Skocz do zawartości

[ Damper ] - który/jaki do Cube Ams 100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - proszę o poradę w sprawie dampera do ramy Cube AMS Pro CC 100mm. Juniorowi składam rower , złożyłem 3 ht teraz pierwszy full. Akurat z damperami nigdy nie miałem styczności , stąd pytanie. Znalazłem na Alle.. X- fusiona Vector PVA

X-Fusion oraz Gianta Maestro . Chilowo mogę do 200 pln pofikać . Chłopak waży 55 kg - jazda, to zgodnie z przeznaczeniem ramy- all mountain i skok co najwyżej z krawężnika.

Warto się pchać w te wynalazki ?

Pzdr Art.

 

 

Oj kocie kocie :P Już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Link nie działa.

W tym rowerze warunkiem (prawie) koniecznym jest tłumik z platformą. W tłumiku z Gianta ( jesli to ten z Allegro, to jest za długi) bym się nie bawił ze względu na specyficzne dla zawieszenia Maestro zaworowanie ( ustawienie tłumienia kompresji i powrotu),które może nie współdziałać z Cubem.

Ten X-fusion to sprężynowiec- w tym przypadku może się okazać,że założona sprężyna będzie za twarda dla Juniora.

Dokłądajac ( wiem,łatwo się mówi) 150 PLN masz RS Sida

http://allegro.pl/damper-rock-shox-sid-dual-air-manetka-blokada-i2924470168.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - o RS sporo czytałem i też bym się skłaniał ku niemu. Tu jest opis X-Fusiona pracował w czterozawiasie. Tan damper Gianta faktycznie za długi , ale jest drugi , prawdopodobnie ten sam model - i 165 długość.

Tylny amortyzator - długość mont. 165mm z reulacją (2913588834) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co do platformy - chodzi o możliwość blokowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Eh czy wy linków normalnie wstawiać nie umiecie ? musze poprawiać ... co do dampera ten Xfusion wart swej ceny bo to dobre amorki ale sprężynka będzie ważyła z 600-700g. gaziak ok 230-300g. Kiedyś kupiłem epicona za 100zł była okazja to wziąłem, myślałem ze zepsuty ale o dziwo do dziś na nim jeżdze, trochę tępawy.

 

na 165mm to troszke nie trafiony pomysł bo ten standard już powoli do lamusa odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szczerze powiedziawszy nie mam pojecia bo to nie od samej sprężyny zależy ale tez i przekładni zawieszenia, ta sama sprężyna będzie inaczej sie zachowywać w zawiasie 2:1 i 3:1. Ja w ramie mam przekładnie 3:1 i sprężynę chyba 400 i jest optymalna na 65kg z tego można by było wnioskować ze 300-350 by pasowała ... ale niechaj sie kto mądrzejszy wypowie.

 

W tej ramie jest wartość montażowa 165 czy 190 ? jak 165 to prawdopodobnie jest przekładnia 3:1 lub coś koło tego bo skok tłoka w takim damperze to 33-35mm o ile pamiętam. w 190 jest 50mm wiec tam by było na pewno 2:1.

 

Do takiej ramy jak twoja nic innego jak lekki gaziak najlepiej 2 komorowy. Oczywiście sprężyna także działa a nawet lepiej jak jest właściwa ale raz ze waży 2x tyle a dwa no trochę optycznie nie pasuje moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Platforma to w potocznym języku ustawienie tłumika na mocne tłumienie wolnej kompresji-czyli układ zapobiegający bujaniu podczas pedałowania ( na płaskim i pod górę)

AMSy to klasyczne czterozawiasowce, które są dosyć podatne na bujanie,dlatego warto zakupić tłumik z takim czymś.

Dla lekkiego rowerzysty sprężyna 650 może/będzie za twarda-ja ważę 85 kg i 650 była ciut za miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie odradzam inwestycję w powyższego Sida. Kupowanie używanego sprzętu w takim wieku sprawdza się raczej wtedy, kiedy wiesz czego chcesz i jak to jest zbudowane. Dodatkowo Sidy były podatne na przestrzały między komorami, po dziś dzień trzymam takiego denata w szufladzie ;) Trochę ryzykowna inwestycja dla kogoś, kto chce wsiadać i jechać.

No i przede wszystkim wolałbym dołożyć 50 złotych do nowego:

ROCX SHOX SID XC 165 MM / AIR / NOWY OKAZJA ! ! ! (2933399517) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

Ponadto do ceny dolicz sobie koszt nowych tulei montażowych. Najlepiej zrobić takie u pobliskiego tokarza niemal za darmo (tylko musi się znać), oryginalne lub z jakiejś firmy mogą kosztować nawet 100 złotych za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam damper epicona, jego pierwsza edycje. Nie wiem jak nowszy ale ten trochę jak by tępy jest zeby kultura pracy było ok mam niższe ciśnienie i lekko skręcone tłumienie, jednak buja sie i tego nie uniknie. jednak ja za niego dałem tylko 100zł wiec sobie go chwale za takie pieniądze 400 by nie dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , troszkę poszukałem i znalazłem - Rockshox SID XC - dwa zawory do pompowania , brak jakiejkolwiek regulacji , oraz X-Fusion O2 - model starszy ( niebieskie O2 na naklejce ). Fusion z tulejami , oba oczywiście używka , sprawne , ciśnienie trzymają. Cenę niebawem poznam. Co radzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po swoich doświadczeniach z 4ro zawiasowcem ja bym wybrał 2 oddzielnie dmuchane komory czyli sida ale nie wiadomo w jakim jest stanie dokładnie. Ale serwis sida powinien być prostszy niż pozostałych. żaden z nich nie ma blokady co w sumie by ja mnie je dyskwalifikowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...