Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

 

przerzutka sram x-9 (tył i przód) 9 biegowa,

z tego co pamiętam korba slx 10 rzędowa:

  • Koronki: 42-32-24
  • Długość ramienia: 175 mm
  • Koronka 42T: aluminum
  • Koronka 32T: komozytowo/stalowa
  • Koronka 24T: aluminium

 

 

tarcza na pewno nie jest krzywa, korba nowa, moze cos ze sztywnoscia ramy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze spokojnie, po demontazu przedniej przerzutki obsluguje wszystkie koronki:), chyba ze myslisz o przedniej ale z tym tez nie powinno byc problemu.

Pierwotnie mialem taka konfiguracje:

kaseta stara xt, lancuch xt , nowa korba slx 10 rzedowa z tym ze podmienione do niej zebatki ze strej korby FSA(pekl wielowpust), przerzutki te same sram x-9 przod i tyl i bylo ok.Po zmianie kasety ,lancucha i koronek pod 10  (tylko koronki sa dedykowane pod 10 ale chyba nic to nie zmienia bo budowa wydaje sie identyczna jak pod 9) przy korbie nie moge tego opanowac;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie troche prawdy w tym jest z tym, że probuje dociec jak to jest:

a) reguluje przerzutke na sucho(stojak) wszystko chodzi, siadam na rower obciera przy pedałowaniu zebatki 11-12-14-16

b)zdejmuje przednia przerzutke nic nie obciera bo nie maco:)

c)moze na to wplywac ze nie dalem 2 podkladek pod suport H2 tylko jedna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patnie za 100kpt. Czy przerzutka jest dopasowana pojemnościami do korby ?

 

Musi być,42-24 daje 18T więc praktycznie każda  przerzutka powinna obsłużyć. Ja mam podobnie w swoim rowerze mimo że napęd powinien być w 100% kompatybilny. Po prostu trzeba pokombinować z ustawieniami, może rzeczywiście minimalnie blat krzywy? U mnie obcierał łańcuch tylko na najmniejszej koronce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem

 

Widocznie tak - przeoczenie.

W takim razie pytanie dodatkowe: Przerzutka tylna, podpięta na razie pod manetkę prawą M560 i obecną kasetę 8x, a docelowo np pod manetkę SL-T780 i kasetę 10x.

W tym sezonie przerzutka musiałaby pracować na kasecie 8x, obydwie chyba są bez DynaSysa (tak samo, jak manetki), cena generalnie ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A pytanie ? t780 nie ma ani dyna sys ani 2:1 (chyba), ktoś już próbował jakoś to pożenić i nic mu z tego nie wyszło, poczytaj kilka stron wstecz.

 

 

Musi być,42-24 daje 18T więc praktycznie każda przerzutka powinna obsłużyć.

Nie do końca. ważne sa 2 zestawienia. różnica miedzy 3 a 2 zębatką i miedzy 2 a 1 zębatką. Niejako to sie rozumie w pojemności ale nie zawsze.

 

 

reguluje przerzutke na sucho(stojak) wszystko chodzi, siadam na rower obciera przy pedałowaniu zebatki 11-12-14-16

Rama to HT ? w fullu powinno sie regulować na "siedząco", z uwzględnieniem sagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie ? t780 nie ma ani dyna sys ani 2:1 (chyba), ktoś już próbował jakoś to pożenić i nic mu z tego nie wyszło, poczytaj kilka stron wstecz.

 

To nie kilka stron wstecz, a w innym wątku:

http://www.forumrowerowe.org/topic/155256-przerzutka-tyl-rd-t780/

Dziwny temat z tym t780, trochę jakby bez sensu. Dzwoniłem do Shimano - nie wiedzą, o co chodzi. Tzn wiedzą, że nie ma DynaSys i to tyle.

Kupię dla bezpieczeństwa M771SGS, a najwyżej w zimie będę myślał, co z prawą manetką. O ile nie okaże się, że napęd w takiej konfiguracji pociągnie i kolejny sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

trafiles mam fulla:)

Jak siadasz na rower, zawias także siada tyle ile sobie tam ustawisz. korba idzie w dół a łańcuch trochę w górę :P Ja np jak zsiadam z roweru i prowadzę do do garażu, są takie biegi ze łańcuch trze w tym  momencie o przerzutkę. Ale tak ma być bo jak siadam jest dobrze :P

 

 

To nie kilka stron wstecz, a w innym wątku:

,W tym też było, mklos1 bodajże z tym walczył ale chyba mu nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak siadasz na rower, zawias także siada tyle ile sobie tam ustawisz. korba idzie w dół a łańcuch trochę w górę :P Ja np jak zsiadam z roweru i prowadzę do do garażu, są takie biegi ze łańcuch trze w tym momencie o przerzutkę. Ale tak ma być bo jak siadam jest dobrze :P

 

w sumie logiczne rozumowanie tylko wczesniej tego nie bylo (dzień wcześniej:), ta sama korba tylko zebatki pod 9 i stara kaseta xt z identyczna indeksacja 11-34 T:) jak nowa kaseta;/). Moze za bardzo krecilem i teraz wszystko sie po ...............

Jest pytanie czy dodatkowa podkladka pod suport H2 bardzo zmienia linnie lancucha?, zeby sie tak dzialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywiście. Jeżeli nie zmieniałeś, nie dotykałeś przerzutki przedniej a przesunąłeś korbę o 2mm, to wszystko razem z łańcuchem przesunęło się o 2 mm. a po co ruszałeś korbę skoro było ok ? paluszki świerzbią ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

korbe wyciaganlem zeby dokrecic zebatki, suportu nie wykrecalem:)

Nie pojmuje po co ale co tam :D Skoro hulało ewidentnie było na granicy. demontaż i ponowne zakładanie korby ta granice przekroczyło. Musisz sie bawić w regulacje bo na pewno jest to wykonalne, przecież działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam kolejne pytanie.

Chciałbym wymienić przednią przerzutkę. Mocowaną klasycznie - do rury podsiodłowej. Czytałem, że istnieją trzy popularne średnice mocować: 28.6mm, 31.8mm, 34.9mm. Tymczasem ja mam średnicę rury podsiodłowej 32.3mm (mierzyłem dwiema różnymi suwmiarkami, pod i nad dotychczasowym mocowaniem przerzutki). Rozumiem, że muszę szukać przerzutki z mocowaniem na 34.9mm i z adapterem na 31.8mm, który będąc kawałkiem gumy, będzie - zwyczajnie - mocniej ściśnięty w moim przypadku. Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/korba-shimano-deore-fc-m590-czarna-175mm-44x32x22-i4445698309.html taka korba jak tu czyli do napedu 9 rzędowego (chodzi mi ogólnie o alivio itp.) podejdzie pod 8 rzędow? Bo zaczałem zmieniac naped na 3x8 i kupiłem kasete i łańcuch. Fajnie sobie śmiga ale chciałbym wymienić korbe a pod 8 rzędów nie ma zupełnie nic.  Zaluje ze nie zaczekałem tych 2 miesiecy i nie kupiłem jakiegos 3x9. I teraz pytanie przy okazji żeby nie pisać kolejnego posta: jeśli nie jest kompatybilna to lepiej kupować cały napęd okazyjnie czyli np. ta korba, potem jakas przerzutka itp., do tego jakieś hamulce v brake (na allegro zestaw avid sd 7 za 200 zł z klamkami) czy najnizsze hydrauliki shimano czy może lepiej kompletną grupe deore za 760zł z lub 960 z v brakee albo shimano alivio za 950 z hydraulika m4445/550 zł za napęd/650 za napęd+v brake ?

@puklus sory zapomniałem niestety o tym :) Jak go studiowałem to interesował mnie napęd  3x7 i 3x8 i do reszty nie przywiązałem uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...