Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie przedstawić mojego nowego przyjaciela podróży.

 

Tak się złożyło, że we wrześniu wypożyczyłem sobie na dzień ten model. Miało to być zaspokojenie ciekawości przejechania się na rowerze "enduro" (w dodatku na mniejszym kole niż do tej pory jeździłem)... no i możliwości terenowe jazdy w dół tego roweru wyrwały mnie z butów (ale nie dosłownie :woot: ). W niedługim czasie po tym przeżyciu stałem się jego posiadaczem.

 

foto15bkopd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@MartinH,

 

Podoba mi się ten Twój Giant. Widać, że złożony z głową i użytkowany zgodnie z przeznaczeniem :thumbsup: Muszę Cię kiedyś "drapnąć" w parku (jeśli tam bywasz) i przyjrzeć się z bliska maszynie ;)

 

Zawsze podobały mi się małe ramy z wysoko wyciągniętą sztycą - chociaż to może kwestia tego, że sam jestem niski i jestem "skazany" na taki zestaw. :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krris, dzięki :) W Parku Śląskim nie bywam ;) Jak nie w góry to śmigam pod domem czyli Żabie Doły lub zapuszczam się na północ, Kamionka/Rogoźnik.

 

Ja mam 1,70 i rozmiar większy spowodowałby, że w trudnym terenie czułbym się jak pod gilotyną, sztyca ma jeszcze 3,5 cm do ogranicznika, a jeździ mi się na tym rozmiarze zaj...biście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@MartinH,

 

Zapraszam więc do WPKiW, z Żabich Dołów daleko nie ma ;) fajnie się tą szutrową drogą widoczną na zdjęciu, biegnącą pod mostem śmiga...szczególnie jak się człowiek trochę bardziej rozpędzi :devil:

 

Co do rozmiaru mam dokładnie to samo. Też nie mogłem sobie pozwolić na większą ramę (jak i koło 29"), gdyż jestem podobnego wzrostu co Ty. Ile mam do ogranicznika, nie pamiętam, ale też mam dość wysuniętą sztycę. Jednakże na tyle "nisko", że jestem w stanie w trudnym terenie wychylić się za siodło i bez problemu wrócić.

 

I żeby nie było tak całkiem off topu wrzucę jakieś zdjęcia z ostatniej wycieczki pod zamek w Będzinie.

 

0eb97d538a778.jpg

 

 

bd3982372df7c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 650B jeszcze w powijakach, ale zaczyna nabierać kształtu. Rama Ti Kinesis Maxlight Sync. Dostępna jest w 3 rozmiarach, dla kół 27.5 przewidziano tylko S. Górna rura 570mm (poziomo), główka 69 st, pod skok 100-130mm, press fit, direct mount, oś 142x12, chowane częściowo linki. Koła DT od Dawida, na piastach DT350. Widelec RS SID WC. Mostek i kiera chwilowo ze starego bajka, żeby trzymało się kupy. Długo się zastanawiałem nad oponami. Ostatecznie wybrałem Crossmarki 2.1. Napęd planuje 2x10 od Srama z racji, że zakupiłem w okazyjnej cenie korbę XX w niezłym stanie, ale myślę czy nie dać reszty od Shimano. 

 

eb60cb2749787023.jpg

Edytowane przez Lumperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oto moj giant anthem 27,5-2 2014 do startow w BM. super maszyna, zawieszenie idealne do tego typu zawodow, waga 12,8 na gotowo ze sztycą regulowaną i pedałami SPD M530(dosc ciezkie)

minusy ale do wyeliminowania to racing ralph z przodu ktory sie zlabo trzyma na zjazdach(na 90% wpadnie Nobby Nic 2,25). Chodzi mi po głowie zmiana skoku z przodu na 120 ale na niektore maratony i zastanawiam sie czy uszczelnienia w amorze nie dostaną mocno po dupie jesli bede zminial sprezyne powietrzna 4-6 razy w roku?

http://www.forumrowerowe.org/gallery/album/3410-giant-anthem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...