Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów 6-11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - czy ktoś testował nowe 10-rzędowe przerzutki SRAM'a zwane Type 2, ze starszym napędem 3x9 (manetki x9)?

 

Mniejsza z tym, sam zostanę królikiem doświadczalnym - właśnie zamówiłem sobie x7 Type 2 :)

Jak masz manetki X9 (9sp) to trzeba było kupić przerzutkę Shadow+ dorobić 5mm podkładkę pod mocowanie linki i masz napęd 9sp ze sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę się dowiedzieć czy taki zaestaw będzie ze sobą dobrze działał w więc
Tył SLX RD M662
Przód SLX FP M661
Kaseta SLX HG80+ŁANCUCH HG73
Manetki Deore rapidfire plus st m 590
Korba Deore fc m590

jak widzicie to razem chodzi mi o pracę czy wszystko będzie działać jak się należy? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kaseta 8rz będzie współgrać z manetką 7rz tak samo dobrze jak z manetką 8rz?

Wiem, że wg autora wątku będzie ok, ale jednak mam wątpliwości ze względu na różnicę w odległościach między koronkami 0.2mm. Na siedmiu rzędach będzie 1.2mm różnicy. I tak mi się wydaje, że nie jest to bez znaczenia, skoro tylko jeden skok baryłki regulacyjnej przerzutki daje zauważalną różnicę w działaniu. Czy ktoś jeździ na takim zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kaseta 8rz będzie współgrać z manetką 7rz tak samo dobrze jak z manetką 8rz?

Wiem, że wg autora wątku będzie ok, ale jednak mam wątpliwości ze względu na różnicę w odległościach między koronkami 0.2mm. Na siedmiu rzędach będzie 1.2mm różnicy. I tak mi się wydaje, że nie jest to bez znaczenia, skoro tylko jeden skok baryłki regulacyjnej przerzutki daje zauważalną różnicę w działaniu. Czy ktoś jeździ na takim zestawie?

 

tak samo dobrze dzialac nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niby piszesz 0.2mm ale nie każda kaseta ma dokładnie tyle samo, idąc dalej, nie każda przerzutka będzie pracować na tyle precyzyjnie/nie precyzyjnie by to miało znaczenie. Wiele osób tak jeździ inie narzeka, są tacy którzy mówią ze działa to rożnie.

 

Nie jesteś pewny, nie zakładaj nie kupuj. Ja np jeżdżę na "kompletnie nie działającej" kombinacji i sobie ją chwale :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że shimanowskie Shadow'y nie specialnie lubia małe kasety np 11-28 lub mniejsze, występują problemy z regulacją i pracą. należy zastosować wówczas konstrukcje klasyczną.

 

 

do tej wypowiedzi nalezy do dac ze shadow xt, deore shadow nie ma z tym problemu

 

Miałem Shadowa z kasetą o takiej progresji i nie było najmniejszych problemów z regulacjami. Notabene np. mialem też okazję testować homogeniczną grupę x9 srama i tzn od kasety 11-32 poprzez łańcuch, korby do manetek i przerzutki i z jakiegoś powodu nie dawało się wyregulować w tym przerzutki tylnej. Nie pomagało prostowanie haka czy wymiana pancerzy na Gore ride on. Pomogło zastosowanie kasety o innej progresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od jakiegoś czasu dostępne są korby 40-30-22 z.  SLX (FC-M672) i Deore XT (FC-M782).  

 

Pytanie czy blaty będą basować do starych korb slx 660 xt 770. ? Rozstaw śrub niby ten sam, ale rozchodzi się o krzywiznę na łączeniu z tarczą 

 

http://reviews.mtbr.com/wp-content/uploads/2013/02/FC-M782.jpg

http://reviews.mtbr.com/wp-content/uploads/2013/02/FC-M672.jpg

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na chwile obecna nie mam sensu bulić za same tarcze,  przy cenie 350-400 za kompletną korbę z suportem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy wystarczy wsadzić taką zębatkę i wszystko będzie grało:

Teoretycznie tak

 

 

Rozstaw śrub niby ten sam, ale rozchodzi się o krzywiznę na łączeniu z tarczą

Powinno pasować a jak by co to różnice będą minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szimano robi teraz kierunkowe które lepiej radzą sobie przy zabrudzeniu i w błotku.  Jak przedstawia się działanie napędu z niekierunkowym  connexem 10s ?

 Wiem działać to będzie, pytanie czy co najmniej tak dobrze jak Shimano ?

 

Pytanie nie bierze sie z znikąd. Gdy używałem w napędzie 9 sp łańcucha C9 zamiast shimano, zauważyłem gorsze działanie w środkowym zakresie kasety

(tzn. Czysty i nasmarowany działał idealnie ale po zabrudzeniu i lekkim zużyciu napędu trafienie biegu to ruletka )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie odnośnie polityki Shimano. Czy obecnie Shimano produkuje przerzutki 9 biegowe np RD-M770 czy już tylko modele w nowszych standardach np. 10sp, a starsze systemy porzucili? Mam 9 biegowego XT do wymiany i nie wiem co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...