Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pod gore, nic nie wyszło zazwyczaj siedzi na siodełko. Tylko pod bardzo strome albo techniczne odrywam się od siodełka.

Teraz i tak sztyca jest niżej o 1,5-2 cm. w porównaniu do zdjęcia.

 

A spójrzcie na rower Jarka Kulhavy`ego, tam też sztyca wysoko a mostek o jeszcze większym koncie ku dołu. (:

Edytowane przez jobba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście Nino wymiata. Choć w ostatni wyścig y Norwegi był drugi (:

Trochę offtop powstał, ale was rozumiem rurka trochę  wysoko, ale w realu jest 2 cm. niżej niż w focie. A kiera musi być tak nisko, bo mi po porostu tak najlepiej się jeździ, zwłaszcza pod gore rower idzie lepiej. Kiedyś miałem mostek 6 stopni w gore plus 15 mm. podkładek, to było jakieś rok temu. Najpierw odwróciłem mostek, potem wywaliłem podkładki, a na końcu zmieniłem mostek właśnie na ten -17 stopni. Te zmiany były dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kokpit 2cm nizej, niz grzbiet siodla, kierownicy mi w ogole nie podrywa na podjazdach, ktore z ledwoscia wjezdzam

 

cala krytyka nie wynika ze zlosliwosci, po prostu tak sie nie da jezdzic

 

Takie bylo moje wrazenie - zamiast tego roweru mozna spokojnie hybryde, szose czy innego trekkinga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chłopaki, jak Kolega pisze że "da się" to znaczy że "da się". 
Jak by nie było całe wieki temu też była "moda/tendencja" do bardzo nisko położonych kierownic. Pamiętam niejakiego Grajdurę (stare czasy, Tarnów) jak zakładał obróconą do góry nogami kierownicę (wtedy to były tzw kierownice dh hehe)byle by bardziej być zgarbionym.
Tu mamy totalny odlot ale dla mnie jest to równie dziwaczne jak kierownica na wysokości siodła czy 2 cm powyżej (wystarczy zajrzeć do galerii 29erów). Ale "da się" to da się i tyle. Nie ma co na silę przekonywać Kolegi :)

A co do mostka Ritcheya - święta prawda - gumolina i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez osobiście uważam ze z kierownica 2 cm. poniżej siodła nie da się jeździć (: 

Plecy totalnie wyprostowana w 90 stopni, nie wiem ale według mnie to nie jest pozycja na rower górski. Na jakiś miejski to tak, ale nie w góralu. Widziałem już paru takich co napakowali podkładek pod mostek i ogień på single track`u, możne i wygodnie ale okropnie to wygląda, wręcz nienaturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

a nie, Ty piszesz o 2cm poniżej, a taka wysokość jest już bardzo "elegancka" :)

ale... trzeba się przestawić, jak ja podniosłem kierownicę w sztywniaku (bo w fulu jest "wysoko") też przez długą chwile kusiło "obniż obniż" ale Dobrzy Znajomi mówili "poczekaj pojeździj, przyzwyczaj organizm".
No i dziś niżej niż 3 cm od siodła z kierą bym nie zszedł. Szkoda pleców, nadgrastków, karku itd itd itd.. Może nie czujesz tego na 50 km ale na 200 już tak :) Albo jesteś typem baaardzo elastycznym (takowe też są) i najnormalniej w świecie Tobie to pasuje

A co do wyglądu.. rower ma jeździć primo, a potem ewentualnie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzisz, mamy podobny wzrost, nie mam gorszej gibkosci, niz ty i na rowerze mam normalna, 'sportowa' sylwetke - u ciebie pozycja utrudnia utrzymywanie ugietych w lokciach rak, wielce prawdopodobne, ze wiekszosc czasu jedziesz na zablokowanych - jest tak?

 

bywaja w gorach zjazdy, gdzie miewam problemy w postaci uderzania/ocierania klatka o siodlo, na twoim rowerze uderzylbym raz i puscil kierownice, tylkiem przeoral po oponie i krzyknal ała :)

 

jak wyzej zasugerowano - sprobuj z ciekawosci posmigac miesiac z kiera 5cm wyzej, niz teraz

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem ile mam wzrostu, ale mam 189 cm.

Z tymi 5 cm. wyżej kierownicy będzie problem bo streowka jest obcięta na "styk" ale mostem zawsze można obrócić. 

I zmierzyłem różnice pomiędzy kierownica a siodłem i jest ciut mniej niż 11 cm.

Tak spoglądam na zdjęcia i Marek Konwa tez śmiga na ekstremalnie odwróconym mostku i wysoko podniesionym kominie.

Ale ty się kurde kładziesz na tym rowerze ze aż klatką piersiową dotykasz siodła.  (:

Edytowane przez jobba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Marek Konwa tez śmiga na ekstremalnie odwróconym mostku

Pozycja zawodnika i amatora to dwie różne sprawy. Pierwszy dąży do maksymalnej efektywności, drugi- do kompromisu między efektywnością i komfortem. IMO sugerowanie się zawodnikami nie jest dobrym rozwiązaniem.

Ale jeśli CI wygodnie- no problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...