Skocz do zawartości

[Wycieczki] Wrocław zgłoś się. Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Przez Wilkszyn i dalej można jechać na szosie, ale gdy jechałem ostatnim razem to przed miejscowoścą Głoska był remont i z_buta dawałem. Alternatywą jest przez Leśnicę i przez Mrozów albo do Miękini. Od Miękini jest nowa zacna trasa.

Ja szosowiec to z Brzegu na Radecz, Oborniki Śl. i albo do Wro albo troszkę po hopkach do Trzebnicy. Stamtąd proponuję "zwiedzić" podjazd Prababka. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Nie ukrywam, że planowałam zrobić sobie egzotyczną przeprawę promem^^ przez Odrę więc rozkopy bym chyba ominęła, ale z tego co właśnie przeczytałam prom już nie śmiga:)

Przygarniam pomysł trasy przez Miękinię i zahaczam o lokalną winnicę:) A co do prababki....ze zdjęć stwierdzam: może innym razem....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, (...)
Czy orientujecie się może jak wyglądają nasze nadodrzańskie ścieżki/wały? A może macie jakąś ciekawszą alternatywę dla okolic Brzegu, Urazu itp.
 
Będę wdzięczna z informacje.

 

Witam

Co do wałów to można zrobić ciekawą pętelkę w taki sposób. Zaczynamy np od mostu Grunwaldzkiego, lecimy wzdłuż Wybrzeża Wyspańskiego, dolatujemy do ZOO, wałem za ZOO,  mijamy jaz opatowicki w remoncie, przejeżdżamy przez następny jaz Bartoszowicki, za nim w prawo jakieś 300-500m kostką, skręcamy prostopadle w lewo na wał ze szlabanem. Ciśniemy jakieś 500m wałem mijamy wbijane wielkie grodzice po prawej. Za mini jakieś 100m skręcamy prostopadle ścieką przez śluzę / kładkę lecimy prosto do skraju lasu. Przy lesie w lewo do domostw. Tutaj dwie opcje. W lewo skrajem domostw i do drogi na Jelcz i ciśniemy drogą do ronda, lub w prawo wałem wzdłuż lasu jakieś 1-1,5 km. Jak skończą się zabudowania to lecimy przez las ok 500m i skręcamy w lewo do zabudowań i po ok 200m dojeżdżamy do głownej na Oławę a raczej do wspomnianego wcześniej ronda. Rondo objeżdżamy ścieżką rowerową  i kierujemy się ścieżką wzdłuż nowej obwodnicy w kierunku na Siechnice. Jedziemy mostem i za mostem zostawiamy obwodnicę, przy przejściu dla pieszych idziemy w prawo i kierujemy się na pobliskie zabudowania. Przejeżdżamy stareńką kostą przez Blizanowice (piękne zadupie pod Wrocławiem) następnie cały czas asfaltem ciśniemy. Nie skręcamy ani w prawo ani w lewo. Czasami są roboty i maleńkie objazdy to je omijamy. Mijamy Trestno, Opatowice, wjeżdżamy do Wrocławia i calutki czas prosto do ul. Mazowieckiej i mostu Grunwaldzkiego. Całość to ok 35km, bardzo przyjemnej podróży niewiele uczęszczanymi drogami.

Jednak na lepszą jazdę polecam okolice Zawonii. O ile prababa to faktycznie hardkor dla początkującego bikera to mogę służyć wieloma łatwymi trasami w tamtej okolicy z niewielkimi podjazdami, a przede wszystkim z pięknymi widokami i baaardzo niewielkim ruchem drogowym. Czasami przez 1h minie mnie paru bikerów, jakiś ciągnik lub miejscowy w osobówce.

Z ciekawych miejsc zachęcam do wygooglowania wsi Zaprężyn w wjazdu do niej od strony drogi Bierzyce-Węgrów.

 

wycieczka+rowerowa+-+22.08.2010+104.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie informacje:) 

 

@Mixed91 myślę, że moja najbliższa trasa w dużej mierze pokryje się z Twoją - na pewno zahaczę o Mięknię i Psie Pole sobie odpuszczę:)

 

@darecky dzięki za opis trasy :) tamte rejony znam odrobinę, bo przez jakiś czas mieszkałam na trójkącie i kilka przejażdżek w tamte strony zaliczyłam, a przy okazji pościg przez patrol straży wodnej (czy innych mundurowych). Zapatrzyłam się w idealnie gładki asfalt i przeoczyłam znak że wjazd jest surowo zakazany i że teren jest monitorowany:)

 

@darecky i czach - prababa na pewno będzie moja, bo lubię wyzwania, ale dopiero za jakiś czas. Nie to, że forma u mnie totalnie leży, ale takie podjazdy to nie codzienność i może się zdarzyć, że się tylko zezłoszczę w połowie górki i mi się przestanie podobać rowerowanie:)

 

Jeszcze raz wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

siemka :) jest ktoś chętny w najbliższych dniach do pośmigania MTB we wrocławiu/najbliższej okolicy. Nie znam tutaj ciekawych tras po lesie/żadnych górek we wro/bliskiej okolicy, a chętnie pośmigał bym zkimś bardziej obeznanym. Dzień i godzina do ustalenia,a le ogólnei dużo wolnego będę miał w tym tygodniu, a już w długi weekend na 100% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ciekawych terenów MTB xc/mataron to polecam tereny z tego wypadu: http://app.endomondo.com/workouts/60490804/2416194

czasami łażą mi po głowie pomysły żeby wyskoczyć na swoje stare ścieżki. Trzebnica, Wilczyn, Oborniki, Kuraszków...

Może się w którąś niedzielę skuszę, oczywiście wszystkiego na raz już chyba nie dam rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rzym.jpg
Ale zemsta, choć leniwa,
Nagnała cię w nasze sieci;
Ta karczma Rzym się nazywa,
Kładę areszt na waszeci. :033:

Jak co roku na początku grudnia zapraszamy na poznawanie okolic Wrocławia nocą.

_MG_4620.JPG

Miejsce startu / baza : park przy Karczmie Rzym we Wrocławiu-Jarnołtowie.
Start : 6 grudnia 2014, godzina 18:00
Koniec : gdy ostatni wrócą z lasu   ;D

Wpisowe : 10 pln

Strona imprezy : http://mini.artemis.wroclaw.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...