Skocz do zawartości

[ekshibicjonizm] Pokaż swojego sprzęta... Cz. 2


Mieciu

Rekomendowane odpowiedzi

Mufy przy główce ramy jak w moim romecie superze który jest na rurkach columbus SL

Średnica też się zgadza z SL.

 

Powiedz czy mufa suportowa jest na włocha czy anglika i przyjrzyj się czy w okolicach otworu w mufie suportowej - który pokazałeś na zdjęciu - nie ma delikatnego wgłębienia i literek.

W moim superze jest włoska mufa suportowa cinelli milano, otwór miał to prawdopodobnie ukryć, ale wystaje litera "C" i "M".

Jeżeli tam jest mufa suportowa z włoskim gwintem, to to prawdopodobnie jakiś brat mojego rometa, w wersji lo pro.

 

To ta rama z allegro z dziurą w górnej rurze?

Widzę dziura zaklejona naklejką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kams: remont szykuje się na wiosnę, na razie rower jest w odsłonie zimowy szczur:P

marianoitaliano: suport anglik, wybite są jedynie jakieś cyfry, pod trzema warstwami lakieru. a naklejka zasłania jedynie solidnie zrobiony spaw:)

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie najlepiej dać ramę do wlutowania nowych rurek- dolnej i górnej? jest sens robienia czegoś takiego? z główką też trzeba coś będzie zrobić, mocno wybita już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinwestowanie wyniesie Cię więcej niż byś miał kupić podobną ramę w "normalnej" cenie. Jak dla mnie to jeździj dopóki będzie się trzymać, na ramie tak jak jest, bez żadnych przeróbek.

 

Gdyby chodziło o wymianę jednej rurki to jeszcze bym zrozumiał, i tak wyniosłoby to więcej niż dałeś za ramę, ale kwota by była do przeżycia. Co innego wymiana 3/4 ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje więc wrzucam aktualizację mojego szczura.

 

romanrecord.jpg

Wleciała sztyca campy record ze słoneczkiem, którą wypatrywałem na allegro i nie tylko, od ponad roku. Wszystkie 27,2 są albo spłaszczane, albo z frezami. Ja potrzebowałem gładką okrągłą która by współgrała z mostkiem. I jest :D

Jest też korba campa record strada 1049/5 od Oskara -dziękówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hablababla

Nagle pełnoletni się zrobiłeś? :P

Do Zielonej Góry mam minimum 140km może dojadę. Ale jak coś to dopiero na wiosnę/lato i jak nocleg załatwisz :)

 

vinorafix

To stary torowy mostek. Stalowy lutowany. Kupiłem na ebayu, nie wiem gdzie się wykluł, mam nadzieję że we Włoszech. Wysłany został do mnie z Wielkiej Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca to model 1044

http://www.velobase.com/ViewComponent.aspx?ID=657e68a0-022c-4d64-9617-29856a826f2c

Na ostatnim zdjęciu nawet z aprobatą NJS

 

Ale kto to jarzmo wymyślił to ja nie wiem. Większość sztycy które miałem ustawia się jednym imbusem od dołu. Ustawiając pierwszy raz kąt siodła w tej campie, można wyjść z siebie. Do śrubki z przodu nie ma prawie dostępu, trzeba sobie czymś świecić, obracać śrubkę o kilka stopni, wyjmować kluczyk, obracać o 180 stopni kluczyk i znowu celujemy kluczykiem na śrubkę i obracamy o kilka milimetrów. Powtarzamy to kilkanaście razy. Potem jedną trochę odkręcamy, drugą trochę dokręcamy żeby wszystko ustawić. Znowu czując się jak chirurg. Masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...