prowadnicy.

Czy to może być wina tych luzów? Przednia jakieś 2mm, a tylna 3mm.

Jakie są dopuszczalne przekosy? Łańcucha wystarcza, żeby wrzucić 3x1.

Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat trochę średni ... tu chodzi o prowadnice przerzutki. Ja niegdyś wyregulowałem LXa tak by działał od 3x9 do 3x4 lub 3x8 do 3x3. NIestety nie każdą tak sie da. tu trzeba sie bawić z regulacją. JA z LXem siedziałem ponad godzinę albo i dłużej a jak raz ustawiłem zdejmowałem tylko w ostateczności. Tobie polecam to samo. Ważna jest także oś czyli jej długość, nie wiem jak to sie ma do zintegrowanych. tylko chyba pozostaje metoda prób i błędów.

 

Aaaa i ja to robiłem na szerszym 8 rzędowym łańcuchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

raz juz zadawalem pytanie, ale odpowiedzi brak...

 

przednia przerzutka: sram x9 2x10

korba: fsa 3x10

łańcuch: 9sp 

manetki: sram x9 3x9

 

czy przednia przerzutka bedzie miala wystarczajacy zakres skrajnych wychylen, aby obsluzyc 3 zebatki z przodu, czy nie ma opcji? ewentualnie czy sa inne ograniczenia/mozliwie przeszkody, ktorych nie jestem swiadom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kompatybilność przerzutki tylnej Shimano Dyna Sys z manetkami Sram 9b i kasetą 9 rzędową, to do idealnej pracy pod obciążeniem w terenie konieczny jest dystans 7 mm pomiędzy linką a miejscem mocowania widoczny w niektórych publikacjach - dzięki niemu ciąg przerzutki jest nieco mniejszy (dłuższe ramię), bez dystansu ciąg przerzutki jest nieco zbyt duży i na wyższych przełożeniach łańcuhc wrzuca powyżej sąsiedniej koronki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...